netwerk BCS-onderscheiding voor Müller en Wang Zeshen In juni 1990 werd in The Cartogra- phic Journal (Vol. 27, no. 1) een ar- tikel gepubliceerd van J.C. Müller en Wang Zeshen onder de titel: 'A knowledge based System for carto- graphic symbol design'. Dit artikel werd verkozen als het beste artikel van het jaar in The Cartographic Journal en daarom hebben de au- teurs de zogenaamde 'Pyser-SGI' onderscheiding van de Britse karto- grafische vereniging, BCS, ontvan- gen. Professor Müller is hoofd van de afdeling Kartografie van het ITC in Enschede en de heer Wang Zeshen is een Ph.D. Student in dezelfde af deling. C.P.J.M. van Elzakker Promotie Jane Drummond In juni 1991 heeft mevrouw J.E. Drummond van de Universiteit van Newcastle upon Tyne het bericht ge- kregen, dat zij aan de eisen heeft voldaan voor het verkrijgen van de universitaire graad 'Doctor of Phi- losophy'. De titel van haar disserta- tie luidt: Determining and processing quality parameters in geographic In formation Systems. In Kartografisch Tijdschrift 1992.XVIII.1 zal een arti kel van dr. Drummond worden gepu bliceerd, waarin zij nader zal ingaan op haar promotie-onderzoek. Jane Drummond is universitair docente in de afdeling Kartografie van het ITC in Enschede. C.P.J.M. van Elzakker Tensing Geolnformatica Kort geleden is Tensing Geolnforma tica met haar aktiviteiten gestart. Dit is een adviesbureau dat zieh volledig heeft toegelegd op de kombinatie van geografie en informatika. Naast adviseren op het gebied van geogra- fische informatiesystemen (GIS) kan Tensing Geolnformatica ook Softwa re leveren voor het bewerken en ana- lyseren van gegevensverzamelingen met een ruimtelijke komponent. De oprichters, ir R. Bieling en ing. D.P. Verbeek, zijn beiden al geruime tijd werkzaam in de geo-informati- ka. Bieling was de afgelopen jaren werkzaam als free-lance systeemont- wikkelaar, Verbeek als adviseur bij Tele Atlas. Nadere informatie: Post bus 533, 5201 AM 's-Hertogen- bosch, tel. 073-210122. Grontmij en Bravenboer Scheers bundelen landmeetkundige kennis en ervaring Onder de naam B&S/Grontmij Geo- groep zetten de landmeetkundige af deling van Grontmij nv en Braven boer Scheers Geodesie B.V. hun aktiviteiten voort. Ir J. Reneman, president-direkteur van Grontmij, maakte de nieuwe naam bekend op het NGL-kongres in de Jaarbeurs te Utrecht op 23 Oktober jl. De heer D.J.J. van de Velde is tot direkteur van Geogroep benoemd. Inmiddels is aan de betrokken on- dernemingsraden een adviesaanvraag voorgelegd. Nadat hun goedkeuring is gegeven kan een van de grootste organisaties voor landmeetkunde, fo- togrammetrie en hydrografie in Ne- derland in een besloten vennoot- schap van Start gaan. B&S/Grontmij Geogroep zal ruim 200 medewerkers teilen. Net als de gehele Grontmij-organisa- tie wordt de landmeetkundige onder- neming volgens een regionaal model gevormd, waarbij het streven erop is gericht vanuit zeven vestigingen de geodetische kennis en ervaring aan te bieden. Verhuisberichten Vanaf 23 September 1991 is Inter graph Benelux gevestigd in een nieuw kantoor: Siriusdreef 2, 2132 WT Hoofddorp; Postbus 333, 2130 AH Hoofddorp; tel. 02503-66666, fax 02503-66665. Het kartografisch bedrijf Geografiek is met ingang van 21 Oktober 1991 gevestigd op een nieuw adres: Max Euweplein 38, 1017 MB Amsterdam; tel. 020-6241581, fax 020-6234761. Repromat Op 24 Oktober bracht uw korrespon- dent een bezoek aan de firma Repro mat te Velserbroek, waar de zaak zieh in een nieuw bedrijfspand ge vestigd heeft. Naast diverse opname- en reproduk- tiesystemen werd het Microbox Cad- mic Microfilm-Laser-Plotsysteem gei'ntroduceerd. Tevens kon men ken- nismaken met de Ricoh FW810 grootformaat kopieermachine. Repromat Micrographics BV zal ze- ker geen kleintje blijven en uw kor- respondent spreekt uit ervaring als hij zegt dat men ook voor vele vaak moeilijk technische reparatieklussen op grafisch en reprografisch gebied 14 KT 1991.XVII.4

Kartografisch Tijdschrift | 1991 | | pagina 16