netwerk Afgestudeerd Op 3 juli 1990 studeerden de volgen- de Studenten af aan de Sector Bouw- nijverheid van de Hogeschool Utrecht, met als afstudeerrichting Kartografie. P.H.W, ten Have, afstudeerskripties: Infoland en Een onderzoek met be- trekking tot de toepassingsmogelijk- heden van het GIS-pakket System-9 (Prime). Hij vervult zijn militaire dienstplicht tot eind 1991. G.S.F. Kross, afstudeerskripties: In- foland en Een Pascal/Meta-windows programma voor het genereren van thematische kaarten vanuit dBase III. Hij vervolgt de Studie in bestuurskunde op Cura?ao. Mw M.A. Spaan en B.J. Velvis, af studeerskripties: Infoland en de kaartproductie Stappen in Utrecht. Mw Spaan heeft werk gevonden bij Neitraco b.v. Mw I.GL.M. van der Ven, afstu deerskripties: Infoland en Een on derzoek naar de sedimentsamenstel- ling in het Eems-Dollard gebied m.b.v. Landsat 5 TM met het oog op vegetatiekarteringen (in samenwer- king met de Dienst Getijdewateren RWS). Zij heeft werk gevonden bij Intergraph. Infoland is een afstudeerprojekt waarin de kartografen, landmeters en medewerkers van de provincie Utrecht samengewerkt hebben aan de bouw van een prototype van een landschapsinformatiesysteem (GIS) met Arc/Info voor de provincie Utrecht, dienst Ruimte en Groen. R.T. de Wijs Provincie Flevoland Het Provinciaal Bestuur van de pro vincie Flevoland heeft besloten tot instelling van het Büro Kartografie en Grafisch Ontwerp per 1 juni 1990. KT 1990.XVI.3 De taken van het nieuwe bureau zijn: vervaardiging en bijhouding van groot- en kleinschalige basis- kaarten; ontwerp en vervaardiging van the matische kaarten; grafische vormgeving; begeleiding van (de uit te beste- den) landmeetkundige, kartografi- sche en grafische werkzaamheden. De personele bezetting zal bij de start bestaan uit de heren A. Lucas sen (landmeetkundig kartograaf), F.G. Koster (kartograaf) en J.A. Schilder (hoofd). Het Büro Kartografie en Grafisch Ontwerp van de provincie Flevoland is gevestigd aan de Visarenddreef 1 in Lelystad en is te bereiken via het postadres Postbus 55, 8200 AB Le lystad, tel. 03200-72411. C.P.J.M. van Elzakker Rijks Geologische Dienst Haarlem De Rijks Geologische Dienst (Mim stede van Economische Zaken) is verhuisd naar een eigen onderko- men. Sinds april 1990 luidt het nieu we adres: Richard Holkade, Postbus 157, 2000 AD Haarlem, tel. 023- 300300, telefax 023-351614, telex 71105 GEOLD. Hoewel wat laat, toch wens ik de medewerkers in hun nieuwe behuizing een voorspoedige toekomst en een prettige werksfeer. Naast een nieuw adres heeft de Rijks Geologische Dienst ook nieuwe kaarten. In de serie Geologische Kaart van Zuid-Limburg en omgeving is de derde en laatste kaart versehenen de Afzettingen van de Maas. Op de voorzijde zijn de terrassen van de Maas aangegeven. Op de achterzijde staan twee profielen over het gebied, een klein kaartje van het herkomst- gebied van de Maassedimenten van uit Frankrijk en twee stratigrafische tabellen. Tenslotte bevat het nog de Het nieuwe gebouw van de Rijks Geologische Dienst te Haarlem.

Kartografisch Tijdschrift | 1990 | | pagina 17