KAARTEN VOOR LANDINRICHTINGSPROJECTEN BODEMKAART 1 10 000, RECONSTRUCTIEGEBIED MIDDEN-DELFLAND In opdracht van de Landinrichtingsdienst te Utrecht vervaardigt STIBOKA kaarten van het landelijk gebied op de schalen 1 10 000 en 1 25 000. Ze worden gebruikt bij de voorberei- ding en de uitvoering van ruilverkavelings-, landinrichtings- en herinrichtingsprojecten, waarvan de oppervlakte varieert van 1000 tot 14 000 ha. De opdrachtgever vraagt meestal niet alleen een bodemkaart maar, afhankelijk van het project, ook een wisselend aantal aan- vullendeen afgeleide kaarten. Defragmenten opde bladzijden 17t/m 25tonen hiervan voor- beelden voor twee gebieden. De schaal van alle fragmenten is 1 10 000, dat wil zeggen 1 cm op de kaart is 100 m in het terrein en 1 cm2 op de kaart is 1 ha in het terrein. Het betreft (semi)gedetailleerde kaarten die informatie geven op perceelsniveau. Kaarten in kleur of zwart-wit; bladformaat gevouwen 28 cm x 24 cm. Bij de kaarten behoort een rapport. Beschrijving rapport Het rapport bevat een toelichting op alle kaarten en verstrekt bovendien informatie Over de geologische ontstaanswijze en de bewoning en ontginning van het gebied. Ook zijn cijfers over grondmonsteranalyses, grondwaterstanden en doorlatendheidsmetingen opgenomen, evenals gegevens over de gebruiksmogelijkheden van de gronden. Een deel van de gege- vens uit landinrichtingsprojecten wordt sedert 1980 opgeslagen in een digitaal bestand; zo worden de bodem- en de grondwatertrappenkaart gedigitaliseerd. Dit biedt de mogelijkhe- den längs geautomatiseerde weg snel afgeleide en interpretatiekaarten te maken en gege vens in tabellarische overzichten te produceren. Beschrijving kaart Kaart en legenda geven een beeld van de verbreiding en de opbouw van de in het gebied voorkomende gronden. Op dit kaartfragment zijn dat zeekleigronden op de hogere kreek- ruggen en moerige (venige) en veengronden in de lagere delen tussen de ruggen. Binnen deze hoofdgroepen is onder andere een onderverdeling toegepast naar de profielopbouw en de aard van de boven- en ondergrond. Toepassingen De bodemkaart wordt in nagenoeg alle fasen van een landinrichtingsproject gebruikt, zoals bij het opstellen en uitvoeren van het plan van wegen en waterlopen, het landschapsplan en het kavelinrichtingsplan. Bij dit laatste speelt de uitruilbaarheid van de percelen een be- langrijke rol. Verder wordt de bodemkaart gebruikt bij het vaststellen van de grondverbete- ringsbehoefte en de situering en aanleg van recreatieve voorzieningen. Ook de waardebe- paling van de gronden vindt meer en meer op basis van de bodemkaart plaats. Bovendien vormt deze kaart een belangrijk hulpmiddel bij de voorlichting over de plannen van een ge bied. Levering In kleur (kleurenfoto) of zwart-wit (lichtdruk) (STIBOKA). Algemeen Schaal Uitvoering 16

Kartografisch Tijdschrift | 1985 | | pagina 103