■A Naast het organiseren van de studieda- gen ging de aandacht van de werkgroep uit naar de planning van een publikatie van een populair wetenschappelijk boek over een aantal belangrijke kaart- verzamelingen in Belgie en Nederland. Hierbij stelt de werkgroep zieh ten doel de aanwezige kartografische informa- tie in deze verzamelingen meer bekendheid te geven bij een breed publiek en daardoor het kaartgebruik te stimuleren. In 1986 heeft de werk groep een enquete uitgevoerd onder een aantal belangrijke verzamelingen teneinde de bereidheid tot medewer- king en deelname aan een dergelijke publikatie te peilen en om inzicht te krijgen in de gebruikerskring van de verzamelingen. Over het algemeen stonden de benaderde instellingen positief tegenover de voorgenomen publikatie. Tenslotte hebben J. Smits en G. Staal vergaderd met de Voorbereidingskom- missie GO-cursus Kaart- en Atlasbe- heer. Met de Stichting GO bereikte men overeenstemming over de samen- stelling van het vakkenpakket, waarin het zwaartepunt zal liggen op het toe- gankelijk maken van dokumenten. Voor deze opleiding, die in februari 1987 van Start is gegaan, hebben zieh inmiddels 15 deelnemers aangemeld. Nederland was met vijf personen goed vertegenwoordigd op de 5e konferen- tie van de LIBER-groep voor kaartbe- heer, welke in Oktober 1986 te Wenen werd gehouden. Deze konferentie was gewijd aan het beheer en behoud van kartografische dokumenten met lezin- gen over restauratie, reproduktie en opslag. De werkgroep heeft in 1986 vier maal vergaderd, waarbij de planning op wat längere termijn steeds de belangstel- ling genoot van de werkgroep. De werkgroep zal in 1987 twee studieda- gen organseren met als thema's digitale kartografie en het kaartbeheer in archieven. De Werkgroep Onderwijs en Onder- zoek in 1986 In 1986 zijn door de Werkgroep Onderwijs en Onderzoek geen aktivi- teiten geentameerd. F. J. Ormeling De Werkgroep Kartografische Termi nologie in 1986 De publikatie van de tweede uitgave van de Multilingual Dictionary on Car- tographic Terms lijkt definitief van de baan wegens het gebrek aan fondsen. Pogingen van het ICA-bestuur om het woordenboek in gewijzigde vorm te laten uitgeven bij een Nederlandse uit- gever hebben geen resultaat opgele- verd. De aktiviteiten van de werkgroep zijn in 1986 met kracht voortgezet. Na de eerste drie afleveringen in 1985 ver- scheen in elk nummer van het Karto- grafisch Tijdschrift 1986 een woorden- boek-katernHet laatste gedeelte volgt in het eerste nummer van 1987, waarna het geheel wordt afgesloten met een alfabetisch register. De werkgroep vergaderde acht hele dagen om het resultaat van vlijtig thuis- werk in gezamenlijk overleg te bekriti- seren en in definitieve vorm vast te stel len. Daarna had de sekretaris nog tot taak om alles te verwerken tot zetklare kopij en de zetproeven na te zien. In 1987 wordt het plan uitgewerkt om het woordenboek in definitieve vorm uit te geven ter gelegenheid van het 6e lustrum van onze vereniging. Gekon- stateerde fouten zullen hersteld wor den, kommentaren verwerkt, en bovendien zullen illustraties worden toegevoegd. Een uitbreiding met Fran se, Engelse en Duitse termen en regis- ters wordt overwogen. De werkgroep hoopt in 1987 nog veel kommentaar uit de vakwereld te ont- vangen en te verwerken om tot een optimaal eindresultaat te komen. Dit is bedoeld als een uitnodiging aan u allen! P. W. Geudeke De Werkgroep Kartografische Repro- duktietechnieken in 1986 De werkgroep is in 1986 negen keer bij elkaar geweest. Wegens ziekte van dhr M. Dansen en het zieh terugtrekken uit het bestuur van dhr H. A. v.d. Dool was de werkgroep niet voltallig. De studiedag in maart, met als thema 'Diazo in de Kartografie', is gehouden bij de fa Aarque te Delft. Gezien de overgrote belangstelling was het niet mogelijk ale inschrijvers op een dag te ontvangen. Het verheugde de werk groep dan ook bijzonder dat de fa Aar que gaarne bereid was hun 'thuis' voor twee dagen ten behoeve van deze stu diedag open te stellen. De geplande studiedag in november diende door niet te voorziene organisa torische problemen te worden afgelast. De werkgroep kreeg het verzoek de zomercursus 1985 'Kaartreproduktie- technieken' te herhalen. Wederom werd deze cursus volledig volgeboekt, waardoor veel inschrij vingen niet geac- cepteerd konden worden. Aan deze cursus, die werd gehouden bij het ITC te Enschede, werd door de cursisten met grote inzet gewerkt. Alle cursisten hebben dan ook het aan de cursus ver bünden certificaat mögen ontvangen. Na veelvuldig onderhandelen met leveranciers, heeft de werkgroep uit- eindelijk overeenstemming kunnen bereiken omtrent de organisatie van een mogelijk te houden studiedag bij deze leveranciers, zonder de doelstel- ling van de werkgroep - ieder lid dient ongeacht zijn professie de studiedagen te kunnen bezoeken - geweld aan te doen. De werkgroep dankt alle bedrijven, instellingen en personen die de werk groep met raad en daad hebben bijge- staan. A. H. van Kesteren 12 KT 1987. XIII.2

Kartografisch Tijdschrift | 1987 | | pagina 14