55.2 (kaart)herziening Het volledig bijwerken van een verouderde kaart of kaartblad met het doel alle veranderingen die tot het moment van bewerking zijn opgetreden, daarin op te nemen. Opm: Bij de herziening van een kaart of kaartblad gaat men in het algemeen uit van de bestaande kaartoriginelen (61.1 Indien voor de heruitgave van een kaart of kaartblad de kaartoriginelen volledig nieuw worden samen- gesteld, dan spreekt men van kaartvernieuwing (55.13(b)). 55.3 deelherziening De herziening (55.2) van bepaalde kategorieen Objekten in een kaart of kaartblad, danwel de herziening van een gedeelte van een kaart of kaartblad. Bijv. een herziening van de wegen of een herziening van het gedeelte binnenland (op een grensblad). Syn: gedeeltelijke herziening. 55.4 bureaukorrektie Het aanbrengen van redaktionele veranderingen in een kaart of kaartblad zonder dat daarbij sprake is van terreinverkenning (52.1(1)). Opm: Dit betreft in het algemeen administratieve grenzen, namen, getallen en randgegevens. 55.4a periodieke herziening De (deel)herziening van een kaart of kaartblad volgens een van te voren vast- gesteld tijdschema. 55.5 herzieningscyclus De vastgestelde tijdsperiode na verloop waarvan een kaart of kaartblad wordt herzien. Opm: De vastgestelde tijdsperiode tussen twee opeenvolgende herzieningen noemt men het her- zieningsinterval (55.12b). 55.7 bijhoudingsblad Exemplaar van een kaart of kaart blad (meestal een grijsdruk) waarop alle bijhoudings- gegevens worden aangegeven. 55.8 55.10 55.12a 55.12b 55.12c 55.13 55.14 herzieningsmodel Dokument waarop alle veran deringen staan aangegeven die bij de herziening van een kaart of kaartblad moeten worden verwerkt. Opm: Een herzieningsmodel wordt vaak gebaseerd op bijhoudingsgegevens, vastgelegd in een bijhou dingsblad (55.7). Het herzieningsmodel vormt de basis voor de be werking van de kaartoriginelen. herzieningsdatum Datum tot waarop de kaartinhoud is bijgewerkt en die als zodanig in de rand van de kaart is vermeld. geldigheidsduur Periode waarin de kaartinhoud als aktueel wordt beschouwd. herzieningsinterval De tijdsperiode tussen twee op eenvolgende herzieningen van een kaart of kaartblad. looptijd De tijdsperiode tussen twee opeenvolgende drukken van een kaart of kaartblad. kaartvernieuwing (a) Vervanging van een kaart of kaartserie door een kaart of kaartserie in vernieuwde vormgeving en uitvoering (met inbegrip van de bladindeling of uitsnede). Bijv. de vervanging van de topografische kaart 1:25.000 in de Bonneprojektie door de huidige kaart in de stereografische projektie. (b) Vervanging van een kaart of kaartblad met verouderde inhoud door een volledig nieuw be werkte kaart of kaartblad. Bijv. de vernieuwing van een blad van de topo grafische kaart 1:25.000 na een vastgestelde tijds periode. topografische aanvulling Verifikatie en komplete- ring van een fotogrammetrische uitwerking (52.6) door kontrole en aanvullende metingen in het ter- rein, de zgn. (1) naverkenning. 28 NVK 1986

Kartografisch Tijdschrift | 1986 | | pagina 34