G. H. HUIJGEN MET VUT Op 31 mei jl. verliet de heer G. H. Huijgen het Geografisch Insti- tuut in Utrecht om gebruik te ma- ken van de VUT-regeling. De heer Huijgen is 15 jaar aan het instituut verbünden geweest als hoofd van de reprografische afdeling. In die periode heeft hij de enorme groei meegemaakt van het instituut en de laatste jaren ook de bezuinigings- maatregelen. Edn en ander had grote gevolgen voor de kleine foto- afdeling. Bij het Geografisch Instituut stond vijftien jaar geleden de produktie van kleurenkaarten nog in de kin- derschoenen. Zo er al kaarten in kleur gemaakt moesten worden, dan werd alleen de basistekening vervaardigd en de rest van het werk werd uitbesteed. Het is de Verdienste van Huijgen geweest dat hij ondanks de vaak beperkte middelen een goed lopen- de afdeling heeft weten op te bou- wen, die in Staat is hoogwaardige (karto)grafische produkten af te leveren. Dankzij zijn grote vakkennis en ervaring, en in goede samenwer- king met het Kartografisch Labora torium en de vakgroep Kartografie konden veel kaartprodukties tot een goed einde gebracht worden. Een aantal kaarten waaraan Huijgen zijn medewerking verleende zijn als bijlage versehenen bij het Kar tografisch Tijdschrift. Hoogtepunt is ongetwijfeld de 'Geomorfogene- tische Kaart van Zuid-Utrecht 1:25. 000' (KT 1981. VII. 3). Het Geografisch Instituut, en in het bijzonder de afdelingen waar Huij gen nauw mee samenwerkte, wensen hem en zijn vrouw - om zijn eigen woorden tijdens de afscheidsrecep- tie te gebruiken- 'goed licht' en een 'positief beeld'. G. W. J. van Omme DE TOPOGRAFISCHE DIENST IN EEN NIEUW GEBOUW De spreiding van de rijksdiensten heeft onder meer tot gevolg gehad dat de Topografische Dienst is verplaatst van Delft naar Emmen. In Delft is nog wel een ddpendance gevestigd (Westvest 11), waar nog ongeveer 30 medewerkers de gele- genheid krijgen hun carriöre te be- eindigen en daarbij hun ervaring nog ten nutte van de topografische kaart te stellen. In deze dependan- ce is ook een verkooppunt voor de kaarten gevestigd. Het hoofdkantoor van de dienst is thans gevestigd in Emmen aan het Bendienplein 5, een minuut of Ze ven lopen vanaf het Station. Als datum voor de verhuizing is offieieel vastgesteld de 15e Okto ber 1984; deze grootscheepse ver- plaatsing is uiteraard niet op öön dag uitgevoerd, maar in fasen. De officible opening heeft op 20 ju- ni 1985 plaatsgehad en de dag daar- na is een 'open huis' gehouden. Mr. Pieter van Vollenhoven was uitgenodigd de opening te verrich ten. Daartoe waren op donderdag 20 juni ruim 500 personen verza- meld in de drukkerij van de dienst in het geheel nieuw opgetrokken ge- bouw. Dit gezelschap be stond uit een aantal belangrijke vertegen- woordigers van het ministerie van Defensie en de Landmachtstaf, ve- le genodigden als vertegenwoordi- gers van overheidsinstellingen en particuliere bedrijven, benevens het voltall ige personeel met hun partners en een flink aantal gepen- sioneerde medewerkers met hun gezinsleden. De gehele gebeurtenis kon door de aanwezigen uitstekend worden ge- volgd doordat in de gehele ruimte televisie-monitoren waren ge- plaatst, verbonden met de diverse camera's. De direkteur, drs. P.W. Geudeke, opende de bijeenkomst met een kör te toespraak, waarin hij ondermeer de Problemen noemde, verbonden aan de verplaatsing van personeel en apparatuur. Ook releveerde hij de vele en omvangrijke maatrege- len nodig om een nieuw gebouw van de grond te krijgen. Aan het slot 16 KT 1985. XI. 3

Kartografisch Tijdschrift | 1985 | | pagina 18