Verslag algemene ledenvergadering 1989 De Algemene Ledenvergadering 1989 vond plaats op 29 maart. Gastvrij- heid werd verleend door het Institute of Social Studies in Den Haag. Aan- wezig waren 31 leden. Bericht van verhindering was ontvangen van de heren Kers en Piket. Na het uitspreken van het gebruikelij- ke welkomstwoord om 10.30 uur, stond voorzitter Bos kort stil bij het overlijden van de heer R.J.M.J. Ber trand waarmee de vereniging een niet alleen markant maar vooral ook min- zaam lid verloor. Overgaande tot de orde van de dag, werd het door de sekretaris opgestel- de verslag van de Algemene Leden vergadering 1988 aan de vergadering voorgelegd. Aangezien geen der aan- wezige leden aanleiding zag tot het plaatsen van kanttekeningen, werd het verslag ongewijzigd goedgekeurd. Ook het verslag van de sekretaris over het verenigingsjaar 1988 gaf geen aanleiding tot kommentaar, zo- dat ook dit verslag ongewijzigd kon worden goedgekeurd. Na deze flitsende Start kwam het fi nanciele verslag van de penning- meester over 1988 aan de orde. Door penningmeester Bos werd een körte toelichting gegeven bij die posten op de Staat van Lasten en Baten welke een opmerkelijk verschil lieten zien in vergehjking met de oorspronkelijke begroting. Door de heer Verroen werd opge- merkt dat de 'strop'-dassen wel als kostenpost voorkwamen, maar dat er kennelijk geen inkomsten uit deze ak- tiviteit voortvloeiden. De penning meester expliceerde dat de inkomsten en uitgaven van deze aktiviteit, ge- zien de beperkte omvang van de daarmee gemoeid zijnde middelen, voor het gemak binnen een post wa ren verwerkt. De heer Hoeboer toonde zieh (aange- naam) verrast door het hoge positieve saldo van de Themadag Automatise- ring (/7.261,-)- Namens de organisatie zette de heer Kraak uiteen dat er bij de begroting voor deze dag veiligheidshalve was uitgegaan van niet meer dan 80 deel- nemers. Doordat het aantal deelne- mers uiteindelijk bijna driemaal zo hoog bleek te zijn, werd 'onbedoeld' een inderdaad aanzienlijke winst ge- realiseerd. De heer Hameleers was verbaasd over de hoogte van het voor de Werkgroep Geschiedenis van de Kar- tografie gereserveerde bedrag van /950,81. Uit eerdere informatie was hem gebleken dat het om een bedrag van tenminste /1600,- zou moeten gaan. De penningmeester verklaarde dat het totale gereserveerde saldo in derdaad meer dan /1600,- bedroeg, maar dat daarbij sprake was van een geakkumuleerd saldo en dat het hier genoemde bedrag alleen betrekking had op 1988. Bij de bespreking van de Balans per 31 december 1988 werd door de voor zitter uiteengezet dat het bestuur het voornemen heeft om in 1989 een be drag van plusminus 10.000,- aan het Schokkenkampfonds te onttrek- ken ten behoeve van de realisatie van het Kartografisch Vakwoordenboek. De diskussie over de financiele ver- slaggeving werd afgerond met het Verslag van de kaskommissie over 1988. De heer Kers, een van de be- noemde kaskommissieleden, was door ziekte niet in Staat geweest aan- wezig te zijn bij de jaarlijkse kontro- le. Op verzoek van de heer Bellekom, het tweede lid van de kaskommissie, en de penningmeester was de heer H. Meijer door het bestuur gevraagd de taak van de heer Kers tijdelijk waar te nemen. Aangezien de gevolgde procedure niet geheel in overeenstemming was met de Statuten, waarin vermeld Staat dat de leden van de kaskommissie wor den benoemd door de ledenvergade ring, verzocht de voorzitter de verga dering haar oordeel uit te spreken over de nu gevolgde procedure. Geen der aanwezige leden bleek overwe- gend bezwaar te hebben tegen de ge volgde procedure. Een voorstel van de heer Aalders om in de toekomst steeds een 'reservelid' te benoemen werd, gezien het waarschijnlijk een- malige karakter van de ontstane situ- atie, niet nodig geacht. De verklaring van de kaskommissie dat zij de financiele bescheiden van de vereniging steekproefsgewijze had gekontroleerd en in orde bevonden, was voor de vergadering aanleiding de penningmeester bij akklamatie de- charge te verlenen voor het door hem gevoerde financiele beleid. De bespreking van het volgende agendapunt, de Begroting voor 1989, was voor de heer Hoeboer aanleiding te informeren naar de oorzaak van de halvering van de kosten van het sekretariaat. De sekretaris legde uit dat de bijhouding van de ledenadmi- nistratie sinds 1 januari door hem in eigen beheer werd verzorgd en dat hiervoor geen kosten in rekening wer den gebracht. De niet onaanzienlijke kosten voor extern beheer, welke tot dan toe ten laste kwamen van het se kretariaat, kwamen daarmee te ver vallen. De heer Hameleers informeerde naar de diepere achtergrond van de opge- voerde post 'Receptie International Congress on the History of Carto- graphy'. Dit vooral omdat de organi- satiekommissie formeel niet op de hoogte bleek te zijn van de voorgeno- men aanbieding. Voorzitter Bos ant- woordde dat er inderdaad nog geen overleg geweest was met de organisa- tiekommissie, maar dat hiermee te- recht gewacht was todat de Ledenver gadering de betreffende post zou hebben goedgekeurd. Door mevrouw Hoogendoorn werd opgemerkt dat de vergadering ge vraagd werd een begroting goed te keuren waarop een post 'Vereni- gingsprijzen' voorkwam, terwijl over de instelling daarvan in een later Sta dium van de vergadering nog een beslissing moest worden genomen. Goedkeuring van de begroting zou dan ook moeten geschieden onder voorbehoud van instemming met de instelling van verenigingsprijzen. Door de vergadering werd deze sug- gestie overgenomen, waarop vervol- gens de begroting, met inachtneming van het eerdergenoemde beding, una- niem werd goedgekeurd. De daaropvolgende benoeming van de kascommissie 1989 leverde weinig Problemen op. De heer Kers Steide zieh opnieuw beschikbaar en de heer R. de Jonge was bereid de plaats in te nemen van de heer Bellekom, wel ke reglementair aftredend was. De voorzitter dankte vervolgens namens de vereniging de heer Bellekom voor zijn inzet gedurende de afgelopen twee jaren. Aangezien het bestuur geen aanlei ding had gezien een voorstel te doen tot verhoging danwel verlaging van de geldende tarieven voor het lid- maatschap of de abonnementen, wer den de tarieven voor 1990 door de vergadering vastgesteld op het huidi- ge läge niveau. Aan de deelnemers aan de Ledenver gadering waren bij binnenkomst de KT 1989.XV.2 7

Kartografisch Tijdschrift | 1989 | | pagina 9