Personalia Paul van den Brink is in januari 1987 afgestudeerd aan de Vrije Universiteit van Amsterdam in de studierichting Nieuwe Geschiedenis. Voor het dokto- raalbijvak kartografie, dat hij bij prof. Schilder aan de Rijks Universiteit Utrecht volgde, schreef hij de scriptie De Bodel Nijhuis collectie van de RU- Leiden - manuscriptkaarten en kaart- boeken van het Nederlands grondge- bied vöör 1700. Vanaf 1 januari 1987 is Van den Brink voor twee jaar verbonden aan de Vak- groep Kartografie als Assistent-in- Opleiding (AIO). De chef kleinschalige kartografie bij de Dienst Openbare Werken te Amsterdam, de heer P. van der Donck, heeft met ingang van 1 april 1987 een baan aanvaard bij de Meetkundige Dienst, Waterstaatskartografie, van de Rijkswaterstaat in Den Haag. Nieuwe hoogleraar kartografie in Enschede Dr Jean-Claude Muller is door het Stichtingsbestuur van het ITC benoemd tot gewoon hoogleraar kar tografie in de Vakgroep Kartografie. Professor Muller werd in 1941 geboren te Marrackech (Marokko) en heeft zowel de Franse als de Canadese natio- naliteit. Hij studeerde geografie en kartografie aan de Sorbonne-universi- teit in Parijs en vervolgstudies wis- kunde en fotogrammetrie vonden plaats aan de Universiteit van de Andes in Venezuela. In 1974 promo- veerde hij aan de Universiteit van Kan sas in de Verenigde Staten. Mathemati- cal and Statistical comparison in choroplethic mapping is de titel van zijn proefschrift. Professor Muller heeft önderwijs- en onderzoekserva- ring opgedaan op de Universiteiten van de Andes (Venezuela), Kansas (Verenigde Staten) en Georgia (Ver enigde Staten In 1977 volgde zijn benoeming tot Associate Professor aan de Universiteit van Alberta (Canada), alwaar hij in 1982 tot hoogleraar werd benoemd en tot voor zijn komst naar het ITC werkzaam bleef. Naast het ver richten van een aantal gastdocent- schappen aan andere Canadese univer siteiten, heeft hij de laatste jaren ook enkele malen enige tijd in Europa (Frankrijk en Duitsland) doorgebracht voor het doen van wetenschappelijk onderzoek. Professor Muller is mede-auteur van de Junior Atlas of Alberta, heeft vele artikelen (bijna 40) en boekbesprekin- gen gepubliceerd in vaktijdschriften en vele malen lezingen verzorgd op wetenschappelijke bijeenkomsten. Hij is niet alleen goed thuis in de themati sche en computer-kartografie, maar bijvoorbeeld ook op het gebied van de generalisatie. De ontwikkelingen van de Geografische Informatie Systemen volgt hij van nabij. Verwacht wordt dat professor Muller zijn werkzaamheden bij het ITC deze zomer zal kunnen aanvangen. Hij is de opvolger van professor Gerald McGrath die, zoals gepland, in 1986 is teruggekeerd naar zijn eigen Queen's University in Kingston, Ontario, Canada. C. P. J. M. van Elzakker Afscheid Lambert Plender Officieel per 1 augustus 1987 neemt de heer Lambert Plender afscheid als Hoofd van het Bureau Kartografie bij de Afdeling Informatievoorziening van de Rijksplanologische Dienst (RPD) in Zwolle. De afscheidsreceptie vond plaats op 11 juni j.l. Velen die hem persoonlijk kennen zullen het, met het oog op zijn jonge, sportieve en dynamische verschijning, maar moei- lijk kunnen geloven, maar de heer Plender is al 40 jaar in dienst bij de overheid en mag nu gebruik maken van de VUT-regeling. De RPD verliest met zijn vertrek een gewaardeerd medewerker met een uitstekende Staat van dienst. Veel kartografen in Neder- land zullen hem dan ook de körnende jaren blijven beschouwen als een goed kollega en vriend. De (besturen van) sportverenigingen die zullen gaan pro fiteren van de toegenomen vrije tijd van de heer Plender zullen zieh onge- twijfeld gelukkig prijzen. C. P. J. M. van Elzakker Nieuws van de Rijks Geologische Dienst Van de nieuwe serie Geologie van Nederland deel 1 is versehenen Neder- land in het Holoceen (ISBN 90 12 052394). Meer dan de helft van het oppervlak van Nederland bestaat uit afzettingen die ontstaan zijn in het Holoceen, dat wil zeggen na het einde van de laatste ijstijd omgeveer 10.000 jaar geleden. In tien kaartrekonstrukties wordt het ontstaan van de holocene landschap- pen - kustvlakte, riviervlakte, hoge venen, landduinen-getoond. De invloed van zeespiegelstijging, kli- maat, plantengroei en de mens komen aan de orde in de toelichtende tekst. Dit boekje is het eerste van een reeks die verzorgd zal worden door mede- werkers van de Rijks Geologische Dienst. Hierin zullen op samenvat- tende wijze onderwerpen uit de geolo- 18 KT 1987. XIII.2

Kartografisch Tijdschrift | 1987 | | pagina 20