HEEREMA MET VUT ALS OFFICEER Op 6 September jl. heeft J. P. Heerema afscheid genomen als hoofd van de afdeling Kartografie van de Stichting voor Bodemkarte- ring te Wageningen. Bij die gele- genheid werd tevens het feit her dacht dat hij in juli 1985 zijn 40-jarig rijksjubileum Vierde. Verschillende sprekers Spraken hun waardering uit voor het vele werk dat de heer Heerema in zijn funktie heeft verrieht. Daarnaast benadrukte dr. A.J.Wiggers, plaatsvervangend direkteur van de Direktie Landbouwkundig Onder- zoek van het Ministerie van Land- bouw en Visserij, zijn vele aktivi- teiten op maatschappelijk en kerke- lijk gebied. AI deze werkzaamhe- den hebben ertoe geleid dat Heere ma werd benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. De hier- bij behorende versierselen werden hem door Wiggers opgespeld. Heerema begon zijn kartografische loopbaan op 15 September 1948 bij Stiboka als kaarttekenaar. AI snel, in 1957, werd hij hoofd van de af deling Kartografie, een funktie die hij tot 1 September 1985 zou ver- vullen. Onder zijn leiding kwamen de kaarten tot stand die Stiboka be- kend maakten: de Bodemkaart van Nederland 1:50.000, de Geomorfo- logische kaart van Nederland 1:50.000 en de Nebo-kaart 1:200.000, maar ook vele kaarten die voor opdrachtgevers in kleine oplagen vervaardigd werden door middel van kleurenfotografie. Van 1972 tot 1980 was Heerema bestuurslid van de NVK. In 1977 werd hij gekozen in het algemeen bestuur van de Nederlandse Stich ting Informatie- en Documentatie centrum voor de Kartografie en sinds 1980 maakt hij deel uit van het dagelijks bestuur van deze stichting. Afscheid nemen van Stiboka bete- kent niet afscheid nemen van de kartografie. Voorzitter Bos van de NVK sprak dan ook in zijn toe- spraak de hoop uit dat de NVK nog lang getuige mag zijn van een goe- de samenwerking met Heerema. De heer Heerema is opgevolgd door mw. drs. A. M. van Slobbe. KT 1985. XI. 4 15

Kartografisch Tijdschrift | 1985 | | pagina 17