netwerk Nieuwe korrespondent regio Zuidwest Door verandering van werkkring heeft mw ing. M. Struyk moeten be danken als korrespondent. Als opvol- ger heeft de redaktie de heer P. van den Donck bereid gevonden het kor- respondentschap van de regio Zuid west op zieh te nemen. De heer Van den Donck is werkzaam bij de Dienst Water en Milieu van de provincie Zuid-Holland, Koningskade 1, 2596 AA Den Haag, tel. 070-116230; zijn huisadres is J.C. Bloemhove 32, 2717 WV Zoetermeer, tel. 079-211382. de redaktie Personalia ITC Sedert 1 juli 1989 is Dipl.-lng. A. Mehlbreuer verbonden aan de Vak- groep Kartografie van het itc als uni versitär docent in de topografische kartografie. Hij is daarmee de opvol- ger geworden van ir A.J. Kers. Alfred Mehlbreuer is 41 jaar oud en afkom- stig uit Berlijn, waar hij laatstelijk werkzaam was als wetenschappelijk medewerker in een speciaal onder- zoeksprojekt van de Technische Uni- versiteit. In dat projekt hield hij zieh onder meer bezig met de digitale ver- vaardiging van satellietbeeldkaarten. Naast zijn opleidingen in de karto grafie en geodesie heeft Mehlbreuer ook enige jaren ervaring als praktijk- kartograaf opgedaan. Door het itc zijn fondsen vrijge- maakt voor de voltooiing van het kursuspakket 'Kartografisch Teke- naar' (C5-nivo). Daardoor onstond er ruimte voor het op tijdelijke basis aantrekken van mw J.P.M.H. Brou- wer, die tot 16 September 1990 bij de Vakgroep Kartografie werkzaam zal zijn als technisch assistente produk- tie. Ook de aanstelling van de heer CH.A.M. Streutjens (praktijkdocent kartografie) kon hierdoor weer wor den verlengd tot 1 augustus 1990. Een andere tijdelijke aanstelling bij de Vakgroep Kartografie, eveneens tot 1 augustus 1990, betreft die van de heer drs R.A. Knippers. Als prak tijkdocent Computer kartografie neemt hij een aantal taken over van stafleden, die zieh van het itc mögen 'bijscholen' in de laatste ontwikkelin- gen van het vakgebied. De heren R. van Essen en P. Boulerie werken tot 1 maart 1990 op het itc in het kader van een door de oeepe betaald onderzoeksprojekt naar de praktische toepassing van Scanners in de kartografie. De Problemen met be- trekking tot het vektoriseren hebben hun speciale aandacht. Mw drs CA. Blok, tenslotte, is nu als docente in 'vaste dienst' van het itc gekomen. Omdat zij al enige ja ren ervaring heeft in de vakgroep kartografie, zal zij in 1990 meteen de belangrijke funktie van 'Director of Studies' op zieh gaan nemen. Tegenover deze al dan niet tijdelijke aanstellingen Staat het vertrek van het itc van drs M.J.H. Hoenjet - in Enschede werkzaam als assistent-in- opleiding (AIO) - naar Wolters- Noordhoff in Groningen. Math Hoenjet zal daar met ingang van 1 januari 1990 de vakature 'redakteur kartografie' gaan vervullen. C.P.J.M. van Elzakker Provincie Overijssel Mw ing. M. Struyk is met ingang van 1 Oktober 1989 bij de Provincie Overijssel in dienst getreden als Se nior Medewerker Tekenkamer Karto grafie. De funktie wordt vervuld bin nen de sektie Kartografie en Reproduktie (met 5 formatieplaatsen) van het bureau Landmeten en Grond- zaken (bestaande uit in totaal 31 Per sonen). Het bureau is verantwoorde- lijk voor landmeetkundige meet- en tekenwerkzaamheden, kartografisch tekenwerk en grondverwerving ten behoeve van diverse provinciale ta ken. Voorheen was mw Struyk werk zaam bij de afdeling Geodesie van de Technische Universiteit Delft. C.P.J.M. van Elzakker GBK Utrecht Onlangs is de Grootschalige Basis- kaart op de schaal 1:500 van de ge- meente Utrecht gereedgekomen. Utrecht is de eerste grote gemeente wier basiskaart nu aan de GBKN- norm voldoet. Het is de bedoeling dat ook de andere gemeenten in de provincie hun kaarten aan de norm aanpassen. Van zo'n 91.000 ha van de provincie is de GBKN inmiddels (vrijwel) ge- reed. Het streven is om de rest, ca 54.000 ha, in het jaar 2000 klaar te hebben R.T. de Wijs GTR vertegenwoordiger van Du Pont Engineering Sinds 1 januari 1990 is de fa GTR b.v. te Rumpt voor Nederland de re- presentant, in de sektor Engineering, van Du Pont Reprografische Mate- rialen. GTR rieht zieh met het Du Pont- programma op alle facetten van on der andere de kartografie en kaart- vervaardiging waar reproduktie in het vervaardigingsproces een rol speelt, en waarbij nauwkeurigheid en beeld- kwaliteit aan de hoogste eisen moe ten voldoen. Het Du Pont-scala om- vat zowel lijnfilms als halftoonfilms, zowel zilverfilms als wash-off-films. Voor meer informatie: GTR b.v., Schuttersteeg 13, 4156 AE Rumpt, tel. 03458-3014, fax 03458-2974. 14 KT 1989.X V.4

Kartografisch Tijdschrift | 1989 | | pagina 16