- Hand- en particulier bindwerk. - Grafisch onderwijs in Viaande ren. - Appendices: lij st van erkende boekbinders Nederland; vade- mecum drukkerijen/reproduktie- bedrijven en binderijen/afwer- kingsbedrijven Viaanderen. LES CAHIERS DE L'I. A. U. R. I. F. Uitgave: Institut d'amönagement et d'urbanisme de la Rdgion d'Ile-de- France. Verschijnt 4x per jaar. ISSN-153-6184. Prijs buitenland Ffrs. 450, - p. j. Het Institut d'amönagement et d'urbanisme de la Rdgion d'Ile-de- France is een bureau dat zieh be- zig houdt met de ontwikkeling en de urbanisatie in de regio Ile-de- France. EnquStes, studies en on- derzoek, door het instituut ver- richt, resulteren in diagnoses en aanbevelingen ten behoeve van po- litieke en administratieve instan- ties. Samenvattingen van de studies wor den gepubliceerd in 'les Cahiers de l'I. A. U. R. I. F. dat vier maal per jaar verschijnt. Dit tijdschrift rieht zieh op een zo breed mogelijk publiek. Daartoe is naast de franse tekst een beknopte engelse versie opgenomen. Veel foto's, illustra- ties, schetsen en kaarten verhelde- ren de tekst. Behalve een aantal hoofdartikelen bevat elk nummer een samenvat- ting van andere publikaties van het instituut. Meer informatie over de Cahiers de PI. A. U. R. I. F. en een catalo- gus van alle publikaties van het instituut zijn verkrijgbaar bij: Institut d'amönagement et d'urba nisme de la Rögion d'Ile-de-Fran- ce, Division eommunication, In formation, documentation. 21-23, rue Mollis, 75732 Paris Cedex 15. G. W. J. van Omme BÖHM, M. Der neue lachende Grenzstein. Heiteres und Kurioses Uber Vermessung und Landkarten und Randgebiete. Wiesbaden: Selbstverlag M. Böhm. 64 pp. Prijs DM 15,- verzendkosten. Na de uitgave van de eerste bundel met cartoons, gedichten, kranten- knipsels, grapjes, puzzels enz. over onderwerpen als landmeters, kadaster, kaarten, automatisering en dergelijke (besproken in KT 1980. VI. 3) is de auteur verder gaan verzamelen met als resultaat deze tweede bundel. Het boekje omvat 220 bijdragen en is recht- streeks te bestellen bij de auteur: Dipl. -Ing. Martin Böhm, Stanley strasse 11, 6200 Wiesbaden, BRD. JOINT UDM-SORSA SYMPOSIUM Van 3 tot en met 6 juni 1985 werd inhet Nederlands Congresgebouw te 's-Gravenhage het lle Urban Data Management Symposium (EDMS) in combinatie met de lOe bijeenkomst van de Spatially-Orien- ted Referencing Systems Associa tion (SORSA) gehouden. Dit Symposium stond in het teken van het thema "Information needs for local authorities". Daarbij werd vooral aandacht be- steed aan: - de rol van vastgoed- en geogra- fische informatiesystemen bij de gemeentelijke planning en besluit- vorming; - de "state of the art" van de hui- dige informatiesystemen; - de ontwikkeling van de informa- tietechnologie. In dit kader werden o. a. papers over de volgende onderwerpen ge- presenteerd: - informatievoorziening en besluit- vorming; - ontwerpen van informatiesyste men; - topografische en thematische kaartvervaardiging; - statistische informatie; - leidingenregistratie en leidingen- beheer; - microcomputer voor informatie systemen. Daarnaast werd aandacht besteed aan de locale informatiebehoefte in ontwikkelingslanden. De gepresenteerde papers beschrij- ven ontwikkelingen en belangrijke Projekten, zoals die momenteel gaande zijn in Europa, de VS, Cana- da en een aantal ontwikkelingslanden. De prijs van de proeeedings van dit Symposium bedraagt f 100,(excl. verzendkosten). Bestelling kan geschieden bij: mevr. E. M. Seinstra-Fendel, UDMS-SORSA Secreatariaat, Thijsseweg 11, 2629 JA Delft, tel. 015-784548/782744. 64 KT 1985. XI. 3

Kartografisch Tijdschrift | 1985 | | pagina 74