Figuur 3. Verhardingssoort als lijntype. Figuur 4. Aantal woningen per wegvakzijde als getal parallel. 48 richtlijnen voor het Kartografisch Tijdschrift. De grote voordelen van het pakket zijn niet gelegen in de hoogstaande kartografische mogelijkheden. De meer geavanceerde Gis-pakketten bieden in dit opzicht veel meer. De kracht van het pakket is bovenal gelegen in de kombinatie van de diverse funkties (databankbeheer, berekeningsmodulen, tabelleren en visualiseren), toege- sneden op het doel van het gebruik van het pakket. Nieuwe versies met wensen en ideeen van gebruikers Er is een gebruikersclub opgericht voor alle gebruikers. Doel ervan is het bieden van mogelijkheden om erva- ringen uit te wisselen, en vast te stellen welke wensen en ideeen er leven bij de gebruikers. Deze zijn sterk be palend voor de eventuele wijzigingen en uitbreidingen in nieuwe versies. In mei 1989 is de eerste bijeenkomst gehouden. Als gevolg hiervan zijn nu reeds ideeen over uitbreidingen voor een nieuwe versie verwoord. Zo zal de volgende versie de mogelijkheid bevatten zelf tabellen voor alle wegvakken uit een databank samen te stellen. De gebruiker bepaalt dan welke variabelen uit een da tabank in welke volgorde in een printbestand moeten worden weggeschreven. Deze mogelijkheid zal worden toegevoegd aan de reeds bestaande module waarmee standaard-printbestanden worden aangemaakt. Hardware Om het VEMiPLAN-pakket te draaien, is de volgende hardware benodigd: IBM AT (of compatible) microcomputer: - systeemeenheid, uitgebreid model, met 640 Kbyte intern geheugen (inklusief harddisk van 20 Mbyte); - toetsenbord AT; - diskettestation 5 1/4", of 3 1/2"; - EGA- of VGA-kaart; - een plotterkabel; - een mathematische coprocessor; - een EGA- of VGA-monitor; - een serieel koppelstuk AT; een printer (Epson compatible); een plotter (geschikt voor hpgl). Het programma werkt onder het besturingssysteem MS-DOS 3.2 (of latere versies). Voor de ontwikkeling van grafische programmatuur is gebruik gemaakt van het door ibm geleverde 'Graphical File System', volgens de standaardnormen van gks (Graphical Kernel System). Noot Drs G.P. van Wee is als projektleider werkzaam bij AGV Ad- viesgroep voor verkeer en vervoer bv (Postbus 580, 3430 AN Nieuwegein). KT 1989.XV.4 Gemeente Amersfoort vertiardlngssoorten glod asfalt grof asfalt Amersfoort Centrum 31 aantal woningen op eerste bebouwingsli jn

Kartografisch Tijdschrift | 1989 | | pagina 50