honderden jonge kartografen in de materie werden ingewijd. Vooral de zeer zorgvuldig voorbereide bijeenkomsten in China en India hadden een baanbre- kend karakter en doen nog heden hun invloed gelden. Een recent rapport uit China waarin aan het iCA-optre- den in 1981 wordt herinnerd spreekt van Professor van Zuijlen in an animated and humerous way lectured on the application of the automatic plotter in Utility mapping in the Netherlands.' Iemand die op humoristi sche wijze de bijdrage van de Computer in het kaart- vervaardigingsproces weet te schetsen moet wel bijzondere kwaliteiten bezitten. Overigens dateert uit die periode nog een door Van Zuijlen geredigeerd boekwerk getiteld Computer assisted Cartography, een bundeling van de voordrach- ten van het iCA-team in Kenya (1978); een uitgave die het tot bestseller bracht al is de redakteur daar nooit een cent wijzer van geworden! Het is bekend hoe zieh tussen kartografen van respektie- velijk landmeetkundige en geografische afkomst in de werksfeer spanningsvelden kunnen ontwikkelen waardoor botsende meningen over prioriteiten en werkmethoden de werkzaamheden kunnen vertragen. Hoewel de verschillen in studierichting in de tien jaren dat ik met Van Zuijlen samenwerkte in latente vorm aanwezig bleven vormden zij toch nimmer een bedrei- ging voor elkaars identiteit en samenvattend wil ik graag vaststellen dat ik bijzonder aangename herinneringen aan de tienjarige samenwerking heb en erkentelijk ben voor het consistente, waardevolle produkt door Van Zuijlen in die periode geleverd. Afscheidsbijeenkomsten hebben bij het ITC steeds een luchtig karakter! Wat in enkele woorden aan waardering en hartelijkheid tot uiting kan worden gebracht is minimaal en vormt slechts de top van een ijsberg van herinneringen en emoties. In het kader daarvan realiseren wij ons dat Van Zuijlens gezondheid in het afgelopen jaar te wensen heeft overgelaten en dat zijn artsen een voortzetting van de driehoeksverhouding Delft-Emmen-Enschede ernstig hebben ontraden. Ernst ist der Anblick der Notwendigkeit. Oordelende naar zijn huidige fysieke verschijning mag echter worden aangenomen dat onze scheidende kollega, met zijn sympathieke ega, nog vele jaren in goede gezondheid voor de boeg heeft, jaren die zieh - de lezer raadt het aanstonds - in hun geliefde stad van Vermeer, Delft, zullen voltrekken. In zijn jonge jaren heeft Van Zuijlen de stap van landmeter naar kartograaf genomen, een stap die vele landmeters ter wereld wordt ingegeven door hun echtgenotes die op een zeker moment bezwaar beginnen te maken tegen de lange afwezigheid van de kostwinners tijdens terreinverkenning. Als wij goed zijn ingelicht overweegt Van Zuijlen thans een ander beproefd voorbeeld te volgen namelijk dat van vele kartografen die zieh na volbrachte diensttijd op de geschiedenis van het vak werpen. Wij wensen hem veel sukses bij het aanvaarden van deze nieuwe taak. Hij dient echter wel te weten dat de vakwereld verwacht dat hij het verleden met dezelfde inzet zal ontrafelen als waarmee hij tijdens zijn ambtsperiode de toekomst (de automatisering) heeft gediend. - In kleur - Op elke schaal - Snel leverbaar/aktuele informatie - Kostenbesparend -*• it - *-* KJ|pBi 'iif y - - KT 1987. XIII.2 - DELTA-PHOT LUCHTFOTOGRAFIE Nieuwe Kleverskerkseweg 25 4338 PP Middelburg Telefoon 01180-37100 23 i lim t-j "W

Kartografisch Tijdschrift | 1987 | | pagina 25