saldo van de vereniging te verdelen over beide fondsen. De heer Dansen merkt op dat een batig saldo van een aktiviteit van een werkgroep in principe mede beschikbaar moet zijn voor de fi- nanciering van andere aktiviteiten van die werkgroep en daarom niet zondermeer aan 66n of beide fond sen ten goede kan komen. De heer Den Otter stelt dat beide fondsen slechts een beperkt doel dienen, terwijl het vermögen van de NVK voor alle aktiviteiten van de vereniging beschikbaar is. Om die redenen acht hij een aanwas van fondsen, voorzover die ten kos te zou gaan van de algemene ver- mogensaanwas van de vereniging, ongewenst. Door de heer C. van Elzakker wordt hierop aangesloten met de opmerking dat er tot op dit moment nog maar weinig zieht be staat op het reSle gebruik van het Orme- lingfonds en dat het mede om die redenen niet verstandig zou zijn het vermögen van een dergelijk fonds op voorhand te laten toene- men. Door mevrouw Clement-van Alke made wordt vervolgens een motie ingediend waarin zij de vergadering verzoekt zieh uit te spreken over het voorstel de rente op het ver mögen van de NVK in gelijke mate ten goede te laten komen aan beide fondsen. Door de heer Verroen wordt hier als alternatief voorstel aan toege- voegd het idee om batige saldi van studiedagen, gezien de overeenkom- stige doelstelling, ten goede te la ten komen aan het Schokkenkamp- fonds en een deel van het reste- rende batige saldo van de vereni ging te störten in het Ormeling- fonds. Door de heer Lievaart wordt be- zwaar gemaakt tegen een stem- ming over beide moties aangezien naar zijn mening een zo ingrijpend besluit alleen genomen zou mögen worden wanneer dit als agenda- punt voor de Algemene Ledenver- gadering was opgevoerd en alle leden op die manier vooraf kennis hadden kunnen nemen van deze voorstellen. Door de heren J. Meyer en Ver roen wordt tenslotte een motie in gediend waarin het bestuur wordt verzocht een uitgewerkt voorstel voor te bereiden voor de eerst- volgende ledenvergadering. Me vrouw Clement-van Alkemade gaat accoord met dit voorstel en trekt de door haar ingediende motie in, waarop de motie Meyer/Verroen met algemene stemmen wordt aan- genomen. Vervolgens wordt door voorzitter Bos het verslag van de kascommis- sie voorgelezen waarin de commis- sie, bestaande uit de heren Hoe- boer en Kodde, verklaart de finan- ciöle bescheiden van de vereniging steekproefsgewijze te hebben ge- kontroleerd en in orde bevonden. Op grond van deze bevindingen stelt zij de Algemene Ledenverga dering voor de penningmeester dßcharge te verlenen voor het door hem gevoerde beleid. De ver gadering gaat hiermee bij accla- matie accoord. Begroting 1986: De heer Piket merkt op dat de op de begroting opgevoerde post ICA-congres 1989 moet zijn: International Congress on the History of Cartography. De heer Smeulders vraagt waarop het bedrag van f 500, voor de werkgroepen is gebaseerd. Naar zijn mening is een dergelijke reservering veel te laag gezien het mogelijke verlies op de orga- nisatie van de Zomercursus 1986. Voorzitter Bos antwoordt dat het bedrag van f 500, uitsluitend bedoeld is om relatief geringe kosten van de werkgroepen, zoals het verzenden van convocaties enz. te financieren. Eventuele tekorten op de organisatie van de Zomercursus 1986 zullen ook niet ten laste komen van de post, maar zullen worden gefinancierd uit het voordelige saldo op de Zomercur sus 1985. De heer Delleman vraagt zieh af of het op de begroting opgevoerde bedrag van f 45. 000, t. b. v. het Kartografisch Tijdschrift wel vol- doende is gezien het feit dat er in 1985 ruim f 50. 000,— is uitge- geven. Hoewel dit laatste inder- daad juist is, acht het bestuur het echter niet verantwoord een nog groter deel van het beschikbare budget te reserveren voor het KT. Met de redaktie van het KT is de afspraak gemaakt dat zij zieh waar mogelijk zal beperken in de om- vang van de in 1986 te publiceren nummers. Na deze körte discussie keurt de vergadering de begroting voor 1986 vervolgens goed. Het volgende punt op de agenda bestond uit de benoeming van de kascommissie 1986. De heer Kodde is, na de reglementaire periode van twee jaar, aftredend; terwijl de heer Hoeboer zieh voor een tweede termijn beschikbaar stelt. In plaats van de heer Kodde wordt door de vergadering de heer Delle man, afkomstig van de P. P. D. - Brabant, benoemd. Nadat ook dit punt is afgehandeld, komt het bestuursvoorstel aan de orde om de contributies voor 1987 te handhaven op het huidige niveau en de abonnementstarieven, gezien de te verwachten kostenstijgingen te verhogen met respectievelijk f 10,voor binnenlandse abonne- menten en f 15,voor buitenland- se abonnementen. Ook met dit voor stel gaat de vergadering accoord. Verslagen Werkgroepen/Commis- sies: Direkt voorafgaande aan de Algemene Ledenvergadering waren de verslagen van de werkgroepen/ commissies aan de deelnemers ter beschikking gesteld. Door voorzitter Bos werden in kort bestek de belangrijkste aktivi teiten van de werkgroepen en com missies gememoreerd. De versla gen van de werkgroepen/commis- sies zullen, evenals in voorgaande jaren, worden opgenomen in het KT, zodat in dit verslag kan wor den volstaan met een verwijzing naar deze verslagen. Naar aanleiding van het verslag van de redaktie KT doet de heer Van Elzakker een dringend beroep op de leden de rubriek Netwerk, waarin regionaal nieuws over be- drijven en personen kan worden opgenomen, van meer kopij te voorzien. Statutenwijziging NVK: Aan alle leden van de NVK was, gelijk met de uitnodiging voor de Algemene Ledenvergadering, een voorstel tot wijziging van de Statuten en het Huishoudelijk Reglement van de vereniging toegezonden. In de voorgestelde Statuten is de wijziging vastgelegd in de struk- tuur van de werkgroepen en com missies zoals die was overeenge- komen tijdens de Algemene Leden vergadering 1985. Geen der aan- wezige leden voelt behoefte tot een hernieuwde discussie over dit onderwerp. Aangezien echter het voor een statutenwijziging noodza- kelijke quorum van tweederde van het aantal leden bij lange na niet gehaald wordt, kan geen formele goedkeuring aan de statutenwijzi ging worden gegeven. Een defini- KT 1986. XII. 2 7

Kartografisch Tijdschrift | 1986 | | pagina 9