bpfiphtpn C11 v 111V11 Verslag Algemene Ledenvergadering NVK 1991 1. Plaats en deelname De Algemene Ledenvergadering van de Nederlandse Vereniging voor Kar- tografie vond plaats op 21 maart in de nieuwe hoofdzetel van de Rijks Geologische Dienst in Haarlem. De vergadering genoot de belangstel- ling van 51 leden. Bericht van ver- hindering was ontvangen van de le den L. van Zuijlen, J. Timmerman, C.A. van Kampen, R. de Jonge en C.J. Snabilie. 2. Opening en vaststelling agenda De voorzitter, de heer E.S. Bos, opende om 10.45 uur de vergadering met het verwelkomen van de aanwe- zige leden waaronder de ereleden prof. dr F.J. Ormeling sr en prof. dr J.J.C. Piket. Bij de vaststelling van de agenda werd op verzoek van de heer A. Ras na het achtste agendapunt een schorsing van de vergadering voor een pauze ingelast. 3. Verslag Algemene Ledenvergade ring 1990 Het verslag van de Algemene Leden vergadering zoals gepubliceerd in KT 1990.XVI.2 gaf geen aanleiding tot het plaatsen van op- en/of aanmer- kingen, waarop het verslag ongewij- zigd door de vergadering werd goed- gekeurd. 4. Verslag van de sekretaris over 1990 De heer Kers miste in het verslag over 1990 van sekretaris Russchen plannen met betrekking tot de pre- sentatie van de NVK voor de kandi- daatstelling van de ICA-konferentie in 1997. De voorzitter antwoordde hierop dat dit niet thuis hoort in dit verslag. In de körnende jaren zal de NVK zieh hiervoor sterk maken. Daar er verder geen op- en/of aan- merkingen werden geplaatst werd het verslag ongewijzigd door de vergade ring goedgekeurd. 5. Verslag van de penningmeester over 1990 Door de penningmeester M.A.G. Bos werden de belangrijkste faktoren aangegeven voor het voordelig saldo van 19.600,31 dat de Staat van Las ten en Baten over 1990 liet zien, in plaats van het begrote voordelig sal do van ruim /4000,-. De begrote /2000,- voor bij lagen van het KT zijn niet aangesproken. Daarnaast hebben de zomerkursus Automatise- ring en de themadag Automatisering een voordelig saldo van respektieve- lijk ruim /6000,- en /4000,- opge- leverd. Tot slot zijn de gereserveerde bedragen voor de tentoonstellings- kommissie en herdruk wervingsbro- chure, respektievelijk 1.500,- en /5000,-, niet uitgegeven. De in het jaarverslag vermelde bij- drage van /1000,- aan het ICA be treff niet het vice-presidentschap maar de bijdrage aan de werkgroep Education. De penningmeester besloot zijn toe- lichting met de vermelding van twee nieuwe bestemmingsfondsen welke in 1990 zijn ingesteld, te weten het Heeremafonds en het Historisch Kartografisch Fonds met respektieve lijk de saldi /4764,28 en y 17.871,13. Naar aanleiding van het verslag in- formeerde de heer Kers naar de rente op de nieuwe fondsen. De penning meester antwoordde hierop dat de renteboekingen op deze rekeningen voor 1990 nog niet hebben plaatsge- vonden. Daarnaast vroeg de heer Kers zieh af wat met de kosten voor promotieaktiviteiten in het jaar verslag worden bedoeld. De penning meester lichtte toe dat er NVK- naambadges vervaardigd zijn welke uitgereikt zullen worden op NVK- gelegenheden. De heer Hameleers verbaasde zieh enigszins over de hoogte (ca 5%) van de rentebijschrijvingen. Volgens hem is er zeker 8% uit te halen. De penningmeester bracht vervolgens naar voren dat dit probleem reeds zijn aandacht heeft. De voorzitter konkludeerde dat het bestuur de mening van de heer Ha meleers deelde en dat de vergadering de penningmeester de opdracht gaf meer rente uit ons kapitaal te putten. De heer Van Elzakker vroeg zieh af hoe het bestuur denkt het vermögen aan te wenden. Gezien de teruglo- pende belangstelling voor ondermeer de zomerkursussen deed hij de sug- gestie een hogere deelname te be werkstelligen door de prijzen voor deze aktiviteiten te Verlagen en facili- teiten te bieden voor minder draag- krachtige leden. Voorzitter E.S. Bos antwoordde dat het standpunt van het bestuur inzake deze is dat geen reduktie verleend wordt aan katego- rieen leden. Alleen in individuele ge- vallen wordt hierover een beslissing genomen. Hoewel een vermögen van een ton veel lijkt benadrukte E.S. Bos dat een jaar KT een halve ton kost en dat het binnenhalen van een ICA-kongres toch niet zonder vol- doende reserves gedaan kan worden. Hij bekende dat het bestuur mis- schien wat behoudend is geweest m.b.t. het inschatten van het aantal leden. In het verleden is het echter voorgekomen dat financieel niet rondgekomen werd. Hij besloot met de opmerking dat de kontributie, on- 4 KT 1991.XVII.2

Kartografisch Tijdschrift | 1991 | | pagina 6