Een losbladige uitvoering, met de mogelijkheid om ver- ouderde kaarten te kunnen herzien, is ook serieus over wogen. Maar hiervan is afgezien, omdat dan een meer permanente organisatie opgezet zou moeten worden voor het bijhouden van de thema's, de produktie van nieuwe kaarten en de verzending daarvan aan eventuele abonnees. Beter leek het, om na een aantal jaren de behoefte aan een algehele herziening te peilen en dan tevens de uitvoering als GIS opnieuw te overwegen. Volgens de planning zouden alle kaarten in koncept op 1 januari 1989 gereed zijn, waarna de definitieve kaar ten gemaakt konden worden. De gehele atlas zou in een oplage van 1000 eksemplaren op 1 juli 1989 ge- drukt zijn. Voor de inventarisatie van de gegevens werden vele bronnen geraadpleegd, zoals nota's en notities van de Rijkswaterstaat, beheersplannen en onderzoeksrappor- ten. Ook raadpleegden de leden van het projektteam diverse andere deskundigen binnen en buiten de Rijks waterstaat. Ten behoeve van de inventarisatie werd op de PC met dBase III een bestand gemaakt van het be- staande kaartmateriaal van de Waddenzee. Van belang- rijke kaarten is ook een körte beschrijving in de atlas opgenomen. De informatie werd, na generalisatie, ingetekend op een kaart met een basis-layout op A3-formaat. Dit ging met behulp van een PC met het programma Freelance (onder MS-DOS) en een digitaliseertablet. Het sa menstellen van de tekst werd op dezelfde PC gedaan met het programma WordPerfect. Het A3-formaat heeft een prettige werkgrootte en een uitdraai van de toelichtende tekst kon hierop direkt worden bijgeplakt. De koncepten werden vermenigvuldigd en verkleind tot A4 op een gewoon kopieerapparaat. Overigens werd het tekenen van een groot aantal gekompliceerde koncept-kaarten uitbesteed aan Oranjewoud BV, op ba- sis van ontwerpen van het projektteam. De koncept-kaarten werden in meerdere opeenvolgende versies gekontroleerd en door de leden van het projekt team en andere deskundigen waar mogelijk geaktuali- seerd. De aktualisering werd in de bronvermelding op genomen. In december 1988 was driekwart van de kaarten in koncept gereed. Om een idee te krijgen of de atlas vol- deed aan de doelstelling, besloot het projektteam om een koncept-atlas aan ongeveer 85 beheers- en beleids- instanties, besturen, onderzoeksinstellingen en belan- gengroeperingen te zenden, met het verzoek om kritiek en aanvullingen. De betreffende kaarten werden op een kopieerapparaat vermenigvuldigd en van een meerkleu- Concept KT 1990.XVI.1 Terschelling Ameland Roltumerplaat yy^»Rottumer Schiermonnikoog Vlieland Frieslandl jonge duin- en zandstranden I idem, op oudere afzettingen jongere kleien/zanden (Duinkerke-afz.) idem, op veen op oudere kleien/zanden t=3 idem, op oudere kleien/zanden P=g idem, op veen liüij'ül oudere kleien/zanden (Calais-afz.) FTT7! veen grondmorene 1000001 idem, gestuwd Ouitsland 32

Kartografisch Tijdschrift | 1990 | | pagina 34