aankondigingen Wandelkaart 1 en Wandelkaart 2. Valkenburg aan de Geul: Samenwer- kingsverband Heuvelland, 1988. 82x61 cm. Prijs f4,75 per kaart. Van deze in KT 1987.XIII.1 bespro- ken Wandelkaarten 1 en 2 van Zuid- Limburg is in augustus 1988 een nieuwe uitgave versehenen. Vergele- ken met de eerste uitgave zijn een aantal veranderingen doorgevoerd. De informatievoorziening over de aard en het gebruik van de routes op de kaart, is geaktualiseerd en uitge- breid. Enige trace-korrekties hebben plaatsgevonden en de wandelroutes van het Staatsbosbeheer in het Vijle- nerbos en omgeving zijn nu opgeno- men. De bestaande topografische on- dergrond is gehandhaafd, omdat eerst in 1992 een nieuwe topografi sche kaart voor Limburg beschikbaar is. De uitgave-/opnamedatum van de nu gebruikte topografische kaarten is echter niet vermeld. De routes, die op de vorige uitgave in zwart op een ge- scande topografische kaart waren ge- drukt, zijn nu in gekleurde Symbolen hierop aangegeven. De kleuraandui- dingen op de kaart stemmen overeen met de kleur van de markering van de routes in het terrein. Heiaas is door deze vele kleuren de kaart erg onrustig geworden; bovendien valt door de (gedwongen) keuze van de symboolgrootte een deel van de topo- grafie weg. De schaal is in verband met het kostenaspekt hetzelfde geble- ven (1:27.778). Een deel van de bo- venkant van blad 2, waar toch geen routes waren opgenomen, is nu ge- bruikt voor andere informatie. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV's in Zuid-Limburg. G.W.J. van Omme Geologische kaart van Irian Jaya In het kader van de Australische ont- wikkelingshulp aan Indonesia ver- scheen recentelijk een geologische kaart 1:1 miljoen in twee bladen van geheel Irian Jaya (het Indonesische deel van het eiland Nieuw-Guinea). De kaart is het uiteindelijk resultaat van vier jaren veldwerk door ge- mengd Indonesisch-Australische teams van geologen, geofysici en be- geleidende technici. Zij vormt het eerste dokument waarop behalve de geologische gesteldheid, het rivie- renstelsel en de grote alluviale vlak- ten van Irian Jaya nauwkeurig en overzichtelijk zijn afgebeeld. Zij zal zeker belangrijke diensten kunnen be- wijzen bij de exploitatie van delfstof- fen inklusief aardolie, aan de agrari sche planning en wegen- en vliegveldenaanleg. De laatste jaren van het tien jaren durende ontwikke- lingsprojekt zijn gewijd aan westelijk Kalimantan, waarvan geologische kaartbladen 1:250.000 in de maak zijn. De kaart van Irian Jaya kan worden besteld bij het Geological Re search and Development Centre, Ja- lan Diponegoro 57, Bandung, In donesia. F.J. Ormeling sr 74 KT 1989.XV.1

Kartografisch Tijdschrift | 1989 | | pagina 76