"teridntem Verslag Algemene Ledenvergadering 1987 De Algemene Ledenvergadering 1987, gehouden op 24 maart, vond plaats in een van de zalen van het Maritiem Museum 'Prins Hendrik' in Rotter dam. Aanwezig waren 38 leden. Bericht van verhindering was ontvan- gen van de heren M. Dansen, C. A. van Kampen, A. Kers en J. F. M. v.d. Steen. Na hartelijk welkom te zijn geheten door voorzitter Bos, ging de vergade- ring over tot de bespreking van de ver slagen van de Algemene Ledenverga dering 1986 en de Bijzondere Leden vergadering 1986, zoals die waren gepubliceerd in het KT 1986.XII.2 en 1986.XII.4. Aangezien door geen der aanwezigen enig bezwaar werd aange- tekend tegen de verslaggeving, werden beide verslagen zowel inhoudelijk als redaktioneel ongewijzigd goedge- keurd. Het versieg van de secretaris over 1986 gaf de heer Verroen aanleiding te informeren naar de oorzaken van de betrekkelijk geringe opkomst bij de Kartografendag 1986. Volgens het bestuur zijn hiervoor twee vermoede- lijke oorzaken. In de eerste plaats was de berichtgeving aan de leden, tenge- volge van een onvoorziene vertraging in de verschijning van het KT, erg laat. De tweede oorzaak zou gelegen kun- nen zijn in de konkurrentie van de The- madag Automatisering, welke precies een week later gehouden werd. Beide punten zijn voor het bestuur aanleiding geweest om te besluiten uit- nodigingen voor aktiviteiten in prin cipe onafhankelijk van het KT te gaan verzenden, terwijl bovendien een betere verdeling van de verenigingsak- tiviteiten over het jaar zal worden nagestreefd. Na deze uiteenzetting ging de vergadering akkoord met de verslaggeving over 1986. Het volgende agendapunt werd gevormd door het verslag van de pen- ningmeester over 1986. Penningmees- ter Bos gaf, aan de hand van de toege- zonden Staat van Lasten en Baten en de Balans, een körte toelichting. Het meest opvallende punt was dat de ver- eniging er, ondanks het in de begroting voor 1986 voorziene tekort, opnieuw in geslaagd was het begrotingsjaar met een aanzienlijk positief saldo af te slui- ten. De heer Hoeboer informeerde naar aanleiding van enkele nog open staande posten, welke stappen er door het besuur werden ondernomen om de achterstand in de kontributiebetaling door enkele leden in te lopen. Voorzit ter en penningmeester antwoordden dat leden die niet (tijdig) aan hun ver- plichtingen voldoen tenminste twee maal schriftelijk gemaand worden en zo mogelijk tevens mondeling aan hun tekortschieten herinnerd worden. De regel dat leden die na twee aanmanin- gen nog niet aan hun verplichtingen voldaan hebben geroyeerd worden, zal in de toekomst door het bestuur strikter worden toegepast. Na het bespreken van het verslag van de penningmeester, werd door de voorzitter het verslag van de kascom- missie 1986 voorgelezen. De kascom- missie bestaande uit de heren Hoeboer en Plender, welke laatste tussentijds de vorig jaar benoemde heer Delleman opvolgde, verklaarde de financiele bescheiden van de vereniging steek- proefsgewijs te hebben gekontroleerd en akkoord bevonden. Zij Steide de vergadering dan ook voor de penning meester decharge te verlenen over het door hem in 1986 gevoerde beleid. De vergadering ging hiermee bij acclama- tie akkoord. De door het bestuur ingediende Begro ting 1987 leverde voor een aantal aan wezigen vragen op. Zo vroeg mw Hoo- gendoorn zieh af waarom er in 1987 minder was begroot voor het Kartogra- fisch Vakwoordenboek, dit ondanks het feit dat de begroting voor 1986 op dit punt ruimschoots was overschre- den. Voorzitter Bos antwoordde, in zijn rol als lid van de Werkgroep Ter minologie, dat er in 1987 nog maar een deel van het woordenboek hoeft te ver schonen. Vervolgens herinnerde de heer Ver roen het bestuur aan haar, tijdens de Algemene Ledenvergadering 1986, gedane toezegging, te zullen komen met een voorstel over een eventuele donatie uit de algemene middelen van de vereniging in een of beide fondsen van de vereniging. Door de voorzitter werd uiteengezet dat het bestuur de vergadering, zoals bleek uit de inge diende begroting, voorstelde een ein malige bijdrage ter waarde van f 3.186,48 te störten in het Ormeling- fonds. Een regeling waarin de vereniging zieh bij voorbaat vastlegt op het leveren van een jaarlijkse bijdrage werd van bestuurszijde ontraden. Ten aanzien van het Schokkenkamp- fonds heeft het bestuur de opvatting dat dit, uit het positieve saldo van de ICA-konferentie Nederland ontstane fonds, niet noodzakelijkerwijs een per manent karakter dient te hebben. Wanneer de in het fonds gereserveerde middelen eenmaal zijn besteed aan een daarvoor in aanmerking körnend doel, bijvoorbeeld de publikatie van het vak woordenboek, dan zou het fonds des- gewenst kunnen worden opgeheven. Bijdragen aan de door het fonds gestelde doelen zouden, naar de mening van het bestuur, vanaf dat moment, even goed aan de algemene middelen van de vereniging onttrok- ken kunnen worden. De vergadering ging akkoord met de door het bestuur geformuleerde ziens- wijze en de einmalige bijdrage aan het Ormelingfonds. Mw Hoogendoorn zou echter een uit- gebreidere verslaggeving over de akti viteiten van het Ormelingfonds in de toekomst op prijs stellen. Voorzitter Bos zegde toe dat dit waar mogelijk zal gebeuren. KT 1987. XIII.2 7

Kartografisch Tijdschrift | 1987 | | pagina 9