Middagprogramma Algemene Ledenvergadering 1991 Het middagprogramma van de Alge mene Ledenvergadering bestond uit een kijkje in de keuken van de Rijks Geologische Dienst. De heren M. Fischer, C. Laban en M. Geluk hielden lezingen over respektievelijk de geologische karte ring van Nederland op de schaal 1:50.000, de geologische kartering van de Noordzee op de schaal 1:250.000 en de geologische kartering 1:250.000 van de Nederlandse diepe ondergrond. Na deze door vele geo logische profielen rijk geillustreerde uiteenzettingen werd een rondgang door de nieuwe huisvesting van de Rijks Geologische Dienst gemaakt. Hierbij werden onder meer de op- slagruimtes met gesteentemonsters en een tentoonstelling van geologisch kaartmateriaal bezocht, en een pc- toepassing bekeken waarmee de geo logische ontstaansgeschiedenis van Zuidwest-Nederland in beeld werd gebracht. De middag werd feestelijk afgesloten met een drankje. J.H.R. van der Schuit Verslag Buitengewone Ledenvergadering NVK 1. Plaats en deelname In vervolg op het schriftelijk verzoek van 21 maart 1991 van 50 NVK- leden, heeft het bestuur een Buiten gewone Ledenvergadering uitgeschre- ven. Deze vergadering heeft 3 mei 1991 plaatsgevonden in het gebouw van de afdeling Informatievoorzie- ning van de Rijksplanologische Dienst. Op de vergadering waren, naast het bestuur, vier leden aanwezig. 2. Opening Voorzitter mevrouw W.J.M. Hoogendoorn-Beks opende om 16.15 de vergadering met het verwelkomen van de aanwezige leden. De voorzitter memoreerde kort de aanleiding tot deze Buitengewone Ledenvergadering. Het verzoek van 50 NVK-leden om de heer G.F. Wil lems voor te dragen voor het erelid- maatschap is door het bestuur over- genomen en wordt, konform de Statuten, In een ledenvergadering, 8 waaraan bij rondschrijven tenminste drie weken van tevoren kond is ge- daan van de voordracht, aan de le den ter beoordeling voorgelegd. Alvorens tot dit volgende agenda- punt werd overgegaan las de voorzit ter de berichten van hindering voor van de heren A. Ras, A.J. Kers, E.S. Bos, M.J. Kraak, J.J.C. Piket, M. Hameleers en L. van Zuijlen. Ook was bericht van verhindering ontvan- gen van de heren P. Mouwes en M. Hoenjet. De heer F.J. Ormeling sr was op allerlaatste moment plotse- ling verhinderd. In alle berichten be- nadrukten de leden hun steun ten gunste van het erelidmaatschap van de heer Willems indien het tot een stemming mocht komen. 3. Erelidmaatschap drs G.F. Willems De voorzitter Steide de leden in de gelegenheid op- en/of aanmerkingen te maken op de voordracht van de heer Willems voor het NVK- erelidmaatschap. Aangezien geen der aanwezigen hiertoe aanleiding zag werd de heer G.F. Willems bij akkla- matie benoemd tot erelid van de NVK. Hierop werd de heer Willems door het bestuur en de aanwezige leden van harte gefeliciteerd met zijn be- noeming. In zijn dankwoord bedankte de heer Willems de leden voor hun steun. Hij besloot met de verheugende me- dedeling dat het kartografisch woor- denboek definitief nog voor deze zo- mer zal worden gedrukt c.q. ter tafel zal liggen. 4. Sluiting Aangezien er bij de aanwezigen geen behoefte bestond in de rondvraag nadere punten aan de orde te stellen, werd de vergadering onder dankzeg- ging door voorzitter W.J.M. Hoogendoorn-Beks om 16.30 voor gesloten verklaard. Het bestuur bood vervolgens het nieuwe erelid de heer G.F. Willems en de overige aanwezige leden een hapje en een drankje aan, waarmee de middag feestelijk werd besloten. J.H.R. van der Schuit Het nieuwe erelid G.F. Willems te midden van bestuurs- en NVK-leden. KT 1991.XVII.2

Kartografisch Tijdschrift | 1991 | | pagina 10