823.31 geomorfologische kaart Thematische kaart waarop de terreinvormen naar hun type, ontstaanswijze, afme- tingen, ontwikkeling en ouderdom zijn aangegeven. Opm: Een geomorfologische kaart is een voorbeeld van een synthesekaart (823.5). 823.32 oceanografische kaart Thematische kaart waarop verschijnselen die met het mariene milieu te maken hebben, zijn weergegeven. Bijv. kaart van het zout- gehalte. 823.32a stroomkaart Oceanografische kaart (823.32) waarop eigenschappen van zeestromen, zoals richting, snel- heid en temperatuur zijn weergegeven. 823.33a administratieve kaart Kaart waarop de staatkundige of administratieve indeling van een gebied is weergege ven. Bijv. gemeentenkaart; staatkundig kaart. 823.33b geopolitieke kaart Thematische kaart waarop politiek-geografische verschijnselen zijn weergegeven. Opm: In het verldden werden wel tendentieuze geopo litieke kaarten vervaardigd voor machtspolitieke doel- einden. 823.34 statistische kaart Thematische kaart waarop per tel- gebied de uitkomsten van (volks)tellingen zijn weer gegeven. 823.35 kaart van het driehoeksnet Schematische weergave van de positie van de punten van het driehoeksnet en de gemeten richtingen aan de hand waarvan deze be- paald zijn. Syn: kaart van het triangulatienet. 823.36 geologische kaart (a) Thematische kaart waarop ge ologische verschijnselen zijn weergegeven. (b) (in engere zin) Thematische kaart waarop de sa- menstelling en ouderdom van de aan de oppervlakte voorkomende geologische formaties zijn weergegeven. Opm: Een kaart die de aard van het onder de oppervlakte-afzettingen voorkomend gesteente weer- geeft, noemt men (1) afgedekte (geologische) kaart. 823.37 kaart van het aardmagnetisme Thematische kaart die de veranderingen in sterkte en richting van het magnetisch veld Over de aarde weergeeft. 823.37a isogonenkaart Thematische kaart waarop punten met een gelijke afwijking van de kompasrichting ten opzichte van het wäre noorden (932.6) door middel van isolijnen zijn verbonden. 823.38 pianologische kaart Thematische kaart die betrek- king heeft op de toekomstige ontwikkeling van een gebied. Opm: Een dergelijke kaart vormt de kartografische weergave van de gewenste ontwikkeling en de daarop betrekking hebbende maatregelen, die in plannen (op nationaal, regionaal of lokaal niveau) zijn beschreven. 823.39 struktuurplan(kaart) Kartografische weergave van een globaal beleidsplan (struktuurplan) waarin de toe komstige ontwikkeling van een gemeente of een deel daarvan wordt aangegeven. 823.40 bestemmingsplan(kaart) Kartografische weergave van een gedetailleerd overzicht (bestemmingsplan) van het huidige en toekomstige gebruik van gebouwen en teneinen binnen een beperkt gebied (een deel van een gemeente). 823.41 streekplan(kaart) Kartografische weergave van een globaal beleidsplan (streekplan) waarin de toekomstige ontwikkeling van een aantal aanelkaar grenzende ge- meenten in hoofdlijnen wordt aangegeven. 824.1 atlas Systematische, samenhangende verzameling van kaarten, meestal in boekvorm, die een bepaald gebied weergeven of 66n of meer geografische verschijnselen behandelen. Opm: Wanneer een dergelijke verzameling kaarten niet in boekvorm is ingebonden, spreekt men van een (1) losbladige atlas. In het verleden werden bepaalde atlassen ook wel aan- geduid met de term kaartboek (924.29). 824.2 atlaskaart Een in een atlas voorkomende kaart. 824.3 atlasblad Afzonderlijk, al-of-niet in een atlas ingebon den vel papier waarop een atlaskaart is afgedrukt. 824.4 atlaspagina Met atlaskaart(en) bedrukte vöör - of ach- terkant van een in een atlas ingebonden bladzijde. 824.5 atlasformaat Vorm en afmetingen van een atlas, met name van een atlaspagina. Opm: Bij het opgeven van een atlasformaat noemt men eerst de hoogte (evenwijdig aan de band) en ver- volgens de breedte. 824.6 atlasregister Alfabetische lijst van de geografische na- men die op de kaarten in een atlas voorkomen, met vermelding van de atlaspagina, de koördinaten en/of het vak waar ze voorkomen. 824.7 atlastype Groep van atlassen die door gemeenschap- pelijke kenmerken wordt onderscheiden, zoals doel, thema of uitvoering. 824.8 handatlas Atlastype (824.7) dat bijna uitsluitend gede- tailleerde geografische overzichtskaarten (813.4) bevat, die samen de hele wereld afbeelden. 824.9 pocketatlas Atlas op pocketboekformaat. Opm: Het betreft hier meestal een wereldatlas (824.24) met staatkundige kaarten. Syn: zakatlas. 824.10 gezinsatlas Wereldatlas (824.24) die behalve kaarten ook beschrijvende teksten, foto's, tekeningen en sta- tistieken bevat. 824.11 gei'llustreerde atlas Atlas die zowel kaarten als foto's bevat, meestal op aparte pagina's. Opm: Niet te verwarren met een (1) fotoatlas, die in hoofdzaak luchtfoto's bevat. 824.12 schoolatlas Atlas bestemd voor gebruik op school. 56 NVK 1986

Kartografisch Tijdschrift | 1986 | | pagina 42