v K - De NVK in 1988 Aangezien de werkgroepen sinds eni- ge jaren zelfstandig rapporteren over hun aktiviteiten zal in dit verslag worden volstaan met een körte karak- teristiek van de voornaamste vereni- gingsaktiviteiten. Algemene Ledenvergadering 1988 De Algemene Ledenvergadering 1988 vond plaats op 24 maart in het Sta- ringgebouw te Wageningen. Aanwezig waren 41 leden. Een volledig verslag van deze vergadering is gepubliceerd in het KT 1988.XIV.2. Geen der agendapunten leverde veel stof op tot diskussie. Van de reglementair aftre- dende bestuursleden M.A.G. Bos, P.W. Geudeke, P. Mills en M.A. Da- moiseaux hadden de twee eerstge- noemden zieh opnieuw beschikbaar gesteld. Zij werden door de vergade ring herbenoemd. De heren Damoi- seaux en Mills gaven er de voorkeur aan hun zetel ter beschikking te stel len. In de vakature Damoiseaux werd benoemd de heer J.A.M. Smeulders, terwijl de vakature Mills (voorlopig) niet werd opgevuld. Het middagprogramma van de leden vergadering werd op uitstekende wij- ze verzorgd door medewerkers van Stiboka met een serie voordrachten rondom het thema Historisch- Landschappelijke Kartering van Ne- derland. Studiedagen Deze traditionele aktiviteit van de vereniging kon dit jaar helaas geen doorgang vinden. Door allerlei oor- zaken was het niet mogelijk tijdig voldoende menskracht beschikbaar te krijgen voor de organisatie. Het be- stuur streeft er nadrukkelijk naar om in 1989 de draad van deze waardevol- le aktiviteit opnieuw op te vatten. Studiedag NVK/VVI Navigatie- systemen Op 14 juni vond in het Autotron in Rosmalen een studiedag plaats rond om het thema Navigatiesystemen. Aan deze dag, georganiseerd in sa- menwerking met de Vereniging voor Vastgoedinformatie, werd door 70 personen deelgenomen. Lustrumviering Een van de redenen voor het niet doorgaan van de studiedagen was ge legen in het feit dat er zeer veel ener- gie gestoken moest worden in de or ganisatie van het 6e lustrum van de vereniging. Op 22 en 23 September werd de leden van de vereniging een in alle opzichten zeer geslaagd lustrumprogramma geboden onder het thema Kartografie met de tijd mee. Door middel van een markt en een aantal körte voordrachten werd aan de 240 deelnemers een breed Ska la ontwikkelingen in de Nederlandse kartografie gepresenteerd. De tweede dag van het lustrum stond meer in het teken van een aantal theoretische beschouwingen over de (mogelijke) toekomstige ontwikkeling van de kar tografie. De nadrukkelijk nagestreefde publici- teit rondom het lustrum werd nog in onvoldoende mate verworven. Mede daarom is in het najaar het lustrum- nummer van het KT, met daarin op- genomen de lustrumlezingen, alsnog aan een groot aantal instanties toege- zonden. Themadag automatisering Een verenigingsaktiviteit die, zo niet inhoudelijk, dan toch tenminste in aantallen, het lustrum nog overtrof was de themadag automatisering. Voor dit inmiddels traditionele suk- sesnummer, deze keer met als thema Grafische pc-programma 's in de kar tografie, hadden zieh maar liefst 260 deelnemers aangemeld. In een aan- trekkelijk programma werd een dui- delijk overzicht geboden van de meest gebruikte en gebruikersvriende- lijke konfiguraties en programma's. Bestuursaktiviteiten Het bestuur kwam in 1988 negen- maal bijeen. Naast de zorg voor de organisatie van de bovengenoemde verenigingsaktiviteiten werd onder andere gewerkt aan de verdere inte- gratie van de verenigingsaktiviteiten. Een goed voorbeeld hiervan is het jaarlijkse Werkgroepenoverleg waar, in samenwerking met de vertegen- woordigers van alle werkgroepen, de plannen van zowel de vereniging als van de werkgroepen voor het körnen de verenigingsjaar op elkaar worden afgestemd. In een speciale tweedaagse Najaars- vergadering is gewerkt aan het uitzet- ten van de beleidslijnen voor de mid- dellange termijn. Ook werd verder gewerkt aan de maar moeizaam tot stand körnende samenwerking met di verse zusterverenigingen. Tenslotte werd het rapport van de Commissie Ereleden besproken en verwerkt tot een definitief bestuursvoorstel. Ontwikkeling ledenbestand De ontwikkeling van het leden bestand van de vereniging is weerge- geven in de bijgaande tabel. 31-12- 31-12- saldo 1987 1988 Individuele leden 519 546 27 Institutionele leden 100 104 4 Abonnementen 117 117 0 Ook nu weer is het aantal individuele leden duidelijk toegenomen. Ook het aantal institutionele leden laat een lichte stijging zien. Het aantal abon- nementen heeft zieh, na een aantal jaren van lichte daling, in 1988 op het niveau van 1987 weten te handhaven. J. Russchen X T? V' v Het Kartografisch Tijdschrift in 1988 1988 is een turbulent jaar geweest voor de tijdschriftredaktie omdat een aantal nieuwe ontwikkelingen zijn gei'nitieerd. In de eerste plaats de overgang op een nieuw systeem van aanlevering van de kopij: het redak- tiesekretariaat is met een PC uitge- rust, en de kopij wordt nu - voor zo- ver deze nog niet op floppy wordt aangeleverd door de auteurs - door de sekretaris op schijf gezet, gekorri- geerd, geredigeerd, gekodeerd en in deze vorm aangeleverd aan de druk- ker. Reden daarvoor was niet het ver langen om te automatiseren, maar vooral om de produktiekosten van het tijdschrift te drukken. Omdat dat in nog onvoldoende mate lukte is te- vens een nieuwe drukker gezocht en gevonden: in 1989 zal het tijdschrift gedrukt worden door Krips Repro in Meppel. Zoals elk jaar verscheen het KT ook in 1988 vrij onregelmatig en kwamen niet alle voor dat jaar geplande num- KT 1989.XV.2 9

Kartografisch Tijdschrift | 1989 | | pagina 11