berichten 7 Verslag Algemene Ledenvergadering 1988 De Algemene Ledenvergadering werd gehouden op 24 maart in het Staringge- bouw te Wageningen. Aanwezig waren 41 leden. Bericht van verhindering was ontvangen van de heren A. Ras, RW. Geudeke, J.W. van den Heuvel en J.P. Heerema. Nadat iedereen bij aanvang van de ver- gadering hartelijk welkom was geheten door voorzitter Bos, werd kort stil- gestaan bij het overlijden van de leden F.P. van den Berg, J. Ooms en M. Dansen. Het eerste punt van bespreking was het verslag van de Algemene Ledenverga dering 1987, zoals gepubliceerd in het Kartografisch Tijdschrift 1987.XIII.2. Door de heer Verroen werd opgemerkt dat de zin "Zo bleek pbna onder ande re geen gelden beschikbaar te stellen voor het herschrijven van cursusdelen." (pagina 8, kolom 1, regel 36) had moe- ten zijn: Zo blijkt pbna onder andere geen gelden meer beschikbaar te stel len voor het herschrijven van cur susdelen. Aangezien de vergadering verder geen aanleiding vond tot het plaatsen van op- en/of aanmerkingen, werd het ver slag onder dankzegging aan de sekreta- ris goedgekeurd. Vervolgens werd het verslag van de se- kretaris over de aktiviteiten van de ver eniging in 1987, zoals bijgevoegd bij de uitnodiging voor deelname aan de ver gadering, ongewijzigd goedgekeurd. Het volgende punt op de agenda bestond uit het verslag van de penning- meester over het boekjaar 1987. Door penningmeester Bos werd een körte toelichting gegeven bij een aantal posten op de Staat van Lasten en Ba ten. Hieruit kwam onder andere naar voren dat het ogenschijnlijk geringe te- kort over het boekjaar 1987, voomame- lijk veroorzaakt is door het niet verschijnen van het Vierde KT-nummer in 1987. Aangezien dit nummer nu ten laste zal komen van het boekjaar 1988, is een deel van het tekort over 1987 in feite doorgeschoven naar 1988. Na deze zeer deskundige uiteenzetting werd het verslag van de penningmeester door de vergadering goedgekeurd. Door voorzitter Bos werd vervolgens het verslag van de kaskommissie voor- gelezen. De kaskommissie, bestaande uit de heren E. Hoeboer en L.A. Bel- lekom, verklaarde de fmanciele be scheiden van de vereniging steekproefsgewijs te hebben gekontro- leerd en in orde bevonden. Zij Steide de vergadering dan ook voor de pen ningmeester decharge te verlenen voor het door hem gevoerde fmanciele be leid in 1987. De vergadering ging hier- mee bij akklamatie akkoord. De door het bestuur ingediende begro- ting voor 1988 vertoonde een verwacht tekort van 14.175,-. Daarnaast werd voorgesteld om, bij wijze van voor- schot, een bedrag van 10.000,- te re- serveren ten behoeve van het International Congress on the History of Cartography in 1989. Tevens zou een bedrag van /2500,- beschikbaar gesteld moeten worden voor de aan- schaf van een personal Computer voor het sekretariaat van de vereniging. In een toelichting op de belangrijkste oorzaken voor het verwachte begro- tingstekort werd onder andere verwezen naar het reeds eerder genoemde feit dat ook het laatste KT-nummer van 1987 ten laste komt van de begroting 1988. Door de heer Verroen werd opgemerkt dat het juister zou zijn geweest wan- neer de reservering voor het Internatio nal Congress, evenals in 1987, normaal was opgenomen in de begroting. Het bestuur gaf toe dat dit begrotingstech- nisch inderdaad het geval was, maar dat voor deze konstruktie was gekozen omdat er van wordt uitgegaan dat de nu beschikbaar gestelde gelden in 1989 in de verenigingskas zullen terugvloei- en en er in die zienswijze 'op termijn' geen sprake is van een uitgave. Aangezien er verder geen opmerkingen gemaakt werden, werd de begroting voor 1988 vervolgens door de vergade ring goedgekeurd. De benoeming van de kaskommissie voor 1988 leverde weinig problemen op. De heer Bellekom Steide zieh be schikbaar voor een tweede termijn. De heer Kers was bereid de heer Hoeboer op te volgen, die de kaskommissie ver lief na drie jaren trouwe dienst. Ook het bestuursvoorstel om de kontri- buties en abonnementsgelden, in ver band met de te verwachten kostenstijgingen voor het drukken en verzenden van het Kartografisch Tijd schrift, in 1989 te verhogen ondervond geen tegenstand. De hoogte van de di verse bedragen werd, konform het bestuursvoorstel, door de vergadering als volgt vastgesteld: Contributies individuele leden Neder- land/ Belgie 55,- Contributies individuele leden buiten- land 100,- Contributies institutionele leden 145,- Abonnementen KT Nederland/ Belgie 95,- Abonnementen KT buitenland 140,-. Er van uitgaande dat deze relatief ge ringe verhoging geen extra opzeggingen tot gevolg zal hebben, zal deze verho ging in 1989 in een meeropbrengst van plusminus /4500,- resulteren. Het volgende agendapunt bestond uit de verslaggeving van de diverse Werk- groepen en Commissies binnen de nvk. Aan de deelnemers aan de verga dering waren de verslagen in een eer der Stadium toegezonden, zodat volstaan kon worden met een aantal körte toelichtingen. (De verslagen vindt u eiders in Berichten in dit nummer van het KT, red.) Zo werd door de heer Ormeling medegedeeld dat de Werkgroep Onderwijs en Onderzoek haar aktiviteiten, na een langdurige winterslaap, in een hernieuwde sa- menstelling zal gaan hervatten. De heer Verroen deelde mede dat het aantal geslaagden voor de kursus pbna inmiddels 150 bedraagt. Namens de Werkgroep Terminologie KT 1988.XIV.2

Kartografisch Tijdschrift | 1988 | | pagina 9