ACI Opleiding Kaarl- en Atlasbeheer (GO-H) De Stichting Gemeenschappelijke Opleiding zal midden September 1990 wederom starten met de kursus Be- heer van kaartenverzamelingen en topografisch-historische atlassen. In het afgelopen jaar heeft de oplei- dingskommissie zieh diepgaand met vernieuwingen van het leerplan bezig- gehouden. De kursus wordt in modu- len gegeven. Men kan kiezen voor het diplomaprogramma, of uit de ver- volgmodulen een keuze maken en een afzonderlijke module als bijscholing volgen. Het diplomaprogramma bestaat uit de kernmodule en minstens vier ver- volgmodulen. De kernmodule omvat: kollektievorming; beschrijving, orde- ning en ontsluiting; automatisering; materiele verzorging; dienstverlening; kaarten in archieven. De vervolgmo- dulen zijn: a. moderne kartografie; b. geschiedenis van de kartografie; c. kennis van tekeningen en prenten; d. kennis van foto's en audiovisuele media; e. gebruik van kaarten en af- beeldingen bij geografie en topogra- fie; f. gebruik van afbeeldingen als bron van kennis van historische ge- beurtenissen en het maatschappelijk leven. Voor belangstellenden wordt er op 31 mei 1990 een informatiemiddag ge- houden. Op die middag zal er een in- leiding worden gehouden door prof. dr J.J.C. Piket met de titel Topografie als lesonderwerp. Daarnaast zal er uitgebreide informatie over de kursus worden gegeven. Indien u voor uzelf of uw medewerkers interesse hebt, vraagt u dan meer informatie bij de Stichting GO, Celebesstraat 89, 2585 TG Den Haag, tel. 070-3512380. ICA-konferentie 1991 Onder de titel Mapping the Nations wordt van 23 September tot en met 1 Oktober 1991 de 15e Internationale Kartografische Konferentie gehouden in Bournemouth in Engeland. Daar vindt dan ook de 9e Algemene Verga- dering van de Internationale Karto grafische Vereniging (ICA) plaats. Het thema Mapping the Nations is gekozen met het oog op het 200-jarig bestaan van de Britse Ordnance Sur- vey en om de aandacht te vestigen op de prestaties van de vele nationale karteringsdiensten, die er nu bestaan. Dat wil niet zeggen dat het in Bour nemouth alleen gaat over de topogra- fische kartografie. Integendeel, de lijst van konferentiethema's is weder om zeer divers: Kartografische kennissystemen Kartografie- en GIS-onderwijs GIS-technologie: managementpro- blemen van nationale karterings diensten Grafisch ontwerp in de computer- kartografie Geschiedenis van de kartografie Kaarten voor gehandicapten Nautische kartografie; de invloed van ECDIS Marketing van topografische gege- vens en kaarten Nationale atlassen: bronnen, ont werp en gebruik Nationale karteringsorganisaties in de jaren negentig Remote sensing voor thematische kaarten Ontwikkelingen in onderzoek met betrekking tot analytische GIS- technieken De ontwikkeling van wereldomvat- tende digitale kartografische gege- vensbestanden Het gebruik van kaarten en ruim- telijke gegevens. Op verschillende manieren kunnen tijdens de konferentie papers worden gepresenteerd. Individuen, groepen en diensten of instellingen kunnen door middel van het inzenden van een samenvatting een voorstel doen voor een paper. Alle ingediende sa- menvattingen zullen worden beoor- deeld door de Wetenschappelijke Programma Kommissie en daartoe aangezochte deskundigen. De engels- of franstalige samenvattin- gen van 300-500 woorden moeten op 1 juni 1990 ontvangen zijn door de Organisatoren, op het volgende adres: Conference Services ICA, Congress House, 55 New Cavendish Street, London WIM 7RE, United Kingdom. Samenvattingen worden alleen geac- cepteerd op het speciale 'Abstract Form'. Dit formulier is meegezonden met de laatste circulaire, maar kan ook worden aangevraagd bij de Orga nisatoren op bovenstaand adres. Auteurs worden voor 1 Oktober 1990 gei'nformeerd over de aeeeptatie van hun paper. Daarbij ontvangen zij ook instrukties over de vervaardiging van de volledige papers, die voor 30 april 1991 gereed moeten zijn. C.P.J.M. van Elzakker Oude KT-nummers aangeboden Onlangs ontving de redaktie weer een aantal KT-nummers van oudere j aar gangen, die wij graag aan onze lezers willen aanbieden. Wie nog geen volledige serie KT's heeft wordt nu de gelegenheid gebo- den om de ontbrekende nummers aan te vullen. De normale prijs voor het nabestellen van losse nummers be- draagt 15,—Nu geldt echter tijde- lijk een prijs van /2,50 per nummer (t/m jaargang 1988). Haast u, want van sommige nummers zijn slechts een of enkele exemplaren beschik- baar. Alleen de nummers 1975.1.1 en 2, 1976.II.3 en 1988.XIV.3 zijn niet meer leverbaar. De jaargang 1989 is eveneens uitverkocht. U kunt bestel len bij: redaktie KT, Algemeer 28, 6721 GD Bennekom. KT 1990.XVI.1 9 mm,

Kartografisch Tijdschrift | 1990 | | pagina 11