van de redaktie Wanneer u in het vorige nummer van het Kartografisch Tijdschrift alle jaarverslagen gelezen hebt, die ten be- hoeve van de ledenvergadering op 21 maart 1990 waren geproduceerd, dan komt dat waarschijnlijk niet door de bevlogen wijze waarop deze verantwoordingen door de redaktie waren geredigeerd. Ook zal de schrijftrant van de verslagleggers (inklusief die over het KT) u er mis- schien niet toe gebracht hebben meer te lezen dan de opmerkingen over die ene kommissie of werkgroep waarin u zelf participeert. Als u ze allemaal gelezen heeft, dan komt dat door de tekeningen die er tussen in stonden. Die doorbreken het verbale geweld, en nodigen uit om er toch kennis van te nemen. Voor die tekenin gen is Hans Meijer de laatste jaren verantwoordelijk geweest. Dat niet alleen, hij heeft naast het algemene en tijdrovende redaktiewerk ook nog de advertentiepor- tefeuille van het KT behartigd, en was in het algemeen aanspreekbaar op de illustraties en dus op de verleven- diging van het tijdschrift. Hans is nu door verandering van werk binnen de ANWB (hij redigeert al sedert eind 1990 de ANWB reisgidsen) niet meer in de gelegenheid om zijn redak- tielidmaatschap van het KT voort te zetten. Dat wordt door de achterblijvers betreurd, te meer waar een van de vruchten van het illustratiebeleid nu pas zichtbaar is geworden: het gebruik van kleur. De redaktie is door het NVK-bestuur in Staat gesteld een aantal pagina's in kleur te laten drukken. U weet dat we al wel eens een advertentie in kleur opnamen, en dat er een geweidig kleurenkatern was opgenomen in het KT-nummer dat in 1990 ter gelegenheid van het jubileum van de Topo- grafische Dienst werd uitgebracht. Maar vanaf het vori ge nummer van het KT zullen kleurenillustraties een normaal onderdeel worden van het tijdschrift, waar dat funktioneel is. De redaktie had de keuze tussen een steunkleur op alle pagina's en 4-kleuren illustraties op een aantal plaatsen, en heeft voor het laatste gekozen. We zijn zeer nieuwsgierig naar uw reakties. We vinden het zelf bijzonder belangrijk dat een kartografisch tijd schrift ook grafisch alle mogelijkheden kan bieden om alle aspekten van ons werk goed tot uitdrukking te la ten komen. En verder danken we Hans Meijer zeer voor zijn inzet voor het Kartografisch Tijdschrift in de afgelopen jaren. Hij heeft gelukkig beloofd de tekenin- getjes te blijven maken! Hans is in de redaktie opgevolgd door Chris Snabilie, die zowel het algemene illustratiewerk als de adverten- tieportefeuille onder zijn hoede neemt. KT 1991.XVII.3 5

Kartografisch Tijdschrift | 1991 | | pagina 7