daten voor te dragen. Wanneer tijdens de vergadering besloten zou worden een vakature open te stellen, dan werd daarmee het recht van de leden op het stellen van tegenkandidaten geweld aangedaan. Bij stemming bleek de overgrote meerderheid van de verga dering deze argumentatie te volgen, waarop het voorstel tot het openstellen van de vakature werd verworpen. In de daarop volgende stemming over de vakature Kers werden 32 stemmen uitgebracht op de heer Mills, terwijl de kandidatuur van de heer Van der Steen door 5 leden gesteund werd. Het bestuur zegde vervolgens toe te zullen overleggen met de Werkgroep Reproduktietechnieken over een voor beide partijen aanvaardbare oplossing voor de gerezen problemen. Daar de heer Kers niet aanwezig was, was voorzitter Bos niet in Staat hem reeds tijdens de vergadering dank te zeggen voor de voortreffelijke wijze waarop hij zieh tijdens zijn tienjarige bestuursperiode verdienstelijk had gemaakt voor de vereniging. De waar- dering van de vereniging voor deze inzet zal nu, vergezeld van een passend geschenk, op een later tijdstip door de voorzitter aan de heer Kers worden overgebracht. Geplaagd door tijdgebrek, zag de voorzitter zieh genoodzaakt het punt Mededelingen van de voorzitter te beperken tot een zeer summiere opsomming van de door het bestuur geplande aktiviteiten. Ook werd nog even kort stil gestaan bij de nog steeds stroef verlopende pogingen te komen tot meer samenwerking met aanver- wante verenigingen. Tijdens de rondvraag sprak de heer Verroen er zijn teleurstelling over uit dat een aantal leden, ondanks het feit dat zij bij de peiling in 1986 te kennen hadden gegeven eventueel te willen deelnemen aan de Engelandexkursie, uiteindelijk, door het kennelijk zeer traag verlopen van interne beslissings- procedures, niet meer in aanmerking bleken te komen voor deelname. Organisator Bos merkte op dat in de definitieve uitnodiging nadrukelijk was gesteld dat iedereen, dus ook degenen die hadden gereageerd op de peiling, zieh opnieuw diende op te geven. Wan neer dan een aantal mensen, doordat men niet tijdig over toestemming tot deelname beschikte, buiten de boot valtdan valt dit te betreuren maar niet te vermijden. De heer Russchen Steide hierop voor de procedure 'wie het eerst komt, het eerst maalt' te vervangen door een loting onder de deelnemers welke zieh voor de sluitingsdatum hebben opge- geven. Het bestuur zegde toe zieh nog eens over deze problematiek te zullen buigen. Aangezien er verder geen punten aan de orde werden gesteld, werd de verga dering door voorzitter Bos gesloten om 12.45 uur. J. Russchen De NVK in 1986 Aangezien de werkgroepen sinds enkele jaren zelfstandig rapporteren over hun aktiviteiten, en er bovendien van vrijwel alle NVK-aktiviteiten reeds uitvoerig verslag is gedaan in het Kar- tografisch Tijdschrift, kan in het ver slag van de sekretaris over 1986 vol- staan worden met een körte weergave en karakteristiek van de voornaamste verenigingsaktiviteiten Algemene Leden vergadering 1986 De Algemene Ledenvergadering 1986 vond, in aanwezigheid van 36 leden, plaats op 19 maart in het Staringge- bouw te Wageningen. Een volledig verslag van deze vergadering treft u aan in KT 1986.XII.2. Het belangrijkste punt op de agenda werd gevormd door de voorgestelde wijziging van de Statuten en het Huis- houdelijk Reglement van de vereni ging. Hoewel geen der aanwezige leden bezwaar had tegen de voorge stelde wijzigingen kon, aangezien het voor een statutenwijziging noodzake- lijke quorum van tweederde van het aantal leden bij lange na niet gehaald werd, geen formele goedkeuring aan het voorstel worden gegeven. De voorgestelde wijzigingen werden overigens alsnog goedgekeurd tijdens de daarop volgende Bijzondere Leden vergadering van 14 mei. Een tweede punt dat veel aandacht vroeg was de uitgebreide diskussie over de wenselijkheid het in het Schok- kenkampfonds en Ormelingfonds vast- gelegde vermögen te doen toenemen vanuit de eventuele positieve saldi van de verenigingsaktiviteiten. Door het bestuur werd toegezegd een voorstel te zullen voorbereiden voor de eerst- volgende algemene ledenvergadering. Tijdens de vergadering werd afscheid genomen van het vertrekkende bestuurslid J. J. van Hoek, die zieh door drukke werkzaamheden genood zaakt zag zijn funktie ter beschikking te stellen. Als opvolger voor de heer Van Hoek werd gekozen de heer M. J. Kraak, medewerker van de fakulteit Geodesie van de Technische Universi- teit Delft. Themadag Automatisering (I) Op 9 april vond de in 1985 uitgestelde Themadag Automatisering plaats. Gastvrijheid werd verleend door de fakulteit Geodesie van de TU-Delft. Het door de Organisatoren gekozen thema 'Rastertechnieken' trok zoveel belangstelling, dat enkele tientallen potentiele deelnemers moesten wor den teleurgesteld. Aan de honderd gelukkigen die zieh wel een plaats had den weten te verwerven, werd een boeiend programma van lezingen, video-presentaties en dia-series gebo- den. Studiedagen 1986 Voor de organisatie van de Studieda gen had de vereniging deze keer de hulp ingeroepen van een aantal Studen ten van de Vakgroep Kartografie van de Rijksuniversiteit Utrecht. Zij boden de veertig in Rolduc aanwezige deelne mers een uitstekend verzorgd pro gramma met als thema 'Kleurgebruik en Symboolontwerp'. Zomercursus Reproduktietechnieken Van 16-19 September werd op het ITC in Enschede de Zomercursus Repro duktietechnieken gehouden. Dezecur- sus, georganiseerd door de Werkgroep Kartografische Reproduktietechnie ken, was in feite een herhaling van de suksesvolle cursus uit 1985. Evenals in 1985 was ook nu de belangstelling voor deze cursus weer vele malen groter dan de opnamecapaciteit; de deelnemers hebben zieh opnieuw zeer lovend uit- gelaten over het niveau en de begelei- ding van de cursus. Hoewel een tweede herhaling in 1987 zeker tot de moge- lijkheden behoorde is, om de werk groep niet bij voortduring te belasten met de organisatie van een zo tijdro- vende cursus, besloten hiervan af te zien. KT 1987. XIII.2 9

Kartografisch Tijdschrift | 1987 | | pagina 11