welke direkt voorafgaande aan de ledenvergadering hebben plaatsge- vonden. IIij dankt de Organisatoren, mevrouw Hoogendoorn en de heren Ormeling jr. en Van der Schans, voor het vele werk en de perfekte organisatie, alsmede de jubileren- de Landinrichtingsdienst voor de gastvrije ontvangst. Het verslag van de Algemene Le denvergadering 1984 wordt, zoals gepubliceerd in het KT 1984. X. 2, door de vergadering ongewijzigd goedgekeurd. Ook het verslag van de secretaris over 1984 geeft geen der aanwezige leden redenen tot het plaatsen van op- en/of aanmer- kingen, zodat ook dit verslag onge wijzigd kan worden vastgesteld. Door penningmeester Bos wordt een körte verklaring gegeven voor de oorzaken die hebben geleid tot het optreden van het grote verschil tussen het voor 1984 begrote nade lige saldo van f 18. 925, en het uiteindelijk bereikte positieve sal do van f 15. 700, De voornaam- ste oorzaken aan de uitgavenkant worden gevormd door de veel ge ringere kosten voor het drukken en verzenden van het KT, het niet aanschaffen van een epi-diascoop en de, dankzij medewerking van een aantal institutionele leden, zeer geringe secretariaats- en vergaderkosten. Naar aanleiding van een vraag van de heer Van Kampen, zegt de pen ningmeester toe in de toekomst bij de Staat van Lasten en Baten te- vens de begrotingsgegevens voor het betrokken jaar te zullen ver melden. Door de heer Rieff wordt opge- merkt dat het nuttig zou zijn wan- neer aard en doelstelling van de beide door de NVK beheerde fond- sen via het KT opnieuw onder de aandacht van de leden zouden wor den gebracht. Voorzitter Bos ant- woordt dat de Statuten van zowel het Schokkenkampfonds als van het Ormelingfonds zijn gepubliceerd in het KT 1983. IX. 4, maar zegt toe dat dit punt ook in de toekomst de aandacht van het bestuur zal blijven behouden. Vervolgens wordt het verslag van de penningmeester door de verga dering goedgekeurd. In aansluiting hierop wordt door voorzitter Bos de brief voorgele- zen waarin de kascommissie, be- staande uit de heren Hartman en Kodde, verklaart de financiele be scheiden van de vereniging steek- proefsgewij s te hebben gecontro- leerd en in orde bevonden. Op grond hiervan verleent de vergade ring de penningmeester bij accla- matie decharge voor het gevoerde beleid. Door voorzitter Bos wordt een körte toelichting gegeven op de reservering van j 5. 700, voor de tot standkoming van de voorlo- pige versie van het Kartografisch Vakwoordenboek. Ook de motieven welke hebben geleid tot het reser- veren van f 1. 000, als tegemoet- koming in de reiskosten van de vice-voorzitter van de ICA, prof. Ormeling sr. worden kort uiteen- gezet. De heer Verroen vraagt of prof. Ormeling sr. op persoonlijke titel is gekozen tot vice-voorzitter van de ICA, of als vertegenwoordiger van de NVK. Tevens wil hij graag weten of er geen deelaratiemoge- lijkheden bestaan bij de ICA. Voor zitter Bos antwoordt dat prof. Or meling sr. als kandidaat is voor- gedragen door de NVK en dan ook gezien moet worden als de officie- le vertegenwoordiger van de NVK. Daarnaast benadrukt hij dat het door de NVK beschikbaar te stel len bedrag slechts een fractie be- draagt van de werkelijke kosten die gemaakt moeten worden voor het uitoefenen van deze functie, terwijl de mogelijkheden voor fi nanciele ondersteuning door de ICA beperkt zijn. Na deze toelich ting gaat de vergadering unaniem accoord met het begrotingsvoor- stel 1985. De heer Hoeboer, welke zieh tij- dens de vergadering spontaan be schikbaar stelt voor de kascom missie, wordt met algemene stem men benoemd tot opvolger van de heer Hartman. De kascommissie voor het jaar 1985 zal daarmee bestaan uit de heren Kodde en Hoeboer. Door het bestuur wordt voorge- steld een verhoging van de contri- butie en abonnementsgelden in 1986 achterwege te laten. De heer Mouwes dient namens een studen- tenvertegenwoordiging een voor- stel in om Studenten en werklozen in de toekomst een korting van 35% te verlenen op de kosten van het lidmaatschap van de vereniging. De voorzitter antwoordt, dat het verlenen van korting op het lid maatschap aan groepen het risico in zieh draagt dat anderen, niet tot die groepen behorend, doch met vergelijkbare financiSle om- standigheden, zieh benadeeld voe- len. Het bestuur blijft daarom de voorkeur geven aan het principe dat individuele persoonlijke leden van de NVK de mogelijkheid hebben bij het bestuur een verzoek in te dienen voor een korting op de kos ten van het deelnemen aan evene- menten zoals Kartografendagen en Studiedagen. De heer Van Kampen merkt op dat deze repeterende dis- cussie alleen kan worden opgelost wanneer de NVK zou overgaan op een systeem van inkomensafhanke- lijke contributies, maar maakt te- gelijkertijd duidelijk zelf weinig te voelen voor een dergelijke construc- tie. Na een uitgebreide discussie over de vraag welke groepen nu wel of niet in aanmerking dienen te kö rnen voor de voorgestelde korting, wordt uiteindelijk het oorspronke- lijke voorstel van de heer Mouwes in stemming gebracht. Negen leden spreken zieh uit voor het verlenen van korting, de over ige zevenen- dertig leden zijn tegen, zodat het voorstel met ruime meerderheid van stemmen wordt verworpen. De heer Raasveldt vraagt waarom een abonnement op het KT duurder is dan een lidmaatschap van de NVK. Damoiseaux antwoordt dat het bij de abonnementen vooral gaat om bibliotheken en vergelijkbare instellingen die, om welke reden dan ook, geen institutioneel lid wil len zijn van de NVK. Hierna gaat de vergadering accoord met het voorstel tot handhaving van het huidige contributieniveau voor 1986. De vergadering wordt, na een kör te theepauze, voortgezet met de bespreking van het voorstel tot wij- ziging van de struetuur van de NVK-werkgroepen. Het voorstel, wat aan de deelnemers aan de alge mene ledenvergadering vooraf was toegezonden, wordt toegelicht door voorzitter Bos, waarna de verga dering in de gelegenheid wordt ge- steld het voorstel van commentaar te voorzien. De heer Van den Boogert vraagt waarom in het voorstel geen plaats is ingeruimd voor de op te richten werkgroep Planningskartografie. Voorzitter Bos antwoordt dat het idee voor deze werkgroep pas tij- dens de afgelopen Kartografenda gen concretere vormen heeft aan- genomen, maar dat desgewenst ook deze (toekomstige) werkgroep in het voorstel kan worden opgenomen. KT 1985. XI. 2 7

Kartografisch Tijdschrift | 1985 | | pagina 9