n et wer Van Essen naar Tele-Atlas Na een aantal tijdelijke arbeidsover- eenkomsten met het ITC in Ensche- de en met de Rijksuniversiteit Utrecht is drs. R.J. van Essen per 1 januari 1992 in dienst getreden bij Tele-Atlas International in Den Bosch. Als geografische-informatie- analist zal Rob van Essen zieh met name gaan bezighouden met infor- matie ten behoeve van autonavigatie- systemen in een Europees kader. C.P.J.M. van Elzakker Verhuisberichten Het nieuwe adres van European Geo graphie Technologies b.v. (zie KT 1991.XVII.3, p. 9) is Industriepark 'Breeven', De Waal 15, 5684 PH Best, tel. 04998-93385, fax 04998-92078. Het Koninklijk Nederlands Aard- rijkskundig Genootschap (KNAG) is in September 1991 verhuisd naar Utrecht: Postbus 80.123, 3508 TC Utrecht, tel. 030-534056/532757. Het bezoekadres is Heidelberglaan 2, Utrecht. Feestelijke viering 60 jaar Meetkun- dige Dienst Op vrijdagochtend 22 november 1991 werden met speciale bussen ruim 570 medewerkers en partners vanuit het hele land naar Theater 't Spant in Bussum gebracht, voor de feestelijke viering van het 60-jarig jubileum van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat. Na de ontvangst met koffie en zoet gebak begon een Symposium onder het motto Meetkundige Dienst, de volgende 60 jaar Geo-informatie voor de Rijkswaterstaat. Dit werd geopend door de huidige directeur van de Meetkundige Dienst, ir. M.J. Olierook. Hij liet in zijn toespraak de recente Problemen rond de krimp- operaties niet ongenoemd, maar kon ook twee aanwezigen begroeten die de oprichting van de Meetkundi ge Dienst nog zelf hadden meege- maakt. Daarna bracht mr. F. Plate de felicitaties over van de directie- raad van de Rijkswaterstaat. Meer vakinhoudelijk waren de lezin- gen van ir. H.J.W, van der Vegt over de betekenis van Geografische Infor- matiesystemen en van dr.ir. F.J.J. Brouwer over Bodemdaling en Zeespiegelrijzing. Als aanvulling hierop werden video's vertoond over GIS en over ERS-1 (de eerste Euro- pese Remote Sensing Satelliet). En om het geheel niet te zwaar te ma- ken kon men als intermezzo genieten van het fraaie pianospei van de even fraaie Jan Veenje. Na het Symposium en een aperitief volgde een wervelende show van de zang- en dansgroep Steamheat, die toch slechts een deel van de aanwezi gen tot meezingen wist te bewegen. En de illusionist Paul Phillipart bracht met een nogal macho act en- kele spectaculaire verdwijntrucs, waarna hij zijn lieftallige assistente gelukkig ook weer terug toverde. Hierna was het etenstijd, en kon een ieder zieh bedienen van een uitgele- zen keur aan smakelijke Nederlandse en Indonesische gerechten die op di verse buffetten waren uitgestald. Gedurende de verdere feestavond was er in drie zalen in 't Spant mu- ziek: een orkest voor de dansliefheb- bers, een disco voor het ruigere werk en een pianist voor de rustzoekers. Ook was er een mini-kermis met at- tracties als boogschieten, wind-lotto en kip-in-het-pannetje, die de hele avond veel belangstelling trok. Het programma vermeldde dat ook een buitenlandse gast zijn opwach- ting zou maken. Over zijn/haar identiteit werd veel gespeculeerd, maar men kreeg pas zekerheid toen een zetel werd neergezet en zijn knechten binnenkwamen. Na een zeer geestige toespraak wist deze buitenlandse gast alle aanwezigen te laten meezingen met het liedje Zie de maan schijnt door de bomen Sneller dan verwacht was het mid- dernacht en tijd om met de bus weer huiswaarts te gaan, maar niet zonder een herinnering in de vorm van een kalender, een album met stemmige foto's uit de geschiedenis van de Meetkundige Dienst en een pyrami dale ruimteklok. En de allergeluk- kigsten stapten bovendien de bus in met een op de mini-kermis gewon nen knuffelbeest. Met kartografie heeft dit natuurlijk weinig van doen, maar het was wel leuk! M. Damoiseaux Dienst Gemeentewerken Rotterdam De heer J. Meijer is per 27 januari 1992 benoemd tot afdelingsingenieur bij de afdeling Landmeten en Vast- goedinformatie van de Dienst Ge meentewerken Rotterdam. De heer Meijer heeft de bijzondere opdracht gekregen de ontwikkeling en de invoering van nieuwe kartogra- fische Systemen en produkten voor zijn rekening te nemen. Met ingang van voornoemde datum draagt hij zijn funetie Chef Karto grafie over aan mw. ir. E.H. de Ruy- ter van Steveninck. Met bovenvermelde benoemingen wordt beoogd de automatisering van de kartografie en de ontwikkeling van nieuwe Produkten te versnellen. C. Zeillemaker 10 KT 1992.XVIII.1

Kartografisch Tijdschrift | 1992 | | pagina 12