PROF. IMHOF OVERLEDEN Op 27 april 1986 is op 91-jarige leeftijd in Erlenbach (Zwitserland) overleden professor dr. H. C. Eduard Imhof. Op 2 mei is hij be- graven. Met het overlijden van Imhof verliezen wij een van 's we- relds grootste kartografen. In het volgende nummer van het Kartografisch Tijdschrift zal daar- om uitgebreid worden teruggeko- men op de betekenis die Imhof voor de kartografie heeft gehad. VERSLAG ALGEMENE LEDEN- VERG ADERING 1986 De Algemene Ledenvergadering vond plaats op 19 maart in het Staringgebouw te Wageningen. In zijn welkomstwoord kon voorzit- ter Bos in totaal 36 leden welkom heten. Bericht van verhindering was ontvangen van de heren H. J. G. L. Aalders, A. Ras en de bestuursleden J. J. van Hoek, A. Kers en F. J. Ormeling. De eerste punten op de agenda be- staan uit het verslag van de Alge mene Ledenvergadering 1985 en het verslag van de sekretaris Over het afgelopen verenigingsjaar. Beide verslagen worden door de vergadering zowel redaktioneel als inhoudelijk ongewijzigd goedgekeurd. De heer Meijer vraagt naar aanlei- ding van het verslag Over 1985 of er al iets concreters te melden valt over het in de vorige ledenvergade ring naar voren gebrachte plan om in de nabije toekomst opnieuw een ICA-congres in Nederland te orga- niseren. Voorzitter Bos antwoordt dat, gezien het reeds vastgestelde ICA-congresprogramma, de eerst- volgende gelegenheid zieh pas zal voordoen in 1995, maar dat dit punt zeker de aandacht van het bestuur zal blijven houden. Vervolgens informeert de heer Piket of er iets bekend is omtrent de motieven waarop 22 leden van de NVK in 1985 hun lidmaatschap hebben beeindigd en in welke Sek toren de meeste ledenwinst is ge- boekt door de NVK. Voorzitter en sekretaris antwoor- den dat de motieven voor opzegging zeer divers zijn, maar vrij vaak samenhangen met het beSindigen van een aktieve loopbaan in de kar tografie, danwel een gevolg zijn van een verschuivende belangstel- ling. Financiele motieven voor het beeindigen van het lidmaatschap kwamen in 1985 duidelijk veel minder voor dan in de daaraan voorafgaande jaren. Wel moesten drie leden wegens het bij voort- during niet nakomen van hun financiele verplichtingen gero- yeerd worden. Nieuwe leden werden vooral ge wonnen in de kringen van Studen ten aan de HTS-Utrecht en Stu denten van de Vakgroep Karto grafie aan de Rijksuniversiteit Utrecht. Vervolgens komt de financiBle verslaggeving van de penning- meester over het boekjaar 1985 aan de orde. Door penningmeester Bos wordt een körte toelichting gegeven bij die posten die een aanmerkelijk verschil vertonen met de aan- vankelijke begroting voor 1985. Aan de lastenkant valt daarbij vooral op de overschrijding van het beschikbare budget voor het Kartografisch Tijdschrift met ruim f 10. 000,--. Deze overschrijding is enerzijds een gevolg van een misverstand bij de redaktie van het KT om trent de hoogte van het beschik bare budget en anderzijds een rechtstreeks gevolg van de aan- zienlijke omvang van de versehe nen nummers. Het uiteindelijke voordelige saldo over 1985 werd voornamelijk be- reikt door de grote deelname aan de Studiedagen in Exloo en de genereuze Schenking van de beno- digde grafische materialen door enkele leveranciers ten behoeve van de Zomercursus Reproduktie- technieken. De heer Lievaart merkt op de verschillende posten 'nog te ont vangen' vrij hoog te vinden. Hij vraagt zieh af wat hiervan de oor- zaak is en of dit verschijnsel geen bedreiging vormt voor de liquidi- teit van de vereniging. Penning meester Bos antwoordt dat de per 31 december 1985 nog openstaande posten voornamelijk een gevolg zijn van het vrij trage betalingsgedrag van vooral overheidsdiensten en, zij het in mindere mate, particu- liere werkgevers. De liquiditeit van de vereniging komt, mede ge zien de ruime eigen reserves, hierdoor echter absoluut niet in gevaar. Door mevrouw Clement-van Alke made wordt geconstateerd dat ook in 1985 geen beroep gedaan is op de reserves van zowel het Schokken- kampfonds als het Ormelingfonds. Voorzitter Bos antwoordt hierop dat zieh in 1985 opnieuw niemand kandidaat heeft gesteld voor een bijdrage uit het Ormelingfonds en dat met betrekking tot het Schok- kenkampfonds wordt overwogen de definitieve versie van het Karto grafisch Woordenboek hieruit te beköstigen. De heer Heerema merkt op dat er ook bij de Werkgroep voor de Ge- schiedenis van de Kartografie plan nen bestaan voor een publikatie ter gelegenheid van het in 1989 in Nederland te houden Internationale Congres. Voor het beköstigen van een dergelijke uitgave zou het in het Schokkenkampfonds aanwezige vermögen overigens volstrekt on- voldoende zijn. Mevrouw Clement-van Alkemade stelt hierop voor het vermögen van de fondsen te vergroten door in de toekomst steeds het voordelige 6 KT 1986. XII. 2

Kartografisch Tijdschrift | 1986 | | pagina 8