Voordrachten gehouden tijdens Algemene Ledenvergaderingen nvk (1983-1988) A. Vis, Historische plattegronden van Nederlandse Steden. Prof. dr F.J. Ormeling sr, 100 jaar ambtelijke kaartver- vaardiging in Rotterdam. W.L. Lievaart, Kaarten en kaartmakers van Rotterdam. Drs E.S. Bos, Stedelijke kartografie nu en in de toekomst. J. Meijer, Produktie van de topografische basiskaart op schaal 1:5000, met behulp van ARTOL. Prof. dr H. Pape, Thematische stadskartografie als wezen- lijk hulpmiddel in de stedelijke pianologische besluit- vorming. P. Ratsma, Kaartgebruik en kaartvervaardiging, vroeger en nu. Ir C.A. de Bruyn, Automatisering van het thematisch in- formatiemanagement in stedelijke gebieden. C.A.A. de Graaf, De stadstimmerman. Prof. dr F.J. Depuydt/D. Vanneste, Thematische kartogra fie Leuven 2000/Atlas van Gent. Dr F.J. Ormeling, Stadskaarten na 1984. 1985 Westraven, Utrecht. Onderwerp: Planningskartografie. R. van der Schans, Functies van de kaart in de ruimtelij- ke ordening. F.J. Ormeling, Mogelijkheden van de kartografie om aan de eisen van de planologie te beantwoorden. E. Gomberts/J.J. Krijnders, Kartografische evaluatie van streekplankaarten J.C. Vogelij, Verantwoording van de vormgeving van een bestemmingsplan P. Burrough, Analysetechnieken. J.H. Quick, Wensen van technici t.a.v. kartografische in- formatie. J. Bronkhorst, Het projekt Leidingen Midden-Delfland. J. Hartholt, Wensen vanuit de voorlichting t.a.v. kartogra fische informatie. B.G. Henning, Aiternatieven in voorontwerpen. A.H. van Kesteren, Het produktieproces van de kaart 'Landinrichting in Nederland'. H. Hansen, Wensen vanuit de provinciale tekenkamer. W.A. van de Vegte, Onderzoek naar een basiskaart 1:100.000. 1986 Westraven, Utrecht. Onderwerp: Landschapskarteringen bij de Rijksplanologische Dienst. H.J. Schölten, GIS bij de RPD. A.A. de Veer, De schaal van het landschap. P.W.M. Veelenturf, Landschapsecologische kartering van Nederland. R.J. van der Velde, Toepassingen binnen de RPD. F.J. Ormeling jr, Kartografische kanttekeningen. 1987 ITC Enschede. Onderwerp: Remote Sensing-toepassingen in de kartografie. Dr J.L. van Genderen, Recente trends en ontwikkelingen in remote sensing. Prof. ir N.J. Mulder, Digitale beeldverwerking en haar toepassingen in de kartografie. Ir H. Buiten, Geometrische en nauwkeurigheidsaspekten in remote sensingbeelden. Dr K. Sijmons, Computerdetectie van topografische lijne- lementen uit digitale remote sensing data. Dr M.A. Mulders, Toepassing van spectrale classificatie voor de vervaardiging van bodemkaarten Drs F.B. van der Laan, De mogelijkheden van gecombi- neerd gebruik van satelliet- en topografische gegevens. Ir M.J.P.M. Lemmens, Digitale Remote Sensing: beeld- kaart en kaartbeeld interactie. Overzicht 4 1983 Leeuwenhorst Congres Center, Noordwijkerhout. Onder werp: De kaart actueel. Ir A.F. Hartman, Actuele kaarten ten behoeve van de ruimtelijke ordening. Prof. dr ir C. Koeman, Onbezonnenheid en doelmatigheid in de kartografie. J. Kalf, Behoefte aan actuele kartografische informatie voor hulpverleners. Prof. dr ir L. van Zuijlen, Topografische kaarten; vroe ger, nu en straks. J.P. Heerema, De vernieuwing van de Bodemkaart van Nederland, schaal 1:50.000. Drs D.J. Engelen, ANWB-kaarten, honderd jaar actueel. J. Meijer, Een nieuwe vorm van snelle produktie van the matische opdrukken op basiskaarten. M. Dansen, Kaartproduktie-schema samengesteld door de NVK Werkgroep Kartografische Reproduktietechnieken. Ir P. Schellart, Is er plaats voor de kartograaf in het gei'ntegreerde kantoor?. Ir L.C. Herinckx, Actuele kartografie met beeldvorming door remote sensing. Ir H.T.C. van Stokkum, Vegetatiekartering met behulp van remote sensingtechnieken. Prof. dr F.J. Ormeling, Lustrumrede NVK 1958-1983. 1984 Afdeling Geodesie TH-Delft, Delft. Onderwerp: Kaart vervaardiging en kaartgebruik t.b.v. planologie en stads- ontwikkeling. Ir P. van Gerwen, Gebruik van basiskaarten bij ecologi- sche stadsvernieuwing Ir W. Reh en M. Zwollo, Beeldvorming bij het stede- bouwkundig ontwerpen. 1985 De Algemene Ledenvergadering is gehouden in samen hang met de Kartografendagen. Voor lezingen zie aldaar. 1986 Staringgebouw, Wageningen. Onderwerp: De fysiologie van het zien. G. van den Brink, Een kijk op visuele waarneming. Ch.M.M. de Weert, Presentatie van informatie in kleur. 1987 Maritiem Museum 'Prins Hendrik', Rotterdam. Onderwerp: Catalogiseren en toegankelijk maken van kartografische documenten. Dr J.P. van der Voort, MARDOC prikt de kaart. P. van der Heijden, Het Maritiem Museum Prins Hendrik. E. Bos-Rietdijk, Toelichting op de tentoonstelling: De we- reld volgens Blaeu. 1988 Staringgebouw, Wageningen. Onderwerp: De kartering van het historisch landschap van Nederland. Prof. drs J.A.J. Vervloet, En ige achtergronden van het historisch geografisch onderzoek bij Stiboka. Drs J. Renes, Kartering van streekplan- en landinrich- tingsgebieden Drs C.H.M. de Bont, De historisch landschappelijke kaart van Nederland 1:50.000. R. de Jonge, Kartografische ontwikkelingen bij Stiboka vooral met betrekking tot de historische landschapskar- tering. 22 KT 1988. XIV. 2

Kartografisch Tijdschrift | 1988 | | pagina 24