gaan wordt dat de werkgroepen kos- tendekkend werken en daarom niet begroot worden. In het geval van de studiedag Automatisering lichtte de heer M.J. Kraak toe dat hij is uitge- gaan van een begroting op basis van 80 deelnemers. De ene keer is een derge- lijke inschatting te krap, de andere keer te ruim. Aangezien er geen verdere vragen leefden bij de aanwezigen werd de begroting vervolgens unaniem door de vergadering goedgekeurd. Benoeming kascominissie 1992 De heer A. Ras trad af als lid van de commissie. De vergadering bedankte hem voor zijn inspanningen. De heer M. Damoiseaux was bereid voor een tweede periode in de commissie zitting te nemen. Als nieuw kascommissielid werd de heer J. Russchen bereid gevonden in de commissie plaats te nemen. Vaststelling contributies 1993 Door het bestuur was geen voorstel aan de vergadering voorgelegd de con- tributie voor de individuele en institu- tionele leden naar boven of beneden bij te stellen. De contributie voor 1993 werd door de vergadering onverkort vastgesteld op het huidige läge niveau. Wel Steide het bestuur voor de contri buties voor het buitenland met ingang van 1993 enigszins te verhogen, in ver band met het feit, dat door de Post bank sinds enige tijd voor elke trans- actie een bedrag van 11,- wordt berekend. De contributie voor indivi duele leden in Belgie zou volgens het voorstel /65,— worden (was /55, voor de overige landen onverkort /100, - blijven en voor buitenlandse institutionele leden /160, - worden (was/145,-). Naar aanleiding van de opmerking van de heer S. van der Steen die het feit van de verhoging krenterig noemde ant- woordde de penningmeester dat het voorstel zeker niet uit de lucht gegrepen is. Door de Postbank worden hogere kosten in rekening gebracht. De heer M. Damoiseaux bracht hierop naar voren dat het terecht is de onkosten te verhalen op de leden, maar dat het in het verleden bij de Bel gische leden niet alleen ging om financiele redenen, maar vooral ook om de betrokkenheid te vergroten. In dit licht Steide hij voor de contributie te handhaven op /55, - De heer A. Ras Steide voor te onder- zoeken of met een girorekening in Belgie de extra kosten omzeild kunnen worden. De heer J. Meyer informeerde naar de redenen voor het verschil tussen de /65, - voor Belgische leden en /100, - voor de individuele leden in de overige landen. De penningmeester antwoordde dat het verschil volledig verklaard kan worden door de hogere posttarieven. Aan het slot van de discussie omtrent de contributies werd door de vergade ring het voorstel voor de verhoging van de buitenlandse contributies una niem goedgekeurd met de aantekening dat de contributie voor het Belgische individuele lidmaatschap voorlopig op /55, wordt gehandhaafd tot het moment waarop duidelijkheid is ver- kregen over de voor- en nadelen van een Belgische girorekening. Het bestuur kan zonodig alsnog tot de ver hoging besluiten. Werkgroepen NVK Aan de deelnemers aan de ledenverga- dering waren door de secretaris de ver slagen van de werkgroepen en com- missies van de NVK over hun activi- teiten in 1991 toegezonden. Het ont- brekende verslag van de begeleidings- commissie PBNA werd ter vergade ring uitgereikt. De afgevaardigden van de werkgroepen werden tijdens de vergadering in de gelegenheid gesteld desgewenst een körte toelichting op de verslagen te geven. Alvorens tot de behandeling van de werkgroepverslagen werd overgegaan maakte de voorzitter het voornemen van het bestuur bekend de Neder- landse vertegenwoordigers bij de ICA- commissies te herinneren aan hun ver- antwoordelijkheden wat betreft de terugkoppeling naar de vereniging door middel van jaarlijkse verslagen welke op de algemene ledenvergade- ringen behandeld kunnen worden. Voor de zomer zal een bijeenkomst met alle betrokkenen plaatsvinden. Bij zijn toelichting op het verslag van de werkgroep Kaartbeheer meldde de heer J. Smits dat voor het opzetten van het Kartografisch Informatie Cen trum (KIC) een medewerker zal worden aangetrokken. Om het con- tact met de NVK te waarborgen zal regulier overleg plaatsvinden met de heer M. Damoiseaux. De vergadering betreurde de gang van zaken omtrent de beeindiging van de arbeidsovereenkomst van een van de bestuursleden van de werkgroep met de KB. De heer Kraak maakte in zijn toelich ting op het verslag van de werkgroep Automatisering in de Kartografie mel- ding van drukke voorbereidingen voor de studiedag Multi-Media in december 1992. Naar aanleiding van het verslag infor meerde prof. Piket naar de samenstel- ling van de deelnemers van de laatste studiedag. De heer Kraak antwoordde dat ruim 70% van de deelnemers NVK-lid is. De dag heeft een institu- tioneel lid en twee individuele leden opgeleverd. Het is verheugend dat het effect van een dergelijk evenement duidelijk doorklinkt in de vereniging. De redactie van het Kartografisch Tijdschrift heeft alles in het werk ge steld om de nummers van 1991 op tijd te laten verschijnen aldus de heer Van Elzakker in zijn toelichting op het ver slag. De redactie dacht sluitende af- spraken te hebben gemaakt over de verzending van het laatste nummer. Heiaas viel het nummer pas begin januari in de bus. De redactie constateerde onduidelijk- heden omtrent de verantwoordelijk- heden ten aanzien van de nieuwe NVK-Publikatiereeks. In eerste instantie had de redactie geen taak inzake de reeks, maar omdat de druk van de reeks ondergebracht is bij het ITC is de redactie bereid te helpen bij de typografie en de verspreiding van de nummers. Uitdrukkelijk werd erop gewezen dat de redactionele bewer- king ligt bij de Organisatoren van de studiedagen. Er moeten nog eendui- dige afspraken gemaakt worden omtrent het aanspreekpunt en de financiele afwikkeling. De heer Van Elzakker maakte vervol gens melding van het besluit van de redactie met betrekking tot de toepas- sing van de spellingvoorschriften. In het Kartografisch Woordenboek is consequent van het 'Groene boekje' uitgegaan. De redactie van het Karto grafisch Tijdschrift wil deze spelling- regels ook gaan hanteren, eveneens met de uitzondering voor het woord 'kartografie' met een 'k'. De vergade ring kan zieh van harte met dit voor stel verenigen. In 1991 is voor het eerst geexperimen- teerd met meerkleurenillustraties op de tekstpagina's van het Kartografisch Tijdschrift. Dit werd financieel moge- lijk doordat de produktie van de illu- 6 KT 1992.XVIII.2

Kartografisch Tijdschrift | 1992 | | pagina 8