De interaktieve survey voor de ruimtelijke planning in het Vlaams gewest: een vlot RIS M.A.M.G. van Naelten toegepast Vervolg van blz47. 8. In het manual waarschuwt men de gebruiker dat er bij het drukken van grote bestanden op printers met zeer hoge printdichtheid technische Problemen kunnen optreden, wat met de huidige release het geval is. De nieuwe release van Mapmaker zou naar ingewonnen informatie en aanpassing van de printerdriver het drukken van dergelijke files aan- kunnen. 9. Een interne vertrauwelijke publikatie ten behoeve van de opdrachtgever bevat ongeveer 60 pagina's met Varianten en voorbeelden bij het pakket, zoals het als monitoring- systeem is geleverd. Literatuur Holmberg, K.-Ä, (1985), Staff Development. Wheels Europe, Issue no. 1, Nov 1985. DePuydt, F en Rosselle, F (1986), De optimalisering van com- puterkaarten biedt een meer-verantwoord middel tot efficien- tere besluitvorming. Tijdschrift van de Belgische Vereniging voor Aardrijkskundige Studies- BEVAS, 1986-1, pp. 53-72. (1989), MAPMAKERUser's Manual, Select Micro Systems, Inc., Yorktown Heights. Naelten, M. van (1974), Computeratlas: Atlas van de Nationa le Survey: Volkstelling van 1961, Bestuur van de Stedebouw en de Ruimtelijke Ordening, Ministerie voor Openbare Wer ken, Brüssel. Naelten, M. van (1976), Computeratlas: Atlas van de Nationa le Survey: Volkstelling van 1970, Bestuur van de Stedebouw en de Ruimtelijke Ordening, Ministerie voor Openbare Wer ken, Brüssel. Naelten, M. van (1990), DIGSUV Dynamische en Interactie- ve Gewestelijke Computer-Survey voor Viaanderen, Algemeen Bestuur van de Ruimtelijke Ordening en het Leefmilieu, Mini sterie van de Vlaamse Gemeenschap, Brüssel. J.J.J.M. Beenakker De betekenis van de Grote Historische Atlas van Nederland voor historisch-geografisch onderzoek Vervolg van blz. 49. Literatuur Beenakker, J.J.J.M. (1989), Historische geografie: landschap en nederzetting. Cahiers voor Lokale en Regionale Geschiede- nis, deel 3. Zutphen. Beenakker, J.J.J.M. (1990), De kwaliteit van de Topografisch Militaire Kaart 1: 50.000 voor het historisch-geografisch on derzoek. In: Hameleers, Marc (red.). Geschiedenis van de to- pografische kartering van Nederland. Werkgroep voor de Ge schiedenis van de Kartografie van de Nederlandse Vereniging voor Kartografie en de Vakgroep Kartografie van de Rijksuni- versiteit te Utrecht, pp. 68-74. Utrecht. Linden, J.A. van der (1973), Topographische en Militaire Kaart van het Koningrijk der Nederlanden. Haarlem. Geomorfologische kaart van het Nationaal Park Veluwezoom, wandelingen HJ. van Dorsser en Ph.L. Rieff - door een 'ijstijden-landschap' Vervolg van blz. 52. den. Alles wat met de routes en andere tijdelijke gegevens te maken heeft, is op de zwarte film weergege- ven, zodat dan alleen deze film aangepast behoeft te worden. Bij de kaart behoort een boekje, waarin de landschap- pelijke geschiedenis wordt behandeld en beschrijvingen van de wandelroutes zijn opgenomen. Boekjes met kaart zijn te verkrijgen bij de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten in Nederland. Noten De besproken Geomorfologische kaart van het Nationaal Park Veluwezoom, wandelingen door een 'ijstijden-landschap' is als bijlage bij dit nummer van het KT gevoegd. Bij de kaart behoort een boekje, getiteld Wandelingen door het ijstijden-landschap van het Nationaal Park Veluwezoom. Het bevat naast een beschrijving van het landschap van de Velu wezoom een dental wandelroute-beschrijvingen. Het is een uitgave van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumen ten, Noordereinde 60, 1243 KL 's-Graveland. Kaart en boekje kan men daar bestellen. Prijs ca. 14,50. Verschijning medio Oktober 1991. Uit de tijdschriften Vervolg van blz. 63. Teng, William L., AVHHR monitoring of US crops during the 1988 drought. Photogrammetric Engineering Remote Sensing vol. 56 (1990) no. 8, pp. 1143-1147. Walsh, Stephen J. et al., Image enhancement of Landsat thematic Mapper data and GIS data integration for evalu- ation of resource characteristics. Photogrammetric Engineering Remote Sensing vol. 56 (1990) no. 8, pp. 1135-1143. Wang, Fangju, Improving remote sensing image analysis through fuzzy information representation. Photogrammetric Engineering Remote Sensing vol. 56 (1990) no. 8, pp. 1163-1169. B.J. Köbben KT 1991.XVII.2 67

Kartografisch Tijdschrift | 1991 | | pagina 69