netwerk Pensionering H. Weinreich Op de nog jonge leeftijd van amper 57 jaar, maar daartoe gerechtigd na het doorbrengen van 40 jaren in overheidsdienst, heeft de heer H. Weinreich op 28 augustus 1990 af- scheid genomen van het ITC in En- schede. Hij was daar de afgelopen 19 jaar werkzaam bij de Vakgroep Kartografie als specialist en docent in de kartografische reproduktietech- nieken. Als chef van de reproduktie- sektie heeft hij een belangrijke bij- drage geleverd aan de opbouw van de kartografische afdeling op het ITC. De laatste jaren koncentreerden zijn werkzaamheden zieh vooral op het onderwijs, kursusadministratie en -programmering en op de Consul ting (met onder meer Projekten in Saudi-Arabie, Burkina Faso en In donesien Voor zijn periode bij het ITC was Weinreich werkzaam bij het Foto- en Reproduktiebureau van de Dienst Publieke Werken in Amsterdam, bij het Rijksmuseum en bij de Reproduktie-inrichting van het Ka- daster in Amsterdam. Verschillende oud-kollega's waren aanwezig op de gezellige afscheidsreceptie in het ITC-restaurant. In het woord dat daar werd gevoerd door conrector Bos, kwamen drie sleutelwoorden voor: ijver, plichtsbetrachting en vakbekwaamheid. Leden van de NVK, die Henk Weinreich hebben aanhoord en ontmoet op onder meer studiedagen, kunnen hier ongetwij- feld van meepraten. C.P.J.M. van Elzakker Boonstra weg bij ITC Ing. D. Boonstra is met ingang van 1 januari 1991 in dienst getreden als systeemanalist/programmeur bij ISIS Benelux b.v. ISIS is een betrek- kelijk nieuwe firma, die gevestigd is te Nieuwegein en zieh bezighoudt met dienstverlening aan bedrijven en instellingen, welke gebruik maken van met name Intergraph-systemen voor GIS en kartografie. Dirk Boonstra was sedert augustus 1981 als praktijkdocent Computer- kartografie verbonden aan de Vak groep Kartografie van het ITC in Enschede. C.P.J.M. van Elzakker Organisatie Wolters-Noordhoff Atlasprodukties Met ingang van 1 november 1990 is de heer A. Bus wegens het bereiken van de VUT-gerechtigde leeftijd te- ruggetreden als hoofd van het Geografisch-Cartografisch Instituut van Wolters-Noordhoff Atlaspro dukties. Gedurende 44 jaar is hij in verschil lende hoedanigheden 'maker van de Bosatlas' geweest. Onder zijn techni sche leiding is een originelenbestand opgebouwd met een kartografisch stilisme dat internationaal herkend en gewaardeerd wordt, zoals blijkt uit een groeiende reeks internationa le co-produkties. De heer Bus zal tot in het voorjaar van 1991 in dienst blijven, belast met speciale Projek ten, waaronder de ontwikkeling van de nog niet versehenen provincie- atlassen. Eveneens met ingang van 1 novem ber 1990 is drs Johan Russchen be- noemd als hoofd Kartografie. Hij zal eindverantwoordelijk zijn voor de kartografische ontwikkeling en produktie en leiding geven aan de re- daktie kartografie. Johan is zijn loopbaan in de kartografie begonnen als leerling-tekenaar bij J.B. Wolters. Na zijn lithografische opleiding is hij verder gaan studeren: avond- atheneum en daarna kartografie in Utrecht. Na deze Studie is hij weer naar zijn oude werkgever terugge- gaan, nu als redakteur-projektleider. In September is drs Tjeerd Tichelaar de redaktie Kartografie komen ver- sterken. Tijdens en na zijn Studie kartografie heeft Tjeerd zieh gespeci- aliseerd in de schrijfwijze van geo- grafische namen. Zijn kennis op dit moeilijke terrein heeft hij bij zijn nieuwe werkgever reeds in ruime mate kunnen toepassen. M. van Dongen Nieuwe Zweedse schoolatlas Tussen Kerstmis en Oud en Nieuw rolden bij Breepols in Turnhout de eerste Vellen van de pers van een nieuwe atlas voor de Zweedse Scho len, uitgegeven door Glerup in Mal- mö en vervaardigd door Wolters- Noordhoff Atlasprodukties. Voor deze atlas is het Bosatlasmateriaal aangevuld met nieuwe kaarten van Zweden en Skandinavie, waaronder een oro-hydrografische kaart van Zweden (schaal 1:1 miljoen). Bij de produktie van deze kaart is gebruik gemaakt van door de Zweedse topo- grafische dienst digitaal vervaardigde en voor Atlasprodukties speciaal be werkte ondergronden. M. van Dongen KT 1990.XVI.4 13

Kartografisch Tijdschrift | 1990 | | pagina 15