netwerk Personalia Met ingang van 1 januari 1989 is ing. C de Kuyper in dienst getreden als Projektleider Thematische Kaarten bij de Afdeling Waterstaatskartogra- fie van de Meetkundige Dienst. Daarvoor was hij werkzaam bij de afdeling Landmeten en Kartografie van de Gemeente Rotterdam. Afgestudeerd Op 13 januari 1989 studeerde op- nieuw een groep Studenten af bij de Vakgroep Kartografie van het itc in Enschede. Onder de deelnemers die met goed gevolg de C2 'Post- graduate Diploma' kursus in de kar tografie aflegden, bevond zieh dit- maal een Nederlandse, mevrouw O.J. Seljee. In haar eindprojekt heeft mevrouw Seljee zieh gericht op de vervaardiging van een vegetatiekaart met behulp van de Apple Macintosh Computer. C.P.J.M. van Elzakker ITC-kursussen kartografie Met ingang van 1989 zijn de ver- trouwde aanduidingen van de kursus- sen kartografie op het itc in Ensche de gewijzigd. De oude C4-kursus ('Technician Di ploma'), die als zodanig voor het laatst gegeven zal worden in 1990, wordt nu aangeduid met de kode CAR.6. De C3-kursus ('Technologist Diplo ma') wordt in het vervolg aangeduid met de kode CAR.4 en zal binnen kort volledig worden omgevormd tot een nieuwe kursus 'Kaartproduktie Technologie' voor praktijk- kartografen. De C2-kursus ('Post-graduate Diplo ma') op universitair niveau, die on- 8 längs nog is herzien, heeft als nieuwe kode CAR.3 gekregen. De Cl-kursus ('M.Sc.-degree') wordt dit jaar voor het laatst gegeven. Daarvoor in de plaats komt een in- terdisciplinaire kursus op doktoraal niveau in 'Gei'ntegreerde Kaart- en Geo-informatie Produktie' (IGP.2). Binnen deze kursus is het mogelijk om zieh te specialiseren in de foto- grammetrie, digitale beeldverwerking of kartografie. Het volledige studie- programma voor deze M.Sc.-kursus duurt twee jaar. Het is ook mogelijk om alleen het eerste jaar van de kur sus te volgen, in geval van sukses lei dend tot het 'Post-graduate Diploma in Gei'ntegreerde Kaart- en Geo- informatie Produktie' (1GP.3). Voor nadere informatie over de itc- kursussen (bijvoorbeeld ook over de Gis/Lis-kursussen) kunt u kontakt op- nemen met het itc, Postbus 6, 7500 AA Enschede, tel. 053-320330. C.P.J.M. van Elzakker Brand bij ITC In de vroege ochtend van zondag 27 november 1988 brak er in Ensche de brand uit bij een zieh onder een deel van het itc bevindende winkel in elektrische en huishoudelijke appara- ten. Tijdens de brand bestond er groot gevaar voor het overslaan van het vuur naar onder meer dat deel van het iTC-gebouw waarin de Vak groep Kartografie is gevestigd, maar gelukkig werd dit door de brandweer voorkomen. Hoewel er dus binnen het itc niet daadwerkelijk brand heeft gewoed, was de schade voor het instituut niet- temin enorm. Door het tijdstip van de brand was er gelukkig geen sprake van enig persoonlijk letsel, doch de materiele schade loopt in de mil- joenen. De konstruktie van de gebouwvleugel boven de uitgebrande winkel is der- mate aangetast dat restauratie wel- licht een vol jaar in beslag zal ne- men. Het gebouw, waarin zieh onder meer de volledige kartografische KT 1989.XV.1 De schade aan de buitenkant van het ITC-gebouw.

Kartografisch Tijdschrift | 1989 | | pagina 10