7 15. Mededelingen voorzitter Vanwege tijdgebrek tengevolge van het ingelaste agendapunt werd door de voorzitter in een kort tijdsbestek een overzicht gegeven van een aantal ontwikkelingen binnen de vereniging en de kartografie: Het National Report zal verschijnen in de vorm van een diskette met de stand van zaken van de kartografie in Nederland. Binnen het bestuur is veel diskussie geweest en nog gaande over de PBNA-kursus. Een drastische herzie- 16. Rondvraag en sluiting In de rondvraag brengt de heer Meijer naar voren dat er behoefte is aan een dagopleiding in de kartogra fie op middelbaar technisch niveau, bijvoorbeeld aansluitend bij de MTS. Het bestuur antwoordde deze suggestie door te zullen geven aan de werkgroep Onderwijs en Onderzoek. De heer Tielemans attendeerde de aanwezigen op een bijeenkomst van Geowetenschappen in Enschede waar het Georef-projekt op CD-ROM zal worden gedemonstreerd. De heer Van Elzakker vroeg zieh af of door de tentoonstellingskommis- sie een en ander voor het ICA- kongres wordt voorbereid. Het be stuur antwoordde bevestigend op deze vraag. Tot slot deed de heer Van der Schans het verzoek voortaan op de achter- zijde van de aanmeldingsstrook voor de ledenvergadering niet meer het lo- katiekaartje te plaatsen. Aangezien er verder geen behoefte bestond onder de aanwezigen nadere punten aan de orde te stellen, werd de vergadering onder dankzegging voor de aanwezigheid en inbreng door voorzitter E.S. Bos om 13.00 uur voor gesloten verklaard. Hierop overhandigde de voorzitter, niet zon- der weemoed, doch in het volste ver- trouwen dat de nieuwe voorzitter op uitstekende wijze haar taak zal ver- vullen, de voorzittershamer aan me- vrouw Hoogendoorn-Beks en wenste de NVK een behouden en goede vaart. J.H.R. van der Schuit Voorzitter drs E.S. Bos overhandigt de voorzittershamer aan mw drs W. Hoogendoorn- Beks. (Foto: A.J. Kers) Achter de hestuurstafel de scheidende en körnende sekretaris; links van het midden drs J. Russchen, rechts naast hem drs J. van der Schuit. (Foto: A.J. Kers) ren aangemeld werd dit drietal bij akklamatie verkozen verklaard. 14. Verenigingsprijzen 1990 In navolging van de in het vorige verenigingsjaar ingestelde vereni gingsprijzen werden door de Jury Verenigingsprijzen 1990, bestaande uit de heren Kers, Mijksenaar, Van Omme en Ras, de volgende prijzen toegekend: Verenigingsprijs: E.S. Bos Technische Kartografieprijs: M. van Lingen, P. Padding en P.W.M. Schokker twee Algemene Kartografieprijzen aan respektievelijk R. Metten en aan M.J. Kraak en F.J. Ormeling. De door de jury gegeven motivaties voor de toekenning worden eiders in dit KT-nummer integraal weer- gegeven. De jury was van mening dat meer voorstellen gedaan hadden kunnen worden. Zij zal in een brief aan het bestuur de suggestie doen voortaan twee maanden van te voren een ver gadering te beieggen en vervolgens bedrijven te benaderen. ning wordt nagestreefd. De organisatie van het kongres in het kader van de 175-jarige TDN sa- men met zustervereniging NGL was zeer geslaagd. Voor herhaling vatbaar. De ontwikkeling bij de Hogeschool Utrecht is ten goede gekeerd. Alle akties hebben geleid tot de veiligstel- ling van de studierichting Kartogra fie onder de naam Geo-informatica. Met betrekking tot het Kartografisch Museum zijn geen ontwikkelingen te melden. De Koninklijke Bibliotheek heeft se rieuze belangstelling voor een 'joint- venture' met de NVK ten behoeve van de instelling van het Kartogra fisch Informatie Centrum. In de derde en vierde week van Sep tember zal het ICA-kongres in Bour- nemouth gehouden worden. De NVK zal zieh sterk maken om het ICA-kongres in 1997 in Nederland plaats te laten vinden. KT 1991.XVII.2

Kartografisch Tijdschrift | 1991 | | pagina 9