netwerk grafen in de markt. Plaats: hes- gebouw, Rotterdam. (Zie bericht eiders in dit nummer.) 26 Oktober 1988 - Bijeenkomst Kon- taktgroep Automatisering. Plaats: Ver- haar (Synercom), Amersfoort. 31 Oktober en 1 november 1988 Geoplan-kursus Remote sensing in Ne- derland: gebruik van satellietbeelden in ruimtelijke ordening en milieubeheer. Plaats: Arnhem. Kosten: 955,-. Infor- matie en aanmelding: Geoplan, Wete- ringschans 12, 1017 SG Amsterdam, tel. 020-241433/247599. 9 november 1988 - Repro 14. Studie- dag Werkgroep Kartografische Repro- duktie. Thema: Manipulaties van het grafische beeld. Plaats: Westraven, Utrecht. 24 november 1988 - Informatiebijeen- komst Toepassing GIS/RS in het lande- lijk gebied. Plaats: Staringgebouw Wageningen. (Zie bericht eiders in dit nummer. eind november 1988 - Studiedag Werk groep Kaartbeheer. Thema: Reproduk- tie ten behoeve van kaartenverzamelin- gen en gebruikers. december 1988 - Themadag Automati sering. Thema: Kartografische Software en de pc. 20 en 21 april 1989 - Lustrum Werk groep Kartografische Reproduktie. The ma: De kartografische reproduktie blijft zieh ontwikkelen. (Zie bericht ei ders in dit nummer.) 30 mei-2 juni 1989 - International Symposium on Hydrogeological Maps as tools for economic and social deve- lopment. Plaats: Hannover, West- Duitsland. 25 juni-1 juli 1989 - 13e Internationale Konferentie voor de Geschiedenis van de Kartografie. Plaats: Amsterdam, Leiden en 's-Gravenhage. 17-24 augustus 1989 - 14e ica- konferentie. Plaats: Budapest, Honga- rije. (Zie bericht eiders in dit nummer.) September 1989 - Zomerkursus Werk groep Kaartbeheer. Thema: Titelbe- schrijven met accent op meemiveau- technieken, kollatie en mathematisch veld. Oktober 1989 - Kartografendag. The ma: Auteursrecht/Beeldrecht. Nadere informatie over de genoemde aktiviteiten is, voor zover niet anders vermeld, verkrijgbaar bij de sekretaris van de nvk, respektievelijk van de werkgroepen (voor adressen zie pagina 2). Afgestudeerd aan de RUU In de eerste helft van 1988 studeerden de volgende personen af aan de Rijksu- niversiteit te Utrecht. T. Flick. Skripties: Vormperceptie: perspectief voor de kartografie; De in- voer van Remote Sensing data in Geo- grafische Informatie Systemen. J.J. Krijnders. Skriptie: Standarisatie voor de grafische presentatie van topo- grafische dementen van grootschalige kaarten. H. Haan. Skriptie: De ontwikkeling van kartografische informatiesystemen. S. Top. Skripties: Puntsysmbolen onder de loep genomen, een onderzoek naar de interpretatie van puntsymbolen op de toeristenkaarten van de anwb, 1986; Herziening systematiek streek- plankaart Noord-Brabant. D. Kootstra. Skriptie: Kaartsymbolen, Functie, Vorm Vraagtekens. J.H.R. van der Schuit. Skripties: Toe passing van een werkmodel voor karto grafische informatievoorziening met een Geografisch Informatie Systeem; Vervaardiging van bodemgebruikraster- kaarten met Gis-Arclnfo. P. Smulders. Skriptie: Chi-Square as an alternative to ratio for Statistical mapping. R.T. de Wijs Personalia ITC Na een dienstverband van 25 jaar heeft mw J.M.J. de Bruyn, laatstelijk werk- zaam als instruktrice computerkartogra- fie bij de Vakgroep Kartografie, het ITC op 1 juli 1988 verlaten. Mw drs C.A. Blok en de heer C.H.A.M. Streutjens, die zieh het eer ste half jaar van 1988 uitsluitend heb- ben bezig gehouden met de vervaardi ging van een nieuw kursuspakket voor praktijk-kartografen, hebben beiden hun arbeidsovereenkomst met het ITC verlengd. De heer Streutjens zal tot 1 augustus 1989 de Vakgroep Kartogra fie versterken als assistent praktijkdo- cent, terwijl mw Blok weer zoals voorheen volledig gaat meedraaien als docente kartografie, in ieder geval tot 1 januari 1990. De heer R.J.M.J. Bertrand sukkelt al sedeit december 1987 met zijn gezond- heid. Wij wensen hem ook op deze plaats van harte beterschap! C.P.J.M. van Elzakker 20 KT 1988. XIV. 2

Kartografisch Tijdschrift | 1988 | | pagina 22