wordt bedoeld en vinden we voorbeel- den terug van het 'hoe', het 'wat' en 'wie'. De kartograaf, die niet is gei'nteres- seerd in het verzamelen van postzegels, zou kunnen menen dat dit Bulletin voor hem niet interessant is. Een on- juiste opvatting, omdat de artikelen niet louter gaan over postzegels, maar ook verschillende aspekten van de kartogra- fie belichten zoals die op postzegels voorkomen. 'De boodschap en de boodschappers' gaat in op kaarten en postzegels als kommunikatiemedium. Op het gebied van de historische kartografie zijn de onderwerpen: 'De kaartering van de Salomonseilanden', 'Eugeniusz Romer' en 'Victor Victorsz'. De wijze van weergave van bepaalde fenomenen vin den we terug in: 'De Karto-filatelie en de filmische methode', 'Het afbeelden van Steden op postzegels' en 'De derde dimensie op de postzegelkaart'. Onder mengelwerk vallen: 'Globe- filatelie, een verzameling', 'De nulme- ridiaan van Greenwich' en 'De Interna tionale Kartografische Vereniging filatelistisch bezien'. In dit Bulletin komt ook een bekend onderwerp uit het KT voor: 'Zo kan het... maar zo kan het ook', toegepast op de kartogra fische weergave op postzegels. Auteurs die hebben bijgedragen aan dit Bulletin zijn medewerkers verbonden aan de Faculteit der Ruimtelijke Weten- schappen, Geografisch Instituut, RU Utrecht en daarnaast nog een drietal medewerkers van het ITC te Enschede en de Technische Universiteit Delft. Het Bulletin nr. 16 wordt u toegezon- den na overmaking van 10,- (dit is in- klusief porto) op girorekening 579700 t.n.v. Utrechtse Geografische Studies te Utrecht, onder vermelding van: Bulle tin Vakgroep Kartografie nr. 16. A.J.Kers Agenda 8 en 9 maart 1989 - AM/FM Regiona le Nederlandse konferentie. Thema: Automatische kaartvervaardiging en be- drijfsmiddelenbeheer. Plaats: Congres- gebouw Den Haag. Inlichtingen: AM/FM International, Postbus 8038, 3503 RA Utrecht, tel. 030-334322 (mw Lidy Pörtzgen). 20 en 21 april 1989 - Lustrum Werk- groep Kartografische Reproduktie. The ma: De kartografische reproduktie blijft zieh ontwikkelen. Plaats: CSM Zalencentrum Utrecht. 30 mei-2 juni 1989 - International Symposium on Hydrogeological Maps as tools for economic and social de- velopment. Plaats: Hannover, West- Duitsland. 25 juni-1 juli 1989 - 13e Internationale Konferentie voor de Geschiedenis van de Kartografie. Plaats: Amsterdam, Leiden en 's-Gravenhage. (Zie bericht eiders in dit nummer.) 17-24 augustus 1989 - 14e ica- konferentie. Plaats: Budapest, Honga- rije. September 1989 - Zomerkursus Werk- groep Kaartbeheer. Thema: Titelbe- schrijven met accent op meerniveau- technieken, kollatie en mathematisch veld. Oktober 1989 - Kartografendag. The ma: Auteursrecht/Beeldrecht. Nadere informatie over de genoemde aktiviteiten is, voor zover niet anders vermeld, verkrijgbaar bij de sekretaris van de nvk, respektievelijk van de werkgroepen (voor adressen zie pagina 2). Nagekomen bericht Professor Salichtchev overleden Kort vöör het ter perse gaan van deze aflevering werd bericht ontvangen van het overlijden te Moskou van prof. dr. Konstantin Alexevitch Salichtchev, Rus sisch geleerde van internationale vermaardheid. In een volgend KT- nummer zal aan zijn Verdiensten voor de kartografie aandacht worden ge- schonken. KT 1988.XIV.3 13

Kartografisch Tijdschrift | 1988 | | pagina 15