0 o o u o u o o VERKEERSONGEVALLEN 1988 300 to 375 225 to 300 150 to 225 75 to 150 0 to 75 BRON N.I.S. 1988 47 Figuur 4. Weergave na kleurscheiding op 300 DPI-inkjet-printer van de interaktieve kaart van het arrondissement Turnhout, met weergave van proportionele cirkels per gemeente en aanduiding van het aantal verkeersongevallen 1988. quire ordinary instruction at least one or two day followed bij individual training for at least 40 hours. This difference has been found with all categories of personnel." 3. Op half-time basis berekend! 4. Wellicht moet men hier een uitzondering maken voor Frankrijk, o.m. omdat de MAC™-lijn een ruim marktaan- deel heeft veroverd in de administraties, zodat het ontwer- pen van programma's in dit land een haalbare kaart blijkt en ook omdat in de universiteiten en in de prive-sektor een niet geringe ervaring is opgebouwd. Het is niet zo toevallig dat tot voor kort een Frans manager 'vice-president' van Apple is geweest. Ook in Engeland, Zweden en Spanje lukt het wel eens om in de markt te springen met enige vertraging, vooral via de Apple University Connection. 5. Dit pakket wordt verdeeld door Aquaterra in Gent. 6. Het rechtstreekse overbrengen van schermoutput naar dia's of 'overheadsheets' is in dit kader niet uitgeprobeerd. Wel zijn kleurfotokopieen gemaakt op papier en transparant, die de kleuren in de met de matrixprinter gedrukte kaarten in niet geringe mate verbeteren. 7. Onze bijzondere dank gaat uit naar de heren H. Kersten en T. Sonneveldt die zieh ontfermden over de kleurenschei- ding en over het printen ervan op de 'HP-Deskwriter™' met zijn printdichtheid van 300 'DPI'. Toch leverde dit voor de kaartontwerper een hoger beschreven onverwacht probleem op, waarvoor hij dan ook de volle verantwoorde- lijkheid neemt. Lees verder op blz67. KT 1991.XVII.2

Kartografisch Tijdschrift | 1991 | | pagina 49