tieve beslissing hierover zal nu worden genomen in de bijzondere ledenvergadering die is uitgeschre- ven voor 21 april 1986. Bestuursmutaties: Aftredend zijn de heren Staal en Van Hoek. De heer Staal stelt zieh herkiesbaar, maar de heer Van Hoek ziet zieh door drukke werkzaamheden ge- dwongen zijn zetel ter bechikking te stellen. In de hierdoor ontstane vacature wordt, op voordracht van het bestuur, voorzien door de be- noeming van de heer M. J. Kraak, medewerker van de afdeling Geo- desie aan de TH-Delft. Het voorlaatste punt op de agenda werd gevormd door de mededelin- gen van de voorzitter. Heiaas moest dit onderdeel wegens nijpend tijdge- brek dusdanig worden ingekort, dat vrijwel volstaan moest worden met een beknopt overzicht van de voor 1986 geplande aktiviteiten. Een onderdeel wat ondanks het tijd- gebrek zeker doorgang moest vin- den, was de persoonlijke verwel- koming van het 500e lid van de ver- eniging, mevrouw N. Tjong Ayong. Naast het gebruikelijke kartogra- fisch getinte presentje, werd haar namens de vereniging 66n jaar kos- teloos lidmaatschap aangeboden. Tijdens de rondvraag vraagt de heer Smeulders of de data van de Algemene Ledenvergadering en andere NVK-aktiviteiten in de toe- komst eerder bekend gemaakt kun- nen worden. Toegezegd wordt dat hiernaar zoveel mogelijk gestreefd zal worden. Aangezien er hierna geen verdere punten aan de orde gesteld worden, sluit voorzitter Bos om 13. 00 uur de Algemene Ledenvergadering 1986. J. Russchen DE NVK in 1985 Kartografendagen. Op 22 en 23 april verleende de ju- bilerende Landinrichtingsdienst de NVK gastvrijheid ten behoeve van de Kartografendagen 1985. Deze dagen, georganiseerd door mevrouw W. Hoogendoorn en de heren F. J. Ormeling en R. van der Schans, hadden als thema de rol van de Kartografie als hulpmiddel bij de ruimtelijke planning van Nederland. Er namen 90 leden aan deel. Het tijdens deze dagen ontstane ini- tiatief om te komen tot de oprichting van een werkgroep 'Plannings- kartografie' is, door tijdgebrek van de initiatiefnemers, op dit moment nog niet verwezenlijkt, maar zal, naar het zieh laat aan- zien, in de eerste helft van 1986 alsnog gerealiseerd kunnen wor den. Algemene ledenvergadering. Direkt aansluitend op de Kartogra fendagen werd op 23 april de Al gemene Ledenvergadering 1985 van de NVK gehouden. Aanwezig waren 46 leden. Een uitgebreid verslag van deze vergadering is versehenen in het KT 1985. XI. 2. Het belangrijkste punt op de agen da werd gevormd door het door het bestuur ingediende voorstel tot wijziging van de struktuur van de werkgroepen en commissies binnen de NVK. Dit voorstel werd, na enige discussie, door de ver gadering goedgekeurd. Tijdens de vergadering werd ver- der afscheid genomen van de af- tredende bestuursleden mevrouw W. Hoogendoorn en de heren M. Dansen en W. de Haas. De door het bestuur voorgedragen kandidaten voor de opvolging, de heren D. J. Dijkstra en C. A. van Kampen, werden vervolgens door de vergadering met algemene stemmen benoemd. Studiedagen. Van 8 tot 11 Oktober vonden in het recreatiepark 'De Hunzeber- gen' te Exloo de jaarlijkse Studie dagen plaats. Door de Organisa toren A. Kers en Th. van der Heijdt was een uitvoerig program- ma van lezingen en oefeningen samengesteld rondom het thema Kartografische Generalisatie. Tevens werd een bezoek gebracht aan de nieuwe huisvesting van de Topografische Dienst in Emmen. Zomercursus Reproduktietech- nieken. De laatste NVK-aktiviteit in 1985 werd gevormd door de Zomer cursus Reproduktietechnieken. Deze cursus, georganiseerd door de werkgroep Reproduktietechnie ken, werd van 28 tot 31 Oktober gehouden in het gebouw van de af deling Geodesie van de TH-Delft. Ook hier bleek de belangstelling weer overweldigend groot. Maar liefst 60 deelnemers meldden zieh aan. Gezien de noodzakelijke intensieve individuele begeleiding en de beperkte beschikbaarheid van apparatuur, konden uiteindelijk slechts 20 deelnemers tot de cur sus worden toegelaten. Deze 20 gelukkigen bleken na afloop zeer tevreden over het geboden program- ma en de begeleiding, zodat de werkgroep op een uiterst geslaagde aktiviteit kan terugzien. De grote belangstelling voor en het succes van de cursus zijn voor het bestuur aanleiding geweest de werk groep te verzoeken na te gaan in hoeverre een herhaling van deze cursus in de toekomst mogelijk is. Themadag Automatisering. De voor 1985 op het programma staande Themadag Automatisering kon, door Problemen van organisa torische aard, geen doorgang vin- den en is verschoven naar het voor- jaar van 1986. Bestuur sakti vi teiten. Het bestuur van de NVK kwam in 1985 acht maal bijeen. Naast de gebruikelijke voorbereidingen op de jaarlijkse verenigingsaktiviteiten, werd vooral aandacht geschonken aan de, door de wijziging van de organisatiestruktuur van de werk groepen noodzakelijk geworden, wijziging van de Statuten en het Huishoudelijk Reglement. Daarnaast is, in samenwerking met de Werkgroep voor de Geschiedenis van de Kartografie, een congres- commissie opgericht, welke zorg zal dragen voor de organisatie van het in 1989 in Nederland te houden congres van de International Society for the History of Carto- graphy. Ook de reeds eerder ter sprake ge- komen mogelijke organisatie van een ICA-conferentie in de periode 1990-1995, is diverse malen aan de orde geweest. Dit plan zal wel- licht gerealiseerd kunnen worden in nauwe samenwerking met het Belgische sub-comitö voor de Kar tografie. Hierover en over de verdere moge- lijkheden voor een intensievere samenwerking, heeft in januari 1985 reeds een eerste verkennende bespreking plaatsgevonden met de heren F. Depuydt en I. B. F. Kor- moss, vertegenwoordigers van het Belgische sub-comit<5 voor de Kartografie. Ontwikkeling ledental. De ontwikkeling van het ledental van de NVK heeft zieh, zoals blijkt uit 8 KT 1986. XII. 2

Kartografisch Tijdschrift | 1986 | | pagina 10