Rijksmuseum in Amsterdam: Kunst in kaart, waarin het eerste thema, de relatie tussen kartogra- fie en kunst aan de orde komt. Ook het Paleis op de Dam zal aan- dacht schenken aan de kartografie namelijk aan de leden van de familie Vingboons, waarvan vooral de zoon Johannes als kaartmaker voor Blaeu bekend geworden is. Kartografen hoe- ven deze zomer dus nauwelijks op vakantie. Alle exposities worden door katalogi en een bundel van artikelen gedokumenteerd. Deze uitgaven wor den afzonderlijk en in koppelverkoop door Hes Publishers (Utrecht) uitge- bracht. Het Paleis brengt een eigen bundel uit. De papers worden te zijner tijd ge- bundeld uitgegeven en de openingsre- de van prof. Koeman vindt u (ver- taald) in uw eigen lijfblad: in dit nummer van het Kartografisch Tijd- schrift. M. Kok GO-kursus Kaart- en Atlasbeheer Op 19 September 1989 zal voor de derde keer een kursus Kaart- en At lasbeheer van start gaan. In het afge- lopen jaar heeft de opleidingskom- missie zieh nadrukkelijk met vernieuwingen van het leerplan bezig gehouden. De opleiding heeft daar- door een nieuwe vorm gekregen en wel een modulaire. Daardoor kan men kiezen voor het programma van de gehele opleiding, het diplomapro- gramma, of voor bepaalde onderde- len die men als bijscholing volgt. Het diplomaprogramma bestaat uit de kernmodule en minstens vier ver- volgmodulen. Als bijscholingsmoge- lijkheden gelden de vervolgmodulen. De kernmodule omvat Collectievor- ming, Beschrijving, ordening en ont- sluiting, Automatisering, Materiele verzorging, Dienstverlening en Kaar- ten in archieven. De vervolgmodulen zijn: A. Moderne kartografie, B. Geschiedenis van de kartografie, C. Kennis van tekeningen en prenten, D. Kennis van foto's en audiovisuele media, E. Gebruik van kaarten en afbeeldingen bij geografie en topografie en F. Gebruik van af beeldingen als bron van kennis van historische gebeurtenissen en het maatschappelijk leven. Als algemene vooropleiding wordt het bezit van een HAVO-diploma of een bewijs van een gelijkwaardige op leiding gesteld. De kursus is allereerst bestemd voor hen die geheel of in deeltijd werkzaam zijn in het beheer van kaartenverzamelingen en topografisch-historische atlassen, maar ervaring in het vakgebied van kaart- en atlasbeheer wordt niet vereist. Kursisten die geen werkervaring heb- ben opgedaan worden geadviseerd in een körte stage enige praktijkervaring op te doen. Huiswerk en Studie voor de lessen en tentamens omvatten een studiebelasting van gemiddels 8 uur per week. Ge'interesseerden kunnen zieh voor meer informatie wenden tot de administratie van de Stichting Ge- meenschappelijke Opleiding, Cele- besstraat 89, 2585 TG 's-Gravenhage, tel. 070-512380. Agenda 25 juni-1 juli 1989 - 13e Internatio nale Konferentie voor de Geschiede nis van de Kartografie. Plaats: Am sterdam, Leiden en 's-Gravenhage. (Zie bericht eiders in dit nummer.) 9-19 juli 1989 - 28e Internationaal Geologisch Kongres. Plaats: Was hington D.C., Verenigde Staten. In formatie: P.O. Box 727, Tulsa, Okla homa 74101-0727, USA. 31 juli-4 augustus 1989 - ACM Sig- graph 89; 16th Annual Conference on Computer Graphics and Interacti ve Techniques. Plaats: Boston, Mas sachusetts, USA. 17-24 augustus 1989 - 14e ica- konferentie. Plaats: Budapest, Hon- garije. 15 augustus-5 november 1989 - Ten- toonstelling Van pleisterplaats tot pleisterplaats, vijf eeuwen kartografi- sche weergave van de uittocht uit Egypte. Plaats: Bijbels Museum, Herengracht 366, Amsterdam. (Zie bericht eiders in dit nummer.) September 1989 - Zomerkursus Werkgroep Kaartbeheer. Thema: Ti- telbeschrijven Kartografische Mate- rialen met accent op meerniveau- technieken, collatie en mathematisch veld. 3-7 September 1989 - Symposium SUC (Society of University Carto- graphers). Plaats: Open Universiteit, Milton Keynes, Engeland. 8-10 September 1989 - BCS 26th An nual Symposium. Plaats: Universiteit van Cambridge, Engeland. 14-16 September 1989 - Aerospace survey and natural disaster reduetion. Symposium georganiseerd ter gele- genheid van het emeritaat van prof. dr H.Th. Verstappen. Plaats: ITC, Enschede. 25-27 September 1989 - Kartogra- phenkongress Wien 1989. Erste kar tographische Vierländertagung (BRD, DDR, Schweiz, Österreich) zugleich 38. Deutscher Kartographentag. The ma: Kartographie in Gegenwart und Zukunft. Plaats: Wenen, Oostenrijk. Informatie: Institut für Geographie der Universität Wien, Ordinariat für Geographie und Kartographie, A-1010 Wien, Universitätsstrasse 7. Oktober 1989 - Kartografendag. The ma: Auteursrecht/Beeldrecht. 23 september-1 Oktober 1991 - 15e ICA-konferentie. Plaats: Bourne- mouth, Engeland. Voorlopige re- gistratie bij Conference Services Ltd., Congress House, 55 New Cavendish Street, London WIM 7RE, Engeland. Nadere informatie over de genoemde aktiviteiten is, voor zover niet anders vermeld, verkrijgbaar bij de sekreta- ris van de nvk, respektievelijk van de werkgroepen (voor adressen zie pagina 2). 14 KT 1989.XV.2

Kartografisch Tijdschrift | 1989 | | pagina 16