kartografisch tijdschrift inhoud uitgave van de nederlandse vereniging voor kartografie jaargang XV nummer 1 1989 3 5 Berichten C.I. Wieland overleden; Verslag najaarsstudiedag 1988 Werkgroep Kaartbeheer; Kommerciele kartografie in Iran; Naamsveranderingen in de Sovjetunie; Agenda. 8 Netwerk Artikelen 11 f.j. ormeling SR, Konstantin Alexewitch Salichtchev - baanbrekend kartograaf 16 r. van der schans, Patroon en symbool. Overpeinzingen bij een nieuwjaarskaart 19 J.w. Jansens, f.j. ormeling en u. uiTERWUK, Operationele digitale bodembedekkingskaart 1:50.000 (met kaartbijlage) 25 m.c.s. wopereis en A.K. bregt, Complexiteitsmaten voor choropleetkaarten: een vergelijking 31 l.w. van der velde en j.H. wiechers, Ontwikkeling van een geautomatiseerd Route-Zoeksysteem 34 l. heres, DEMETER: digitale wegenkaarten voor autonavigatiesystemen 40 m. de graaf en k. witteveen, North Sea Project Kaartgebruik 43 a.t. donker, Grote Provincie-Atlassen van Nederland (met kaartbijlage) Kartografische programma's 47 h.m. bosma, Grafische programma's op de Apple Macintosh 54 m.w.h. van elk, FreeHand, een tekenpakket ook voor kartografen 59 r. van der schans, Weergave van remote-sensingbeelden op een personal Computer 66 Zo kan het... maar zo kan het ook! 68 Technisch nieuws 69 Besprekingen World Mapping Today; The Netherlands in fifty maps; Thematic mapping from satellite imagery; Atlas of North European Vascular Plants; Högfjällskartan Kebnekaise; De Reisatlas van Indonesie; Beschrijving van de Provincie Zuid-Holland behorende bij de 5e editie van de Waterstaatskaart. 74 Aankondigingen 75 Uit de tijdschriften 78 Summaries 79 Resumes Losse (kaart)hijlagen Landcover Classification based on satellite imagery in the central parts of the Netherlands Grote Provincie-Atlas van Noord-Holland (brochure) KT 1989.X V.l

Kartografisch Tijdschrift | 1989 | | pagina 5