zoek voor een volgende halve be- stuursperiode (2 jaar). Aangezien er geen tegenkandidaten waren aange- meld werden de heren Bos en Geudeke bij akklamatie verkozen verklaard. Verenigingsprijzen 1991 Voor de derde keer werden door de Jury Verenigingsprijzen, welke voor 1991 bestond uit de heren G.W.J. van Omme, P. Mijksenaar, O. Koop en J. Russchen, de volgende prijzen toege- kend: Verenigingsprijs: A.H. Verroen; Technische Kartografieprijs: G.J. van der Velden; Algemene Kartografieprijs: Wol- ters-Noordhoff Atlasprodukties en Topografische Dienst. De door de jury gegeven motivaties voor de toekenning worden eiders in dit KT-nummer integraal weerge- geven. Bij de voordracht van het bestuur voor de Algemene Kartografieprijs heeft het bestuurslid de heer P.W. Geudeke zieh afzijdig gehouden, evenals de heer J. Russchen bij de toekenning van de prijs door de jury. Het was de jury overigens dit jaar niet moeilijk gemaakt: er werden slechts drie nominaties, voor elke prijs een, aangedragen door de leden. De körnende jury zal zieh actiever op moeten stellen. De heren Van Omme en Mijksenaar zijn aftredend als jurylid. De jury zal in de körnende maanden twee leden voordragen voor de vacante plaatsen. Hierbij zal in het oog worden gehouden dat de jury zo breed moge- lijk samengesteld dient te zijn. De heer Verroen benadrukte in zijn dankwoord dat de PBNA-cursus nog geen verleden tijd is. De kartografie in Nederland kan niet zonder een derge- lijke opleiding. Hij blijft er aan werken! De heer Van Holten van Wolters- Noordhoff Atlasprodukties bedankte de NVK voor de prijs. Hij was er bij- zonder dankbaar voor dat er een NVK is. Een dergelijk netwerk is essentieel voor een kartografisch leven in Neder land. Het is zonder meer een prijs voor de kopers van de atlassen, want zonder vraag is er geen aanbod. Hij pleitte voor garantie van de con- tinuiteit van de uitgave als de Topo grafische Dienst in de toekomst de topografische kaart selectiever gaat herzien uitgaande van gebruik voor civiele doeleinden en het marktmecha- nisme. De heer Geudeke van de Topografi sche Dienst voegde aan de reactie van de heer Van Holten toe dat de prijs ook vooral een prijs is voor de vele kartografen en topografen die de kaarten vervaardigd hebben. De heer Van der Velden was aange- naam verrast met de prijs. Hij was zeer dankbaar voor deze erkenning van 20 jaar werk voor de CCK. Voor velen is de CCK een eerste toegang tot de kar tografie. Mededelingen van de voorzitter De voorzitter had nadere medede lingen over de kandidaatstelling van Nederland voor de ICA-conferentie en de ontwikkelingen bij het Vaktech- nisch Lyceum Utrecht. In Bournemouth heeft Nederland zieh officieel kandidaat gesteld voor de organisatie van de ICA-conferentie in 1997. De kandidaatstelling werd ondersteund met NVK-sweaters en een National Report op diskette. De heer E.S. Bos is benoemd tot vice- president van de ICA. Nederland ondervindt concurrentie van Zweden en Iran. In juni/juli 1992 bezoekt een ICA-delegatie de kandidaatlanden. In augustus 1992 wordt een beslissing ver wacht. Ter voorbereiding op het bezoek van de delegatie is een adviesraad samen gesteld. Op verzoek van de voorzitter zette de heer Verroen de ontwikkelingen uiteen bij het Vaktechnisch Lyceum Utrecht (VLU) ten aanzien van de plannen voor een opleiding karto grafie op MBO-niveau. Het VLU is zeer enthousiast om met de opleiding te starten. Momenteel wordt, met hulp van een door de NVK ingestelde werkgroep, hard gewerkt aan een leer- plan, de toelatingseisen voor de nieuwe opleiding en een publiciteits- plan. Het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen is positief over de opleiding. Mogelijke kink in de kabel is nog de benodigde goedkeuring van het leerplan door een vakorganisatie. Aangezien een dergelijke organisatie binnen de kartografie-wereld niet bestaat kan dit enige vertraging met zieh meebrengen. AI met al lijkt het er echter op dat in 1993 met een vierja- rige opleiding kartografie aan de VLU kan worden begonnen. Rondvraag en sluiting De heer Verroen opende de rondvraag met het voorstel voortaan tijdens de Algemene Ledenvergaderingen aan de wanden de nieuwste kartografische Produkten ten toon te stellen. In reactie hierop antwoordde de voor zitter dat de organisatie van een derge lijke tentoonstelling doorgaans vast- loopt op de beperkte toezending van Produkten door de leden en op de ter beschikking staande tentoonstellings- mogelijkheden. Desalniettemin werd het door de vergadering een leuk ini- tiatief gevonden en zal worden getracht een gelegenheid te bieden op de volgende leden vergadering. Een tweede vraag van de heer Verroen betrof een bestelauto die hij had zien rijden met de letters 'ICA' erop. Deze letters stonden voor 'International Couriers Amsterdam'. Hij vroeg zieh af dit gebruik van 'ICA' was toege- staan. In de vergadering bleek dat een derge lijk gebruik is toegestaan mits het maar niet binnen hetzelfde vakgebied plaatsvindt. Aangezien er verder geen behoefte bestond onder de aanwezigen nadere punten aan de orde te stellen, werd de vergadering onder dankzegging voor de aanwezigheid en suggesties door voorzitter W.J.M. Hoogendoorn- Beks om 12.18 uur voor gesloten ver klaard. J.H.R. van der Schuit NVK-verenigingsprijzen 1991 De jury Verenigingsprijzen 1991, bestaande uit P. Mijksenaar (grafisch vormgever), O. Koop (vakgroep Kar tografie, automatisering, RUU), J. Russchen (Wolters-Noordhoff Atlasprodukties) en G.W.J. van Omme (Kartografisch Laboratorium RUU) heeft tijdens de Algemene Ledenvergadering 1992 de NVK- prijzen 1991 uitgereikt. De juryrap- porten volgen hieronder. Argumentatie toekenning NVK- Verenigingsprijs 1991 De jury Verenigingsprijzen 1991 isvan mening dat de heer A.H. Verroen zieh op bijzondere wijze verdienstelijk heeft gemaakt voor de opleiding van Technisch Kartografen. Gedurende een groot aantal jaren was hij de stuwende kracht achter de cursus Technisch Kartograaf van de Koninklijke PBNA. 8 KT 1992.XVIII.2

Kartografisch Tijdschrift | 1992 | | pagina 10