P. W. Geudeke, A. J. Karssen, C. Koeman, F. J. Ormeling sr A. Ras, Voorzitter NVK. 3. Begeleidingscommissie Cursus Technisch Kartograaf. Taken: het begeleiden namens de NVK van de door PBNA uitgebrachte sehrif- telijke cursus Kartografisch Teke- naar. Leden: J. J. C. Piket (vz), P. W. Geudeke, S. C. Hoos, A. J. Kers, A. H. Ver- roen. 4. Tentoonstellingscommissie. Taken: het organiseren van karto gratis che tentoonstellingen als afzonderlijk evenement dan wel als bijdrage aan andere evenementen. Leden: D. J. Dijkstra (vz), M. Bergmeijer, R. J. H. van Esch, A. C. Perquin, J. N. H. M. van Snellenberg. 5. Onderwijs en Onderzoek (voorheen: Kartografische Vorming). Taken: het bevorderen van onderwij s en onderzoek in de kartografie. Leden: K. Sijmons (vz), P. W. Geudeke, W. H. G. de Haas, J. A. N. Lousberg, F. J. Ormeling, R. T. de Wijs. 6. Kascommissie. Taak: het onderzoek van de rekeningen en verantwoording over het lopende boekjaar. Leden: E.Hoeboer, H. H. Kodde. Als werkgroepen zijn ingesteld: 1. Geschiedenis van de Kartogra fie. Taken: het bestuderen van de geschiedenis van de kartografie en het overdra- gen van kennis op dat gebied. Voorzitter: G. Schilder. 2. Kaartbeheer. Taken: het bevorderen van een juist en doelmatig kaartbeheer onder ande re door het overdragen van kennis en ervaring op dit gebied. Voorzitter: J. Smits. 3. Kartografische Reproduktie. Taken: het bestuderen van de kartografi sche reproduktie als deelgebied van de kartografie en het overdra gen van kennis en ervaring op dit gebied. Voorzitter: R. T. de Wijs. 4. Kartografische Terminologie. Taken: het bevorderen van een juist en uniform gebruik van de kartogra fische vakterminologie door mid- del van een uit te geven Kartogra fisch Vakwoordenboek. Voorzitter: G. F. Willems. 5. Automatisering en Geografische Informatiesy stemen. Taken: het bestuderen van de toepassings- mogelijkheden van de automatise ring in de kartografie, met inbe- grip van de rol van de kartografie in de ontwikkeling van de Geo In- formatie Systemen; ook de over- dracht van kennis op het genoemde terrein behoort tot de taken van de werkgroep. Voorzitter: nog te benoemen. 6. Planningskartografie. Taken: het bestuderen van de kartografi sche aspecten bij de presentatie van de diverse typen van ruimte- lijke plannen en het overdragen van kennis en ervaring op dit ge bied. Voorzitter: nog te benoemen. De hierboven genoemde commis- sies en werkgroepen bestonden reeds als werkgroepen, met uit- zondering van de Werkgroep Auto matisering en Geografische Infor- matiesystemen en de Werkgroep Planningskartografie. De bestaan- de en zeer goed functioner ende Kontaktgroep Automatisering wordt gezien als een sub-groep binnen de voorge Steide Werkgroep Automatisering en Geografische Informatisering. Naar verwachting zullen de beide nieuwe werkgroe pen in het verenigingsjaar 1985 gestalte krijgen. E. S. Bos EURO-CARTO IV Van 16 tot 18 Oktober 1985 wordt in Frankfurt am Main het Vierde Euro-Carto seminar gehouden. Gesprek sonder wer pen zijn onder andere kartografische gegevensbe- standen, wegenbestanden, genera- lisatie en niet-technische aspekten met betrekking tot de toepassing van digitale technieken. Inlichtingen: Institut für Ange wandte Geodäsie, Euro-Carto IV, Richard-Strauss-Allee 11, D-6000 Frankfurt am Main 70. RUSSISCHE KR IT IE K OP DE KAARTHISTORICUS TOOLEY In 1979 publiceerde Ronald V. Tooley, bekend publicist op his torisch kartografisch gebied, een 'Dictionary of Map Makers'. Het lijvige werk (684 blz. dat als re- sultaat van Tooley' s 50-jarige er varing als kaarthistoricus mag gel den, bevat informatie over leven en werk van tal van weten- schappers en praktische werkers die zieh op een of andere manier in het verleden (tot 1900) op karto grafisch gebied verdienstelijk heb- ben gemaakt. In 1983 werd Tooley's dictionary besproken door de Russische histo risch kartograaf A. V. Postnikov; in ICA-kringen als een der Organisa toren van het Congres in Moskou in 1976 geen onbekende. Het blijkt dat het werk, dat op westers terrein misschien wel volmaakt is, ISPRS SYMPOSIUM Van 25 -29 augustus 1986 zal er op het ITC in Enschede een inter- nationaal Symposium worden ge houden over remote sensing ten behoeve van milieubeheer en de ontwikkeling van hulpbronnen. Het Symposium wordt georganiseerd onder auspicien van Commissie VII van de Internationale Vereni- ging voor Fotogrammetrie en Remote Sensing (ISPRS). Wegens omstandigheden ter overname aangeboden: Verzameling atlassen (Gr. Bos, Times, e.a.metalen atl. rek, topogr. en andere kaarten. Schrijven naar: A. J. A. Grol, Postbus 212, 5800 AE VENRAY. 14 KT 1985. XI. 2

Kartografisch Tijdschrift | 1985 | | pagina 16