geck»design Cart/o/graphix Cart/o/info De 'United Nations Group of Experts on Geographical Names' (UNGEGN) ondersteunt het proces van de stan- daardisering van plaatsnamen in de lidstaten door onder meer het organi- seren van seminars. In vele gevallen worden deze seminars of 'Workshops' in feite georganiseerd door een be- paald land dat ook uitnodigingen tot deelname stuurt aan buurlanden in de regio. Bakosurtanal, het lichaam dat de civiele kaartering van Indonesie coördineert, hield in 1989 een derge- lijke Workshop voor landen uit Zuid- oost-Azie en het zuidwesten van de Stille Oceaan. De sprekers die waren uitgenodigd kwamen uit Indonesie zelfmaar ook uit een drietal Europese landen, waaronder Nederland (prof. F.J. Ormeling sr.), en uit Canada en Australie. De internationale opzet werd niet beloond met een grote opkomst van buiten Indonesie, maar desalniettemin waren er toch nog zo'n 50 deelnemers. De Workshop begon op basisniveau met lezingen van Ormeling over termi- nologie en het werk van de Verenigde Naties op het gebied van de standaar- disering van plaatsnamen, gevolgd door Foldi uit Hongarije, die sprak over talen en schrijfwijzen. Daarna werd de situatie in Indonesie behan- deld door een aantal sprekers uit dat land. De buitenlandse gasten en een aantal Indonesische deelnemers gingen vervolgens dieper in op be- paalde aspecten van de toponymie. Er kwamen onderwerpen aan de orde zoals exonymen, de werkwijze van standaardisatie commissies, het verza- melen en verder bewerken van geogra- fische namen en het integreren van een namenbestand met een geografisch informatiesysteem. De Computer wordt steeds belangrijker in de topo nymie en het opzetten van een digitaal namenbestand biedt veel voordelen. Flet is dus niet verwonderlijk dat dit aspect ruim aandacht kreeg. De Workshop werd afgesloten met een praktijkweek, maar beschrijvingen van de oefeningen werden niet opge- nomen in de 'Proceedings'. Ondanks enige steun van andere organisaties, waaronder het ITC, was het budget voor publikatie gering. De uitvoering van de 'Proceedings' is dus sober, zonder illustraties en een weergave van de discussies e.d. Er wordt echter toch een goed overzicht geboden van de werkzaamheden op het gebied van de toponymie en van de argumenten voor het opzetten van een goed georgani seerd bureau voor geografische namen. A. Brown KT 1992.XVIII.2 69 Klassen Polygonen Het unieke Kartografisch Software Concept voor de Macintosch vectoren Nederland Voor meer informatie omtrent: Grafisch en Kartografisch Ontwerp Interaktieve Presentatie Systemen Verkoop Cart/o/graphix Bezuidenhoutseiveg 125 2594AE Den Haag Telefoon: 070 - 382 44 50 Fax:070-3478499 C A D GRAPH Voor meer informatie omtrent: Kartografisch-, illustratief- of technisch-tekenwerk met behulp van Cart/o/graphix, Illustrator, Freehand, Autocad, Microstation Bezuidenhoutseiveg 125 2594 AE Den Haag Telefoon: 070 - 381 80 60 Fax:070-3478499

Kartografisch Tijdschrift | 1992 | | pagina 71