Figuur 2. Prof. Heinemeijer besluit de konferentie. (Foto: P.C.J. van der Krogt) De tentoonstellingen werden begeleid door vier bijzon- der fraai uitgevoerde katalogi. In het konferentiepro- gramma was ruimte gemaakt om alle vier de ten toonstellingen te bezoeken, aan welke bezoeken steeds een receptie met borrel en hapje was verbünden. Naast de vier tentoonstellingskatalogi is er door de twee Nederlandse kartografische periodieken speciale aandacht aan de konferentie besteed. Zowel het Karto- grafisch Tijdschrift als Caert-Thresoor maakten een speciaal konferentienummer. Het Kartografisch Tijd schrift wijdde een geheel zomernummer aan historische kartografie, Caert-Thresoor kwam met een dubbeldik nummer met vijf bijdragen volgens de thema's van de konferentie. Tenslotte wil ik diegenen bedanken die zieh ingezet heb- ben om de konferentie en bijbehorende aktiviteiten tot een sukses te maken. Gaarne wil ik het bestuur van de NVK noemen, alsmede Jan Beenakker, pro f. Guus Bor ger, Riet Clement-van Alkemade, Tjeerd Jansen, Betsie Klein Brinke, Fons Knebel, Wim Ligtendag, Taeke Stol, Wim van Stormbroek en vele anderen, die zieh hebben ingespannen om grotere en kleinere, veelal op zichzelf staande onderdelen, te verwezenlijken. Verder dient ver meld te worden dat een tiental Studenten van de Facul- teit der Ruimtelijke Wetenschappen van de Universiteit van Amsterdam zieh gedurende de kongresweek ter be- schikking gehouden heeft om de meest uiteenlopende hand- en spandiensten te verrichten. Speciale dank ver dienen Tineke Jong en Ria van der Linden. Dit koppel dat pas in de laatste maanden voor de konferentie bij de organisatie betrokken werd, bleek een hoeveelheid talent in te brengen, waarmee het organisatiekomite zieh bijzonder gelukkig mocht prijzen. Zonder deze ladies-of-the-conference was aan vele tientallen last- minute zaken niet, of pas veel te laat, gedacht. Zowel de individuele auteurs als de uitgeverij HES te Utrecht verdienen alle lof dat het, ondanks een mini male voorbereidingstijd, lukte de tentoonstellingskatalo gi op tijd gereed te krijgen. Een woord van dank ook tot de besturen van de instel- lingen, die de huisvesing van het kongres ter beschik- king stelden: de Universiteit van Amsterdam, de Ko- ninklijke Bibliotheek en het Algemeen Rijksarchief. Zeer erkentelijk zijn wij ook de verschillende instellin- gen, die de reeepties hebben aangeboden, nl. het Ge- meentebestuur van Amsterdam, de Universiteit van Amsterdam, de Nederlandse Vereniging voor Kartogra fie en het Rijksmuseum/Rijksprentenkabinet. Rest nog mijn mede-organisatoren te noemen en te be danken voor hun inzet gedurende meerdere jaren. Dit zijn Paul van den Brink, Peter van der Krogt, prof. Günter Schilder, Jan Smits, Dirk de Vries, Jan Werner en Kees Zandvliet. Last but not least wil ik de voorzit- ter van de konferentie, prof. Willem Heinemeijer, noe men en bedanken. Hij maakte op de hem kenmerkende, luchtige en humoristische wijze gebruik van zijn vele relaties binnen het Amsterdamse en opende daarmee vele tientallen deuren, die zonder hem niet alleen geslo- ten gebleven zouden zijn, maar waarvan zelfs het be- staan aan de overige leden van het komite nimmer ter ore gekomen zou zijn. KT 1991.XVII.1 45

Kartografisch Tijdschrift | 1991 | | pagina 47