Aanwijzingen voor auteurs van het Kartografisch Tijdschrift Het Kartografisch Tijdschrift is een uitgave van de Neder- landse Vereniging voor Kartografie (NVK). De NVK be- oogt, in de ruimste zin van het woord, de beoefening van en de belangstelling voor de kartografie te bevorderen. Dit doet zij onder andere door de publikatie van: artikelen over kartografische onderwerpen, informatie over karto- grafische aktiviteiten, verenigingsnieuws, besprekingen van nieuw versehenen atlassen, kaarten, boeken enz. Het Kartografisch Tijdschrift is gericht op een brede doel- groep van lezers, varierend van historische kartografie tot automatisering. Artikelen, ter publikatie aangeboden aan de redaktie (al dan niet op verzoek van de redaktie) worden beoordeeld op inhoud en presentatie en kunnen op grond daarvan worden aanvaard, geweigerd of worden geretourneerd met suggesties ter verbetering. Presentatie De opbouw van artikelen is als volgt: 1. auteursnaam/namen (zonder titels) 2. titel van het artikel 3. het artikel zelf 4. noten (met in een zin een omschrijving van de werk- kring van de auteur(s)) 5. literatuur 6. onderschriften van de figuren 7. körte samenvatting, zo mogelijk in het Engels Probeer de titel kort te houden en de tekst te voorzien van (körte) tussenkopjes. Een verdere paragraafindeling dient zoveel mogelijk te worden vermeden. Gebruik zo weinig mogelijk afkortingen. Raadpleeg voor het juiste gebruik van vaktermen het Kartografisch Vak- woordenboek. Beperk voetnoten tot een minimum en nummer ze door- lopend door middel van Arabische cijfers tussen haakjes. Plaats voetnoten niet onderaan tekstpagina's, maar be- handel ze als 'platte tekst' na de tekst van het artikel. Vorm Zend uw kopij naar het redaktiesekretariaat. Bij voorkeur ontvangt de redaktie uw tekst op floppy (zowel 3 Vials 514" DS, DD is mogelijk), aangemaakt in WordPerfect 4.2 of 5.0 (MS-DOS), met een afdruk op paier in twee- voud. In uitzonderingsgevallen kan ook een ASCII-file verwerkt worden. Het is belangrijk dat de floppy uitslui- tend 'platte tekst' bevat, dus zonder koderingen voor cur- sief, onderstreept, vet, grotere of kleinere letters, insprin gen en dergelijke. De aanwijzingen hiervoor kunnen op een afdruk worden aangegeven in de kantlijn, evenals de plaats van de figuren. Woorden aan het eind van een regel mögen niet worden afgebroken. Voetnoten dienen ook als 'platte tekst' behandeld te worden. Figuren Voeg figuren, kaarten, foto's enz. elk op een afzonderlijk blad bij de tekst. Nummer ze doorlopend. Geef de juiste plaats van de figuren in de tekst, in de marge van het ma- nuskript aan. Onderschriften op een apart vel bijvoegen, voorzien van dezelfde nummering (Figuur 1, Figuur 2 enz.). Foto's moeten scherp en glänzend zijn afgedrukt, lijnfiguren en kaarten moeten een goed kontrast hebben en voorzien zijn van duidelijke belettering. Figuren bij voorkeur aanleveren op het volgende formaat: 3-koloms zetsel (Berichten, Netwerk): 5,5 cm (1 ko- lom), 11,6 cm (2 kolommen) of 18,0 cm (3 kolommen) breed. 2-koloms zetsel (Artikelen): 8,5 cm (1 kolom) of 18,0 cm (2 kolommen) breed. Literatuur Geef een aparte literatuurlijst aan het einde van een arti kel en verwijs daarnaar in de tekst op uniforme wijze (bijvoorbeeld: ORMELING, 1988). Titelbeschrijvingen in de literatuurlijst als volgt: voor boeken: Keates, J.S. (1989), Cartographic Design and Production. 2nd ed. London: Longman. voor artikelen: Müller, J.C. (1989), Theoretische be- schouwingen over automatische kaartgeneralisatie. Kar tografisch Tijdschrift XV, nr. 3, pp. 53-58. voor hoofdstukken: Koeman, C. (1975), The applica- tion of photography to map printing and the transition to offset lithography. In: Woodward, D. (ed.), Five cen- turies of map printing. Chicago/London: The Univer- sity of Chicago Press. Literatuur in alfabetische volgorde vermelden. Indien een publikatie door twee of meer auteurs is geschreven staan de initialen bij de eerste auteur achter de naam en bij de overige(n) ervoor (bijvoorbeeld: Koeman, C. en F.J. Or- meling). Proefexemplaren van het Kartografisch Tijdschrift zijn op aanvraag bij de redaktie verkrijgbaar. Redaktie-sekretariaat: mw A. van Slobbe, Algemeer 28, 6721 GD Bennekom. 64 KT 1990.XVI.1

Kartografisch Tijdschrift | 1990 | | pagina 66