van zijn inleiding nodigde hij mr. Pieter van Vollenhoven uit het ge- bouw officieel te openen. Deze ver- richtte na een körte speech, waarin hij het belang van de kartografie en de topografische kaarten in het bij zonder belichtte de opening door ddn van de nieuwe drukpersen te starten, waarop de laatste twee drukgangen voor het blad 17H-Em- men, 1:25.000, werden uitgevoerd. Na deze handeling maakten de gas ten een rondgang door het gebouw, waarbij onder meer aan de foto- grammetrie, de automatisering, de kartografie en de reproduktie- fotografie kort aandacht werd be- steed. Als speciale attraktie werd de steendruk nog eens gedemon- streerd. Deze demonstratie van de reeds lang verlaten druktechniek werd door de aanwezigen zeer ge- apprecieerd. Tot slot van deze openingsbijeen- komst werd een receptie gehouden, waarbij een aantal fraaie cadeaux werd aangeboden, begeleid door een kort woord. Zo sprak prof. dr. F. J. Ormeling sr. vice-president van de Inter national Cartographic Association, en noemde daarbij de nieuwe ont- wikkelingen in de kartografie, zo- als de digitale technieken; hij be- nadrukte ook het belang van de produktie van de civiele topografi sche kaarten naast de militaire. Hij sprak mede namens de buiten- landse collega's de hoop uit dat de medewerkers van de Topografische Dienst zieh in Emmen, de 'stad in het groen', goed thuis zullen voe- len. De Schout-bij-Nacht L. H. van Opstal, chef der Hydrografie, bood een fraaie koperplaat aan, maar merkte in zijn toespraakje op dat hij liever had gezien dat de To pografische Dienst in Delft was ge- bleven, vooral met het oog op de nauwe samenwerking van de beide diensten. De burgemeester van Emmen, de heer Ouwerkerk, bracht naar vo- ren dat hij zeer ingenomen was met deze nieuwe vestiging in zijn ge- meente, maar kon niet nalaten op te merken dat Emmen nog op veel meer overplaatsingen vanuit het westen naar zijn gemeente rekende. Het 'open huis', de volgende dag, trok zeer veel belangstelling. Was het gedurende de ochtenduren nog vrij rüstig -deze uren waren vrij gehouden voor medewerkers van bevriende bedrijven- 's middags en 's avonds, toen vooral de inwo- ners van Emmen op bezoek kwa- men, liep het storm. Tussen twee uur en half negen 's avonds kwamen ruim 5000 per- sonen eens kijken wat er in dat nieuwe gebouw gebeurde. De medewerkers van de dienst ver- telden met veel enthousiasme hoe hun fraaie produkt tot stand komt en gaven daarmee meer bekendheid aan de topografische kaart en de verkrijgbaarheid ervan, evenals van de luchtfoto's en andere ver- wante werken zoals de Atlas van Nederland. Dat er die vrijdagmiddag 21 juni veel bezoek was, is te zien op de foto van de ingang van het nieuwe gebouw. L. van Zuijlen 13E NGL CONGRES Van 23 tot en met 25 Oktober a. s. wordt in het Jaarbeurs congres- en vergadercentrum te Utrecht het 13e NGL congres gehouden. Op woensdag 23 Oktober zal worden gesproken over Organisatie en coördinatie van de vastgoedvoor- ziening door Kadaster en Gemeenten. De daarop volgende dag is gewijd aan Interactieve grafische Systemen in de landmeetkunde en het leidin- genbeheer (stand van zaken, trends en ontwikkelingen). De technische ontwikkelingen bij de Meetkundige Dienst van de Rijks- waterstaat staan centraal op vrij- dag 25 Oktober. Inlichtingen kunnen worden verkre- gen bij de secretaris van het Neder- lands Genootschap voor Landmeet kunde J. A. Takens, De Kampen 8, 9431 KN Westerbork. KT 1985. XI. 3 17

Kartografisch Tijdschrift | 1985 | | pagina 19