berichten Verslag Algemene Ledenvergadering NVK 1992 Plaats en deelname De Algemene Ledenvergadering van de Nederlandse Vereniging voor Kartografie vond plaats op 11 maart in het gebouw van de Faculteit der Geodesie van de 150-jarige TU-Delft. De vergadering genoot de belangstel- ling van 26 leden (inclusief de bestuursleden). Bericht van verhinde- ring was ontvangen van de leden Ach- terstraat, E.S. Bos, C.A. van Kampen, L.C. Kaulartz, W.L. Lie- vaart, F.J. Ormeling jr., J.A.M. Smeulders, C.J. Snabilie, R. de Wijs, en G.F. Willems. Opening en vaststelling agenda De voorzitter, mw. drs. W.J.M. Hoogendoorn-Beks, opende om 10.40 uur de vergadering met het verwel- komen van de aanwezige leden waar- onder het erelid prof. dr. J.J.C. Piket. Bij de vaststelling van de agenda werd onder het tweede agendapunt het ver slag van de Buitengewone Ledenver gadering in 1991 toegevoegd. Verslagen algemene en buitengewone ledenvergaderingen 1991 Het verslag van de Algemene Leden vergadering zoals gepubliceerd in KT 1991.XVII.2 gaf geen aanleiding tot het plaatsen van op- en/of aanmer- kingen, waarop het verslag met dank aan de secretaris ongewijzigd door de vergadering werd goedgekeurd. De voorzitter memoreerde in körte bewoordingen de benoeming van drs. G.F. Willems tot erelid van de vereni ging tijdens de Buitengewone Leden vergadering op 3 mei 1991 te Zwolle. Het verslag van de Buitengewone Ledenvergadering zoals gepubliceerd in KT 1991.XVII.2 gaf geen aanlei ding tot het plaatsen van op- en/of aanmerkingen, waarop het verslag met dank aan de secretaris ongewij zigd door de vergadering werd goedge keurd. Verslag van de secretaris over 1991 Bij de toelichting op het verslag meldde de secretaris een correctie: het PBNA heeft nog geen definitief besluit genomen omtrent het voortbe- staan van de cursus Technisch Karto- graaf, maar overweegt wel ernstig vanaf 1992 definitief te stoppen met de cursus. Naar aanleiding van het verslag infor- meerde prof. Piket naar de achter- gronden van de ontwikkeling van het ledental. De secretaris antwoordde dat opzeggingen bij de abonnementen vooral zijn terug te voeren op bezuini- gingen bij overheden (o.m. samen voe- gingen van bibliotheken) waarbij dub- bele abonnementen worden opgezegd. Bij de individuele leden zijn de redenen minder duidelijk. Een deel van de opzeggingen is het gevolg van pensionering of 'uit het vak raken'. Daar er verder geen op- en aanmer kingen werden geplaatst werd het ver slag met de bovengenoemde correctie door de vergadering goedgekeurd. Verslag van de penningmeester over 1991 In zijn toelichting op het jaarverslag gaf penningmeester M.A.G. Bos de belangrijkste redenen aan voor het voordelige saldo van/19.970,09 dat de Staat van Lasten en Baten over 1991 laat zien, in plaats van het begrote voordelig saldo van /2300, - Een aantal begrote posten zijn in 1991 niet uitgegeven, te weten de posten her- druk van de wervingsbrochure, pro- motie-activiteiten, bij lagen KT en representatie. Daarnaast hebben de advertenties KT en een aantal studie- dagen extra baten opgeleverd. In het afgelopen jaar zijn onvoorziene uitgaven gedaan voor onder meer de redactie KT, de activiteiten ten behoeve van ICA 1997 en de afschrij- ving van niet inbare contributie en abonnementen. Naar aanleiding van het verslag infor- meerde L. van Zuijlen naar de rente op de verschillende fondsen. De penning meester antwoordde dat reeds twee fondsen zijn ondergebracht bij Robeco met een hoger rentepercen- tage. De overige twee gaan körnend jaar ook van de ABN naar Robeco. Overigens kan een vereniging slechts een beperkt aantal rekeningen openen. Verslag van de kascommissie over 1991 De voorzitter las het verslag voor van de kascommissie 1991, bestaande uit de heren A. Ras en M. Damoiseaux. Zij verklaarden de financiele bescheiden van de vereniging steek- proefsgewijs te hebben gecontroleerd en deze in orde te hebben bevonden. Doordat zij een aantal malen een financieel tussenverslag toegezonden hebben gekregen waren zij voortdu- rend op de hoogte van de stand van zaken. De heer A. Ras benadrukte dat de overzichtelijke uitdraaien van de pen ningmeester bijzonder nuttig waren geweest. Hierop verleende de Algemene Leden vergadering de penningmeester bij akklamatie decharge over het door hem gevoerde financiele beleid. Begroting 1992 Bij de behandeling van de door het bestuur ingediende begroting voor 1992 benadrukte de penningmeester dat er geen voor- of nadelig saldo wordt begroot. De baten en lasten zullen naar verwachting in evenwicht zijn. De heer J. Smits informeerde naar de begroting/financiele regeling met betrekking tot het eventueel in Neder- land te houden ICA-congres. De voor zitter antwoordde dat een stichting opgericht zal worden die onder andere de financiele zaken van het congres zal gaan behartigen. Het viel de heer P. Schokker op dat de baten en lasten van de werkgroepen niet worden begroot. De penning meester antwoordde dat er van uitge- KT 1992.XVIII.2 5

Kartografisch Tijdschrift | 1992 | | pagina 7