tionale tentoonstelling op het ICA- congres te Perth. Een lijst van ge- toonde kaarten is opgenomen in KT 1984.X. 3. Achteraf is gebleken dat de wijze van presentatie van het naar Perth gestuurde materi- aal helaas niet in overeenstemming is geweest met de door de ttc mee- gestuurde lay-out aanwijzingen. In het najaar van 1984 is kaartma- teriaal verzameld voor de tentoon stelling ter gelegenheid van de kartografendagen op 22 en 23 april 1985 te Utrecht. Het onderwerp van deze tentoonstelling is: kaar ten op de schaal 1:100. 000 ten be- hoeve van planning en ruimtelijke ordening. Het aantal kaarten dat getoond werd bedroeg ca. 50. Han van Snellenberg Maarten Bergmeijer WIJZIGING STRUKTUUR NVK-WERKGROEPE N Het Bestuur van de NVK heeft zieh in het afgelopen jaar gebogen over de positie van de werkgroepen bin nen de vereniging. Gekonstateerd is, dat een aantal werkgroepen uit- stekend funktioneren binnen het verenigingskaderdoch dat er ook werkgroepen zijn, die, hoewel veel werk verzettend, dit doen in of zelfs buiten de marge van de NVK. De Statuten en het Huishoudelijk Reglement bieden daarbij niet al te veel duidelijkheid en geven geen kader. Een en ander was reden voor het Bestuur de zaken met betrekking tot de werkgroepen wat anders te struktureren en beter vast te leg- gen. Daarbij dient voorop te staan, dat werkgroepen onderdeel behoren te zijn van de NVK en in het leven zijn geroepen om aktiviteiten te ontplooien in deelgebieden van de kartografie, dan wel om andere speciale taken uit te voeren. De struktuur en procedures, die voor de werkgroepen gelden, moeten echter voldoende ruimte laten voor het ontplooien van initiatieven. Na overleg met de huidige werk groepen heeft de ledenvergadering van 23 april Jl. op voorstel van het Bestuur de volgende tweedeling in de thans aanwezige werkgroepen aangenomen: a. Commissies: belast met de uitvoering van specifieke, nauw omschreven, door het Bestuur gedelegeerde taken; b. Werkgroepen: belast met de bestudering van deelgebieden van de kartografie en het uit- wisselen van kennis en erva- ring op het betreffende gebied. De instelling (en opheffing) van zo- wel de commissies als de werk groepen zullen gaan behoren tot de bevoegdheden van de Ledenverga dering. Ten aanzien van de samenstelling van de commissies en werkgroepen wordt het volgende vastgesteld: - Een commissie bestaat in de re- gel uit 5-7 leden, die allen per- soonlijk lid dienen te zijn van de NVK. De leden worden, al dan niet na voordracht van de zitten- de leden van de commissie, be- noemd door het Bestuur van de NVK voor de duur van 4 jaar. Zij kunnen daarna terstond op- nieuw worden benoemd. Com missies benoemen uit hun mid- den een voorzitter en een sekre- taris. - Als uitzondering op het hierbo- ven gestelde geldt voor de Kas- commissie, dat deze bestaat uit twee leden, eveneens persoon- lijk lid van de NVK, door de ledenvergadering benoemd voor de duur van 1 jaar. De instelling van de Kascommissie is bepaald in de Statuten. - Een werkgroep bestaat eveneens in de regel uit 5-7 leden. Een meerderheid van dit aantal le den, daarin inbegrepen tenmin- ste de voorzitter en de secreta- ris, dienen persoonlijk lid te zijn van de NVK. De voorzitter van de werkgroep wordt be noemd, al dan niet na voor dracht, door het Bestuur van de NVK; voor de benoeming van de overige leden is instemming van het Bestuur nodig. Voorzitter en overige leden hebben een zit- tingstermijn van 4 jaar; deze periode kan na verstrijken ter stond met dezelfde tijd verlengd worden. - Met instemming van het Bestuur van de NVK kan een werkgroep voor bepaalde deeltaken €6n of meerdere sub-groepen insteilen. Deze sub-groepen treden op on- der verantwoordelijkheid van de werkgroep, waartoe ze behoren. De deelnemers aan de sub-groe pen dienen bij voorkeur persoon lijk lid te zijn van de NVK. - In commissies en werkgroepen zal bij voorkeur een lid van het Bestuur zijn opgenomen die als kontaktpersoon met het Bestuur funktioneert; indien geen be stuur slid zitting heeft zal de commissie of werkgroep een kontaktpersoon uit hun midden aanwij zen. - Commissies en werkgroepen ken nen geen andere leden dan hier- boven bedoeld. Werkgroepen kunnen echter wel een bestand van belangstellenden bijhouden; dit kunnen zowel NVK-leden als niet NVK-leden zijn. Bijeenkom- sten van werkgroepen dienen echter te allen tijde open te staan voor alle leden van de NVK. Algemene berichtgevingen vanuit de werkgroepen richten zieh dan ook op alle NVK-leden en op de belangstellende niet NVK-leden. Commissies en werkgroepen voe ren geen eigen financieel beheer en hebben geen eigen finaneiön an ders dan die welke genoemd zijn in de NVK-begroting. De penning- meester van de NVK blijft financieel beheerder; wel kunnen andere per- sonen door hem gemachtigd worden tot het verrichten van bepaalde fi- nanciöle handelingen. Aktiviteiten van werkgroepen dienen bij voor keur budget-neutraal te zijn. Bati ge saldi verkregen uit aktiviteiten van een werkgroep kunnen door de penningmeester op verzoek van de werkgroep geheel of gedeeltelijk voor de betrokken werkgroep wor den gereserveerd. De totale reser vering kan een bedrag van f 2. 500, niet te boven gaan. Rekening houdend met het voor- gaande heeft de ledenvergadering ingestemd met de volgende com missies: X. Redaktie Kartografisch Tijd- schrift. Taken: het uitvoeren van alle redaktionele werkzaamheden nodig voor het doen verschijnen van het Kartogra fisch Tijdschrift. Leden: F. J. Ormeling (vz)C. P. J. M. van Elzakker, H. Meijer, G. W. J. van Omme, A. van Slobbe, A. H. Sij- mons. 2. Redaktieraad Kartografisch Tijdschrift. Taken: het jaarlijks evalueren van het redaktionele beleid voor het Karto grafisch Tijdschrift en het advise- ren van de redaktie. Leden: J. J. C. Piket (vz), F. Depuydt, KT 1985. XI. 2 13

Kartografisch Tijdschrift | 1985 | | pagina 15