danks de inflatie, op konstant niveau wordt gehandhaafd. In dit kader informeerde de heer Van Elzakker ook naar de bekend- making dat een beroep gedaan kan worden op het Ormelingfonds voor deelname aan de ICA-konferentie in September. De voorzitter antwoordde dat de oproep gewoonlijk in het voorjaar in het KT wordt geplaatst. Dit jaar wordt de bekendmaking in KT 1990.XVI.4 gepubliceerd. De heer Smits verzocht ora een kor- rektie op de begroting in verband met de batige saldi van de evene- menten van de werkgroepen. De voorzitter deelde hierop mee dat de batige saldi tot een maximum van elk 2500,- vervallen aan de reke- ning van de werkgroepen. Overige baten vervallen aan de algemene re- kening. Desgewenst kan een bestem- mingsfonds voor deze baten inge- steld worden. Voorts deed de heer Smits de sug- gestie een apart fonds in te stellen voor de kandidaatstelling in 1997 welke gebaseerd zou kunnen worden op de overschotten. De diskussie over de financien van de vereniging werd afgesloten met de door de heer Staal uitgesproken komplimenten voor het bereiken van het verenigingsvermogen van ruim een ton. 6. Verslag van de kaskommissie over 1990 De voorzitter las het verslag voor van de kaskommissie 1990, bestaan- de uit de heren Ras en De Jonge. Zij verklaarden de financiele bescheiden van de vereniging in orde te be- vinden. Hierop verleende de Algemene Le- denvergadering de penningmeester bij akklamatie decharge over het door hem gevoerde financiele beleid. 7. Begroting 1991 Bij de behandeling van de door het bestuur ingediende begroting voor 1991 maakte de heer Kers het be stuur erop attent dat de post 'Natio nal Report' ten onrechte onder het KT is geplaatst. De voorzitter be- aamde dat dit een aparte begro- tingspost is en verzocht de penning meester dit te korrigeren. De heer Staal vroeg zieh af waarom voor de werkgroepen slechts /500,- is begroot terwijl het afgelopen jaar ruim /1600,- aan kosten zijn ge- maakt. De penningmeester lichtte toe dat het toen incidentele kosten betraf voor Caert-Thresor. De heer Weinreich verbaasde zieh over de hogere kosten voor de pen ningmeester dan voor het sekretari- aat. Sekretaris Russchen antwoordde dat veel support verleend wordt door zijn werkgever en dat de sekretaris door de verkoop van adresetiketten (i.v.m. vakature-advertenties welke niet altijd op de verschijning van een KT kunnen wachten) inkomsten geniet. Aangezien er geen verdere vragen leefden bij de aanwezigen werd de begroting vervolgens unaniem door de vergadering goedgekeurd. 8. Benoeming kaskommissie 1991 De heer De Jonge trad af als lid van de kommissie. De vergadering be dankte hem voor zijn inspanningen in de afgelopen twee jaren. De heer Ras was bereid voor een tweede Peri ode in de kommissie zitting te ne- men. Als nieuw kommissielid werd door de heer Ormeling sr het aftre- dende bestuurslid de heer Russchen voorgesteld. De vergadering was ech ter van mening dat dit voor de be- trokkene een te snelle overstap bete- kende. Hierop werd de heer Damoiseaux bereid gevonden in de kommissie als tweede lid plaats te nemen. 9. Vaststelling kontributies 1991 Door de penningmeester was geen voorstel aan de vergadering voorge- legd de kontributie voor de individu- ele en institutionele leden naar bo- ven of naar beneden bij te stellen. Ook dit jaar had het bestuur hier- voor geen aanleiding gezien. De kon tributie voor 1992 werd door de ver gadering onverkort vastgesteld op het huidige läge niveau. Wel werd een kleine verhoging van de abonnementsprijzen voor 1992 voorgesteld van 95,- naar 100,- en /140,- naar /150,- voor respek- tievelijk de binnen- en buitenlandse abonnementen. Deze verhoging werd vooral ingegeven door de hogere kosten op buitenlandse overboekin- gen. Dit voorstel werd door de ver gadering unaniem goedgekeurd. 10. Erelidmaatschap van de heer G.F. Willems Na een schorsing van de vergadering van een kwartier legde de heer Ras de vergadering voor, de heer G.F. Willems te benoemen als erelid van de NVK. Destijds heeft de Erelid- kommissie negatief besloten over het erelidmaatschap voor de betrokkene vanwege zijn beperkte internationale bekendheid. Inmiddels zijn volgens de heer Ras velen ervan overtuigd dat de heer Willems zieh wel dege- lijk internationaal verdienstelijk heeft gemaakt. Hij werd hierin van harte door de heer Ormeling sr. on- dersteund. Voor het bestuur kwam deze voor- dracht als een volslagen verrassing. Hoewel de voorzitter persoonlijk van mening was dat het erelidmaatschap de heer Willems toekwam, is het be stuur echter van mening dat de voordracht om de heer Willems te benoemen tot erelid niet reglemen- tair was geschied. Volgens de Statu ten kunnen ereleden benoemd wor den door de ledenvergadering op voordracht van het bestuur of van tenminste twintig leden. Een voor dracht dient bij rondschrijven ten minste drie weken van tevoren bij de leden bekend gemaakt te worden. De heer Meijer vroeg zieh af of de heer Willems al eerder was voorge- dragen aan de algemene ledenverga dering. Voorzitter E.S. Bos ant woordde dat betrokkene bij de Erelid-kommissie is voorgedragen en niet aan de ledenvergadering. De heer Kers wees de vergadering erop dat ook bij de benoeming van de heer Piket eerst een voordracht aan de leden is gedaan. Het moet niet zo zijn dat staande de vergade ring besluiten kunnen worden geno- men aangaande zaken welke niet aan de leden medegedeeld zijn. De heer Hameleers benadrukte dat niemand toch bezwaar zal kunnen hebben tegen dit erelidmaatschap en Steide voor alsnog tot de benoeming door de ledenvergadering over te gaan. De heer Smits Steide in vervolg hierop voor in een volgende algeme ne ledenvergadering of extra leden vergadering een beslissing te nemen. De heer Heerema bracht naar voren dat de Erelid-kommissie kan worden gevraagd haar besluit omtrent het erelidmaatschap van de heer Willems in heroverweging te nemen. Konkluderend Steide voorzitter E.S. Bos voor dat de vergadering het be stuur de opdracht gaf stappen te on- dernemen de benoeming van de heer Willems voor te bereiden door zono- KT 1991.XVII.2 5

Kartografisch Tijdschrift | 1991 | | pagina 7