KAARTEN TEN BEHOEVE VAN DE WATERWINNING (2) Opbrengstdepressie- Het bovenste kaartfragment geeft voor iedere legenda-eenheid de procentuele vermindering kaart voor grasland van de graslandopbrengst weer, samengevat in vijf klassen. De vermindering wordl veroor- zaakt door een toename van het vochttekort in de grond als gevolg van de wateronttrekking. De vochttekorten zijn via een rekenmodel door de Computer vastgesteld. Uit het kaartbeeld blijkt o.a. dat de gronden met de hoogste opbrengstdepressies vaak, maar lang niet altijd dicht bij het pompstation liggen. Ook het omgekeerde komt voor. De gegevens van de opbrengstdepressiekaart vormen de basis voor het vaststellen van de schade die de landbouw lijdt. Voor elk procent opbrengstdaling wordt een vergoeding uitge- keerd. Kaart van de Het onderste kaartfragment geeft in drie klassen de gevoeligheid van de bodem voor grondwa- gevoeligheid voor terstandsverlaging en de daaruit voortvloeiende maximale opbrengstdalingen weer. Hierbij grondwaterstandsverlaging geldt als uitgangssituatie het grondwaterstandsverloop voor de wateronttrekking. Naarmate een grond gevoeliger is voor verlaging van de grondwaterstand, zal de opbrengstdaling gro- ter zijn, ook bij geringe verlagingen. Met behulp van een dergelijke kaart kan bij een aangenomen locatie voor het pompstation een indicatie worden gegeven van de gevolgen van wateronttrekking voor de landbouw op de ver- schillende gronden. Levering Kaarten alleen in zwart-wit (lichtdruk) (STIBOKA). 36

Kartografisch Tijdschrift | 1985 | | pagina 123